Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Orange TV - numai aici despre probleme, întrebări și informații.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
25283 replies to this topic

#37
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Exact... doar ce e cu 2 in coada se pot vedea FTA
Am dat si un blind scan dar nu a aparut nimic nou pe acest satelit

#38
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Nu stie nimeni nimic oficial. Doar ca oficialii orange au anuntat ca vor sa intre pe segmentul tv din acest an. Sa fie oare onsimpla coincidenta?

#39
ginelbalut

ginelbalut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 08.02.2008
Admitand ca stirea comfrm careia Belenes a vandut Freesat catre Orange se confirma,ar trebui ca testele de pe 16 est sa dispara,fiind inlocuite de cele de pe 31,5 est.Poate cineva confirma acest lucru,ma refer la cei care prindeti 16 est ?

#40
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
La 16'E nu mai e nimic in acest moment (ma refer la testele freesat)... este putin probabil ca Eutelsat sa fi vandut Freesat care oricum nu exista iar Orange nu e genul de companie care sa ofere ceva gratuit - contentul lor va costa deci nu trebuie sa ne asteptam la un DTH ieftin din partea Orange.
Eu vad aceasta viitoare platforma (OCS Romania) ca fiind ceva aditional la actualele adica nu o sa aiba peste 100 de canale in grila ci doar vreo 30-40 dintre care multe vor fi canale de filme si poate ceva sport

#41
ginelbalut

ginelbalut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 08.02.2008
Dar Orange mai ofera un astfel de serviciu in alta tara,ma refer strict la satelit ?

#42
darkwings

darkwings

    satana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,515
  • Înscris: 06.04.2006
In Franta si in Polonia

#43
ginelbalut

ginelbalut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 08.02.2008
Am tras o privire pe saitul polonez. S-ar putea sa aiba mare succes, atat datorita numarului mare de canale HD, a internetului, dar si a faptului ca ai un telefon mobil .Nu stiu poloneza, dar n-am vazut nimic de sateliti si antene .Cred ca scrie de 4G,adica modem WIFI, decodor HD ...Stie cineva mai multe?

#44
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Uite aici oferta lor  http://www.orange.pl/indyw_tv.phtml

#45
scorpyo

scorpyo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,460
  • Înscris: 14.01.2008
SES Astra lansează 4 noi sateliți în 2013

[...]- lansarea a patra,  cea mai importanta pentru români, va avea loc în septembrie 2013 și va plasa satelitul Astra 5B la poziția orbitală 31.5 ° Est, adăugând încă 21 transpondere la cele 19 deja disponibile pe Astra 1G.

Ce mi s-a parut interesant la acest ultim satelit este orientarea fasciculului HiPower, care este centrat fix pe România.

http://hdsatelit.blo...ateliti-in.html

Sa foloseasca acest satelit ce va urma sa fie lansat? Posted Image

Attached Files


Edited by scorpyo, 02 March 2013 - 19:02.


#46
ginelbalut

ginelbalut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 08.02.2008

View Postdic_star79, on 02 martie 2013 - 18:49, said:

Uite aici oferta lor  http://www.orange.pl/indyw_tv.phtml
Unde scrie ca DTH ?  Eu am inteles de acolo ca e tehnologie LTE.  Acelasi lucru poti vedea si la Vodafone in Italia si Germania, de exemplu.Chiar pe Orange.com nu apare notiunea de DTH.

#47
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Cam asta ofera in Franta!

#48
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008

View Postginelbalut, on 02 martie 2013 - 20:23, said:

Unde scrie ca DTH ?  Eu am inteles de acolo ca e tehnologie LTE.  Acelasi lucru poti vedea si la Vodafone in Italia si Germania, de exemplu.Chiar pe Orange.com nu apare notiunea de DTH.

Uite aici scrie !
http://www.orange.pl...tech_help.phtml

Dar asa sunt unii mai carcotasi si vor sa scrie si DTH !

Edited by dic_star79, 02 March 2013 - 22:25.


#49
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Aici scrie despre DTH. instructiuni de montare a antenei, de pregatire a receiver-ului, samd. Decodoarele folosite sunt Sagem si Samsung, si din cate am inteles eu pe acolo ( ca doar ne-am batut cu ai lu' Sobiescki Posted Image)... sistemul de codare ar fi viacces.

Edited by Venboteam, 02 March 2013 - 22:59.


#50
ginelbalut

ginelbalut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 08.02.2008

View PostVenboteam, on 02 martie 2013 - 22:57, said:

Aici scrie despre DTH. instructiuni de montare a antenei, de pregatire a receiver-ului, samd. Decodoarele folosite sunt Sagem si Samsung, si din cate am inteles eu pe acolo ( ca doar ne-am batut cu ai lu' Sobiescki Posted Image)... sistemul de codare ar fi viacces.
Da,acum am vazut ca e DTH,dar au si IPTV in Polonia.  Probabil ca in Romania antenele inscriptionate cu albastru vor fi inlocuite cu portocaliu. Daca si preturile vor fi competitive....

#51
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Pai, care sunt scrise cu albastru? Digi, vechile antene de Boom sau Romtelecom? Posted Image

#52
ginelbalut

ginelbalut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 08.02.2008
Cred ca adevarata competitie abia acum incepe,  Dupa ce unii au impanzit tara cu fibra,coaxial,utp si tot ce le-a trecut prin minte timp de un deceniu, vin altii si iau caimacul  cu noile tehnologii. Sincer mi-e frica sa nu se razgandeasca, pentru ca intre operatorii nostri exista niste intelegeri  de concurenta neloaiala. Daca  se mai apuca si Vodafone  sa faca la fel, fiindca dispune de tehnologie,atunci va fi jale mare in sectorul albastru,indiferent de nume.

#53
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Concurenta face bine in buzunarul abonatului...

#54
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010

View Postdic_star79, on 03 martie 2013 - 01:10, said:

Concurenta face bine in buzunarul abonatului...

Așteptăm cu interes să fie ceva de calitate, la prețuri competitive, dar trebuie să vedem și ceva oficial în afară de zvonistică!Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate