Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Nokia Lumia 520

- - - - -
  • Please log in to reply
9398 replies to this topic

#2503
marius_yo21

marius_yo21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 28.09.2005

View PostPetran_Marius, on 19 ianuarie 2014 - 20:34, said:

@Marius_yo21
Fix asa pateam si eu in ultima vreme,doar dupa un restart isi revenea senzorul.(deci problema e software nu hardware )
Rezolvarea e sa instalezi GDR 3 (Preview) sau sa astepti pana ce apare oficial.
Eu de cand am instalat GDR3,nu am mai avut acea problema,nici cu lagul ala de la ecran cand il blochezi de ramane ecranu aprins inca vreo 2-3 sec dupa care se stinge.

asta banuiesc si eu ca e...e o prob software dar atata timp cat nu vine update-ul ala e aiurea de tot. I-as face update eu dar ma risc la partea cu garantia...
...partea mai nasoala este ca daca sun de 15 ori pe zi la Regenersis (service) primesc 15 raspunsuri identice :"trimite-l la noi ca tehnicienii nostri il rezolvaa" ... si daca aleg sa il fac eu home made tot ei imi spun ca mi-am bagat picioarele`n ea garantie...

Edited by marius_yo21, 19 January 2014 - 23:07.


#2504
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,908
  • Înscris: 24.06.2002

View Postsubsemnatul01, on 18 ianuarie 2014 - 23:08, said:

Din comoditate sau curiozitate ma hotarasc sa pierd ceva timp pe messenger (by ashterisk) pe tel L520, surpriza Posted Image "mergeee de nu se poate" adik  ma scos din aplicatie  de vreo 4-5 ori in nici 10 minute..... mda  cica stabil fara erori etc, aplicatia este free din magazin, oricum cred ca sunt destule aps cu rateuri si pe wp 8-ul asta.....

View PostOuroboros, on 18 ianuarie 2014 - 23:22, said:

Ai luat și tu gura târgului. IM+ e cel mai ok la multimessenger. E de mult pe piață de când erau telefanele cu Java, WM și Symbian. Asta dacă vrei multi-messenger. Îl foloseam pe Android cu succes deși îmi lipseau niște funcții atunci. Ai văzu de curiozitate când a fost actualizat ultima dată ce ai instalat tu?

Sau Nokia chat pt YM.
http://www.windowsph...58-03646dcc6f50

#2505
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,809
  • Înscris: 09.12.2012

View Postmarius_yo21, on 19 ianuarie 2014 - 23:03, said:

asta banuiesc si eu ca e...e o prob software dar atata timp cat nu vine update-ul ala e aiurea de tot. I-as face update eu dar ma risc la partea cu garantia...
...partea mai nasoala este ca daca sun de 15 ori pe zi la Regenersis (service) primesc 15 raspunsuri identice :"trimite-l la noi ca tehnicienii nostri il rezolvaa" ... si daca aleg sa il fac eu home made tot ei imi spun ca mi-am bagat picioarele`n ea garantie...

Ti-am scris PM.
Garantia nu o pierzi,GDR3 se livreaza deja in versiunea finala,insa ca sa o poti obtine mai devreme urmeaza pasii din PM.

#2506
subsemnatul01

subsemnatul01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 17.11.2013
mda mercy baieti! voi avea timp sa incerc  mai multe variante pt mess,  pare ok IM+ , chiar si quick YM...

#2507
TomaAndre1995

TomaAndre1995

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 21.07.2013
Am dat sincronizare cu fb, iar acum mi-au ramas contactele de pe fb on agenda. Cum le pot scoate ? Am sters contul de fb de la "conturi" dar degeaba

#2508
st3fan18

st3fan18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 29.11.2007
Contacte, apesi pe cele 3 puncte de jos, setari, filtreaza lista de contacte, debifezi facebook.

#2509
Ciprian93

Ciprian93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 18.12.2013
Nightwishh, am revenit cu un raspuns in legatura cu PDF-urile. Am instalat si Palt Reader si tot asa am patit ca si la celelalte. Dar l-am instalat cu "incercati", nu l-am cumparat.

#2510
Nightwishh

Nightwishh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 13.01.2009
Nu conteza că nu l-ai cumpărat, ar fi fost același lucru. Asta e. Cu ocazia asta am încercat si eu cea mai mare parte a pdf reader-elor din Store, ajungând la concluzia ca cel mai bun este cel de la Adobe, Adobe Reader. Din păcate, conform testului tău, niciuna dintre aplicații nu se descurcă cu pdf-uri mari, peste 20 MB. Să sperăm ca următoarele updateuri vor aduce mai multă funcționalitate si in aceasta privință.

#2511
Ciprian93

Ciprian93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 18.12.2013
Da. Sa speram.  Adobe reader il am si eu acum, momentan. Imi pare ca se descurca cel mai bine la ora actuala fata de celelalte.

#2512
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Ăștia n-au programe gen Moon+ ? Păcat... De asta prefer să am și un telefon cu Android.

#2513
Nightwishh

Nightwishh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 13.01.2009
Daca te referi la eBook Readers, sunt câteva zeci in Store, cel mai cunoscut dintre ele fiind Amazon Kindle...

#2514
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Și nu pot gestiona pdf-urile? Încă n-am testat pe WM fișiere prea multe. Moon+ se descurcă foarte bine cu pdf-uri.

#2515
damnatu

damnatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 05.10.2011
Hai ca mi s-a intamplat si mie, 42% baterie iar dimineata oprit, nici macar nu se mai deschidea (foarte aiurea mai ales daca pui alarma sa sune). Mai nou de ceva timp se blocheaza la un anumit procent, sa zicem 100% iar dupa restart sa-si revina bineinteles scaznad procentul;) Si faza aia cand e la incarcat, la 99% se tot incarca, iar daca il scoti e FULL Posted Image ) Baga-ti-ai in el.

NU inteleg de ce cand uniii critica wp si zice ceva de bine de android hop sare cate unu cu afirmatii de genul DU-TE ba ia-ti android. Ce-aveti ma chiar asa fani sunteti ? !!!!!!!!!!!!!

Nokia chat beta de la un timp face figuri, ori iese aiurea, ori te deconecteaza. Cel mai bun incercat pana acum pare im+

Edited by damnatu, 20 January 2014 - 19:03.


#2516
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Eu am și una și alta. Ba aș putea spune de toate. Fiecare are probleme specifice.

Până acum 520 s-a comportat impecabil. E drept că am fost foarte atent cu aplicațiile. Telefonul e folosit permanent.

#2517
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Incepand de astazi am o problema cu senzorul de proximitate. Telefonul nu se mai stinge in convorbire. Nu am folie pe ecran. :(
Ce e de facut?

#2518
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Inchizi ecranul din buton pana la primul restart cand isi va reveni.

#2519
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,197
  • Înscris: 07.10.2006

View Postc6t9, on 20 ianuarie 2014 - 19:32, said:

Eu am și una și alta. Ba aș putea spune de toate. Fiecare are probleme specifice.

This.
Să lauzi o platformă, Android-ul e la modă pe chestia asta, și să le înjuri pe celelalte e ceva prostesc în cel mai elegant mod exprimat cu putință.
Deși fiecare are probleme specifice se poate spune care are mai multe, mai grave și care nu.

#2520
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View Postc6t9, on 20 ianuarie 2014 - 17:47, said:

Ăștia n-au programe gen Moon+ ? Păcat... De asta prefer să am și un telefon cu Android.

Moon+ era scos din Google Play de ceva vreme. Deh, politica de 3 bani Google. Foloseam Aldiko atunci. L-au rebăgat?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate