Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

Samsung Galaxy Note 8.0

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#19
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Poststefaannn, on 29 aprilie 2013 - 15:45, said:

Da . La varianta cu 3G vorbesc care are slot de SIM N8000 si ma intrebam daca merge cu cartela din stickul de net de la rds

Pai ce ar avea sa nu mearga? E o cartela de date, trebuie sa mearga.

Edited by filip.serban, 29 April 2013 - 16:08.


#20
stefaannn

stefaannn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 10.04.2013
Mi se pare frumos de simplu ..

La ipad 4 versiunea cu cellular ar merge tot asta de la rds?

#21
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Cartela RDS merge pe ABSOLUT TOATE dispozitivele ce accepta cartele SIM de date 3G care nu sunt codate in vreo retea, indiferent ca e vorba de tablete, modemuri externe/interne, telefoane sau routere.

#22
stefaannn

stefaannn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 10.04.2013
la iphone am incercat o data si parca nu a mers ..ar fi frumos sa mearga 3G la N8000 sau iPad

da am bagat-o intr-un iphone si zice No service

acum a inceput sa mearga :)) . dar destul de greu incarca..mai trebuie sa fac vreo setare pt 3G ?

#23
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Poststefaannn, on 29 aprilie 2013 - 17:19, said:

la iphone am incercat o data si parca nu a mers ..ar fi frumos sa mearga 3G la N8000 sau iPad

da am bagat-o intr-un iphone si zice No service

acum a inceput sa mearga Posted Image) . dar destul de greu incarca..mai trebuie sa fac vreo setare pt 3G ?

Daca merge greu inseamna ca ori ai semnal slab, ori sunt multi care folosesc celula. Nu avea cum sa nu mearga in iPhone daca aveai 3G-ul activat. RDS este o retea care merge numai in 3G, daca lasi dispozitivul pe GSM-only e normal sa nu-ti mearga.

Edited by filip.serban, 29 April 2013 - 17:22.


#24
stefaannn

stefaannn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 10.04.2013
Multi care folosesc celula ?

#25
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Poststefaannn, on 29 aprilie 2013 - 17:23, said:

Multi care folosesc celula ?

Hai. ca nu e greu... http://goo.gl/bde8b

NU ma deranjaza sa dau sfaturi, link-uri, etc., Dimpotriva. Dar incearca totusi sa cauti singurel inainte sa pui intrebari pe forum(uri). Iti garantez ca te va ajuta foasrte mult.

Edited by filip.serban, 29 April 2013 - 19:35.


#26
stefaannn

stefaannn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 10.04.2013
Sorry .Multumesc de sfaturi.

#27
shadow_x3x

shadow_x3x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 09.02.2007
Salut. Am primit cadou o tableta Samsung Galaxy Note 8 N5100 3G si am o problema cu locasul unde se introduce cartela microsim. Cand introduc cartela aceasta nu se blocheaza ci este aruncata afara. Nu merge mecanismul de blocare a cartelei in interior. Tableta a fost cumparata de noua dar ca nu am factura/certificat de garantie.
Se poate rezolva usor problema sau trebuie sa merg in service? Ma gandeam sa scot capacul spate si sa vad care e problema cu sertarul de microsim insa nu stiu daca se poate rezolva ceva sau trebuie schimbat cu totul. Ce imi sugerati? Mersi.

#28
BIBION

BIBION

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 17.09.2008
9 Euro piesa.

#29
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
cum introduci micro simul? esti sigur ca e micro sim  si nu nano sim?

#30
shadow_x3x

shadow_x3x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 09.02.2007
http://www.gsmarena...._n5100-5252.php e micro sim...Am si galaxy S4 care are tot microsim si acelasi sistem tampit de blocare a cartelei...Normal ca stiu cum se introduce...e o problema la piesa...

@bibion 9 euro piesa si manopera de service cam cat ar fi? sau e simplu de schimbat?

#31
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,663
  • Înscris: 22.05.2011
Salut,

Exact la fel am patit si eu cu tableta  N5100,  vezi ca introduci SIM-ul gresit.  Semnul de MicroSIM de pe capac te pacaleste.

#32
cikyu

cikyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 11.07.2006

View Postshadow_x3x, on 04 octombrie 2013 - 08:23, said:

Salut. Am primit cadou o tableta Samsung Galaxy Note 8 N5100 3G si am o problema cu locasul unde se introduce cartela microsim. Cand introduc cartela aceasta nu se blocheaza ci este aruncata afara. Nu merge mecanismul de blocare a cartelei in interior. Tableta a fost cumparata de noua dar ca nu am factura/certificat de garantie.
Se poate rezolva usor problema sau trebuie sa merg in service? Ma gandeam sa scot capacul spate si sa vad care e problema cu sertarul de microsim insa nu stiu daca se poate rezolva ceva sau trebuie schimbat cu totul. Ce imi sugerati? Mersi.
eu iti recomand service samsung de la ei…nu te costa foarte mult…dar de ce nu ai garantie daca e noua? Nu tia facut sau ce?

#33
shadow_x3x

shadow_x3x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 09.02.2007
Problema a fost rezolvata. Dupa mai multe incercari am reusit sa introduc microsim-ul (intr-adevar sim-ul se introduce invers decat e desenat pe tableta si trebuia impins mai mult ca sa se blocheze).

#34
danielzgk

danielzgk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,869
  • Înscris: 14.05.2013
Al meu note8.0 wifi a trecut la 4.4.2. Se misca impecabil si tine mai bine bateria.

#35
sele

sele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 18.10.2006
Si al meu note 8 a trecut la aceasta versiune si am acelasi sentiment legat de durata bateriei, am ajuns la a treia zi de utilizare fara incarcat la acelasi grad de utilizare, inainte aproape in fiecare zi o bagam in priza.
Ce aplicatii bune ati gasit pentru SPen?
Pentru office Kingsoft mi se pare destul de ok ca functionalitati (are pana si pivoti) dar n-are nici o treaba cu SPen-ul, Polaris Office are posibilitatea sa faci adnotari peste documente si sa le transformi apoi in pdf.
Pentru note pana acum am ramas tot la SNote dar sunt frustrat ca ii lipsesc exact functionalitatile de care am nevoie si pe care le are SNote de pe Note-3. I-am intrebat pe cei de la Samsung de sanatate dar nu au de gand sa aduca aceeasi versiune si pe Note 8.
Am gasit pe xda-developers cum se porteaza pe Note 8 dar nu pot copia fisierele in /system/apps pentru ca am nevoie de root si inca stau pe ganduri...
Alte aplicatii?

#36
danielzgk

danielzgk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,869
  • Înscris: 14.05.2013
Duce cam 7-8 de navigare pe net. Eu sunt foarte multumit de tableta, o am de aprox 1an.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate