Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 

Sfat achizitie anvelope de Vara & iarna noi

- - - - -
  • Please log in to reply
113 replies to this topic

#1
SKUFY

SKUFY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 03.08.2006
Salutare, de curand am observat ca voi fi nevoit sa-mi schimb anvelopele vechi.
Am cautat ceva pe net, dar sunt curios de unde va achizitionati anvelope de iarna si de vara , care sunt preturile?
Ce imi recomandati sa cumpar, de unde? Unde pot gasi cele mai ieftine anvelope (valabil pe tot teritoriul romaniei) noi, NU  imi doresc sa cumpar anvelope SH.

Va multumesc frumos.

#2
nino852

nino852

    CENZURAT,autosuspendat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,713
  • Înscris: 10.05.2012
Daca spui si pentru ce masina vrei, poate o sa gasesti pe cineva sa-ti raspunda.

#3
Ahasverus

Ahasverus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,360
  • Înscris: 22.10.2006
Vezi promotia si faci calcule:

http://forum.softped...ce-roti-11.html

Eu am gasit preturi bune de 2 ori la rand la cauciucuri.com

#4
kye77

kye77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 947
  • Înscris: 05.03.2009
Vredestein Quatrac Lite  
avantaje majore :
-all season, nu mai stai sa le dai toata ziua jos sa echilibrezi etc
-cei mai buni coeficienti de frecare si zgomot comparativ cu concurenta....
-te costa mai putin o pereche de cauciucuri decit 2 , pe alea 2 pina le tocesti imbatrineste prea mult cauciucul stind....

#5
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
All season am si eu.
Nu ceva over-misto, ci Debica. Le-am pus iarna asta, nu am intampinat nici o problema.

#6
kye77

kye77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 947
  • Înscris: 05.03.2009
Conteaza f mult proprietatile cauciucului. Eu am Michelin Energy Saver si m-au scos din sarite in ce hal se aude sunetul la rulajul pe sosea...
Din toate testele vredensteinul ala a iesit cel mai ok.

#7
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Deci, eu am dat 800 de lei pt 4 cauciucuri+ montat+ valve, nu mi se pare mult.
(Dimensiuni 165/70 R 13)

#8
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
Energyurile au o singura calitate. Rulate doar vara tin cat masina. Vorba vine...

Iarna crapa pe margine intre calea de rulare si flancuri. Crapaturile sunt mici si fine dar exista. Asta din prima iarna.
Eu le-am schimbat inainte de vreme ca mai aveam doar doua si nu le mai suportam. De dus mai duceau.

Diana, A/S la dim aia pe o masina usoara se pot comporta cel putin la fel ca unele late de iarna pe o masina grea. Cateodata chiar mai bine.

Edited by undercoverbrother, 04 March 2013 - 19:52.


#9
SKUFY

SKUFY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 03.08.2006
205 / 55 / R16

ma gandesc sa iau all seasons ce model ma sfatuiti ? vreun magazin serios ? in Bucuresti !

#10
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012

 SKUFY, on 04 martie 2013 - 20:17, said:

205 / 55 / R16

ma gandesc sa iau all seasons ce model ma sfatuiti ? vreun magazin serios ? in Bucuresti !

Eu mi-am luat de pe net si m-am dus la depozit si mi le-a montat.
Este un depozit de anvelope pe langa targul de masini Vitan.

Pe siteul asta era cel mai ieftin, am scanat toata piata, cauciucurile mele erau 205 lei in supermarket, acolo erau 135 lei.
www.anvelope-jante-auto.ro

#11
SKUFY

SKUFY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 03.08.2006
mult

 -Diana-, on 04 martie 2013 - 20:25, said:


Eu mi-am luat de pe net si m-am dus la depozit si mi le-a montat.
Este un depozit de anvelope pe langa targul de masini Vitan.

Pe siteul asta era cel mai ieftin, am scanat toata piata, cauciucurile mele erau 205 lei in supermarket, acolo erau 135 lei.
www.anvelope-jante-auto.ro
multumesc Diana, o sa arunc o privire !

singurele all seasons pe care le-am putut gasi pe acel site sunt astea http://www.anvelope-...-n-607-94v.html
pe un alt site am gasit asa ceva : http://www.vanzarian...8--p494589.html

vreo sugestie ?

#12
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Cu placere.
Sper sa iti fie de folos.

#13
SKUFY

SKUFY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 03.08.2006
oare astea de aici : http://www.vanzarian...8--p494589.html sunt aceleasi cu astea de aici : http://ssl.delti.com...paign=compariro

#14
SKUFY

SKUFY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 03.08.2006
dar ce parere aveti de aceste caucicuri : http://www.cauciucur...139&sowigan=GAN ?

#15
nino852

nino852

    CENZURAT,autosuspendat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,713
  • Înscris: 10.05.2012

 SKUFY, on 04 martie 2013 - 21:54, said:

dar ce parere aveti de aceste caucicuri : http://www.cauciucur...139&sowigan=GAN ?

Cu banii astia iti iei un cauciuc de vara si unul de iarna.
Anvelopele de iarna au in compozitie Siliciu pentru aderenta in conditii de ger, nu le poti folosi vara.
Ai sa vezi diferenta intre un cauciuc all-season si unul de iarna la primele derapaje pe zapada cu gheata.
Fiecare face ce vrea cu viata lui, eu unul nu ma joc, am roti separate iarna-vara,cele de iarna le am de 7 ani, daca le pun si lanturi nu am treaba la munte pe zapada serioasa.

#16
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012

 nino852, on 04 martie 2013 - 22:39, said:


Fiecare face ce vrea cu viata lui, eu unul nu ma joc, am roti separate iarna-vara,cele de iarna le am de 7 ani, daca le pun si lanturi nu am treaba la munte pe zapada serioasa.

Ai dreptate ca fiecare face ce vrea cu viata lui, nici eu nu ma joc cu a mea si a celor care merg cu mine in masina, numai ca personal, nu vad de ce as fi investit in cauciucuri mai performante atata timp cat ma plimb doar prin Buc cu ele, nu ies in afara capitalei decat sa zicem de 2 x pe an si asta numai vara.
Nu am unde ma duce, nu am rude prin tara, vacantele le fac in alta parte, masina e strict de oras si atat.
AS erau cele mai indicate la ritmul meu de mers si pt locatiile in care ma invart.

#17
fgk

fgk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 22.12.2006
cand ai o masina de doi lei pui anvelope de doi lei.nu recomand cauciucuri vara+iarna,nu sunt bune nici vara nici iarna.eu am cumparat de cauciucuridirect.ro pana acu insa am observat ca pe cauciucuri.com preturile sunt mai mici.un cauciuc de vara conteaza mult cum se comporta pe ud.eu personal acuma folosesc Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2.

#18
Wug

Wug

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 12.11.2006
Niciodata all-season. Citeam mai sus ca nu are rost sa stai sa schimbi anvelopele la fiecare sezon. Posted Image Total gresit. Daca ar fi asa s-ar apuca toti de fabricarea exclusiv a anvelopelor all-season. E ca treaba aia, all-in-one adica face de toate dar niciuna bine. Acum normal, tine de educatie si cunostinte insa nu pot sa accept gandirea ca daca am o epava de masina sau la stilul meu de mers sau ca nu ies din oras si merg incet, nu ma intereseaza. Ma intereseaza pe mine ca daca ai intrat in mine, ti-am rupt oasele. Asa era si acum 1-2 ani cand s-a introdus obligatia anvelopelor de iarna si toti plangeau pe forumuri ca n-au bani, ca ce fac ei, ca statul e idiot dar acum cand ma uit pe sosea toti sunt "incaltati" corespunzator.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate