Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Evolio Aria Mini 3G

- - - - -
  • Please log in to reply
334 replies to this topic

#37
Bobo123

Bobo123

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 88
  • Înscris: 02.09.2007
serviceu 5 ani e ca berea fara alcool. am avut probleme cu o tableta evolio nu mini dar e cam acelasi lucru. daca
nu au trecut multr zile de la cumparare poti sa ceri negare serviceului si te intorci la magazin unde mai pui ceva si iei alt produs sau iti da alta din magazin.  eu asa am facut, la service iti da alta tableta manarita si cu alte probleme pe care le vezi acasa la magazin iti desface alta. dupa o perioada cele cu probleme se baga iar la vanzare black fiday sau diverse pseudo mega reduceri. sunt chinezarii oem genuie china. bafta cautati sa cumparati de la magazine care accepta retur 30 de zile.

#38
recul

recul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 15.06.2008
am dus-o la service... intre timp am ,,initiat" si un contact cu OPC-ul, in functie de cum se gandesc cei de la service sa rezolve problema, ma duc singur sau insotit. @bobo, au trecut 3 saptamani de la achizitionare (altex), mai pot face retur? parca era 10 zile...

Edited by recul, 24 April 2013 - 15:38.


#39
CRISTISOFT

CRISTISOFT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 24.08.2004
Am avut si eu probleme cu ei,cu o aria dintraia mare luata de la Altex.
A fost trimisa de 7 ori in service si pana la urma mi-au dat negatie ca nu se mai pote repara si culmea pe negatie scria: se pot returna banii doar cu conditia ca cei de la Altex sa nu mai aibe modelul respectiv pe stoc:).
O firma si un service de 2 lei. Nu tu suport, nu tu nimic, o trimiteam cu o problema si venea cu 2 probleme inapoi:))
A fost prima si ultima data cand mai cumpar produse "romanesti" facute pe vapor in China sau unde erau facute.(nu mai recomand nici dusmanilor mei produsele de la evolio)

Edited by CRISTISOFT, 24 April 2013 - 15:45.


#40
Bobo123

Bobo123

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 88
  • Înscris: 02.09.2007
@recul la altex nu stiu cum e. Eu o luasem de la flanco unde e 30 de zile. la service mi-au dat negarea pe loc. sunt f convingator, au scapat usurati. pe ei nu-i lasa.

#41
toderascuA

toderascuA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 09.01.2013

View PostCRISTISOFT, on 24 aprilie 2013 - 15:44, said:

Am avut si eu probleme cu ei,cu o aria dintraia mare luata de la Altex.
A fost trimisa de 7 ori in service si pana la urma mi-au dat negatie ca nu se mai pote repara si culmea pe negatie scria: se pot returna banii doar cu conditia ca cei de la Altex sa nu mai aibe modelul respectiv pe stoc:).
O firma si un service de 2 lei. Nu tu suport, nu tu nimic, o trimiteam cu o problema si venea cu 2 probleme inapoi:))
A fost prima si ultima data cand mai cumpar produse "romanesti" facute pe vapor in China sau unde erau facute.(nu mai recomand nici dusmanilor mei produsele de la evolio)

^^ prin ceva foarte asemanator am trecut eu cu allview. Si crede lumea ca am EU ceva cu ei...A mai avut Altex modelul pe stoc sau ai reusit sa scapi de ea?

Edited by toderascuA, 25 April 2013 - 13:32.


#42
CRISTISOFT

CRISTISOFT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 24.08.2004
aveau dar, am refuzat chiar daca mi-au spus ca imi dau o alta tableta aria, care ii sigilata si ca nu o sa mai am probleme cu ea... povesti:)  am ales un nexus 7 care nici nu se compara cu astea romanesti

#43
toderascuA

toderascuA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 09.01.2013
Pai stai asa...prima tableta ai luat-o cu ambalajul desigilat ?

#44
johnny72

johnny72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 21.11.2006
La Aria Mini ambalajul nu este sigilat.Cutia de carton in care se afla tableta si accesoriile are o "supracoperta" la design identica cu ambalajul tabletei, care imbraca cutia, atata tot nici un sigiliu nici un scoch nimic.Am vazut si la Altex ca asa venea tableta si la Emag de unde am cumparat-o.

Edited by johnny72, 25 April 2013 - 16:29.


#45
toderascuA

toderascuA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 09.01.2013
Aham...si presupun ca fiecare angajat (Altex, Dome, Cora etc.) se poate servi, fara nici o grija, cu ce vrea din cutia tabletei. Un incarcator, cablu de date...ce vrei "macatia-si"!!! Inteligenta miscare din partea allView, ce pot sa zic.

Edited by toderascuA, 25 April 2013 - 16:36.


#46
johnny72

johnny72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 21.11.2006
E vorba de Evolio de fapt.

#47
toderascuA

toderascuA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 09.01.2013
Da...ai dreptate imi cer scuze nu am vazut eu "drept". Cea ce mi se pare interesant este ca  astia de la evolio au inceput sa ii copieze la comportament si atitudine fata de clienti pe "baietii destepti" ai Brasovului.

Edited by toderascuA, 26 April 2013 - 08:22.


#48
CRISTISOFT

CRISTISOFT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 24.08.2004
Cutia vine cu un sigiliu mic adica un scotch si atat.

#49
recul

recul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 15.06.2008
acum 5 minute m-au sunat cei de la evolio. surpriza!!! produsul meu a primit negatie, nu mai poate fi reparat, asa ca luni dimineata ma reped sa o ridic, apoi la altex pentru un schimb cu una noua. pana la urma se pare ca am avut noroc! multa bafta si voua! si, de ce nu, un plus pentru cei de la service!

#50
toderascuA

toderascuA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 09.01.2013
Pai si tot evolio iti iei?

#51
recul

recul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 15.06.2008
nu stiu inca... oricum tableta se misca foarte bine, aplicatiile merg struna, netu' la fel...
ma mai gandesc pana luni, desi nu vreau sa depasesc bugetul alocat acestei tablete

#52
toderascuA

toderascuA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 09.01.2013
Deci te gandisi ^^ ?

#53
recul

recul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 15.06.2008
o luai tot p'aia... azi am fost la altex si mi-am luat una noua.

#54
toderascuA

toderascuA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 09.01.2013
Sper ca, macar asta, sa te tina mai mult.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate