Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

cum conectez imprimanta sx235w la laptop prin wireless

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
alex_dtrsc

alex_dtrsc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 03.01.2013
am cumparat recent o imprimanta sx235w si nu stiu cum sa o conectez la laptop prin wireless.mersi

#2
B1u2eyes

B1u2eyes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 593
  • Înscris: 12.10.2010
Din cate retin si la Epson-ul meu, trebuie sa ai laptopul pe wireless, dai drumul la instalarea driver-ului imprimantei si cand ti se va cere,  faci conexiunea imprimanta - laptop prin cablul usb si va trebui sa-ti apara si optiunea de conexiune la alegere, USB ori Wireless...
De asemeni, sistemul de operare sa fie pe 32 biti conform driver-ului imprimantei. Pe x64 trebuie sa-l cauti tu !

Edited by B1u2eyes, 04 March 2013 - 10:18.


#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Ce sistem de operare ai?
Trebuie sa instalezi driverul pt. Wi-fi corespunzator sistemului tau de operare: http://esupport.epso...ujHcEU003D&tc=6

#4
cissexpert

cissexpert

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 28.05.2010
incepi instalarea cu cd-ul original de drivere, la un moment dat o sa te puna sa alezi conexiunea: wi-fi sau usb. Alegi Wi-fi dai next si urmezi instructiunile date de instaler.

  P.S. O sa ai nevoie de un router sau un acces point intre laptop si imprimanta. Nu merge de pe laptop dirrect la imprimanta.

#5
kamikz

kamikz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 581
  • Înscris: 04.08.2006
iti recomand sa stii setarile de pe router.
pe langa asta, nu lasa imprimanta sa-si ia Ip prin DHCp. La mine in versiunea asta nu a functionat. I-am dat astfel IP fix, si de atunci merge.

Am ales imprimanta in baza unor recomandari de pe net, insa , comparativ cu ce am avut inainte, mi se pare putin instabila. Ma refer aici la setari de pagina versus ce iese din imprimanta. O folosesc cu win7 pe 32 biti.

#6
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
da, asa e cel mai bine sa setezi un ip fix pe imrimanta
cel mai bine faci asta din setarile routerului unde ai posibilitatea sa rezervi un anumit IP pt. o anumita dresa MAC

#7
alex_dtrsc

alex_dtrsc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 03.01.2013
nu detin nici un router,pur si simplu ma gandeam ca merge direct pe wirelessul laptopului.Am windows 7 32bit si la instalare am avut nevoie de cablu usb caci prin wireless nu mia dat voie.Am instalat-o prin usb dupa care am incercat sa o caut wireless dar fara nici un rezultat

#8
kamikz

kamikz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 581
  • Înscris: 04.08.2006
nu va merge fara router.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate