Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 

Mai 'simte' cineva radiatiile electromagnetice de la bluetooth si wi-fi?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
sevenx

sevenx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 16.05.2004
In Elvetia exista o comunitate a persoanelor electrosensibile. Mai mult decat atat respectivele persoane pot cere ca la locul de munca sa se elimine sursele de radiatii.
Solutii pentru tine:
- nu mai folosi WI-FI, inlocuieste cu cablu
- nu mai folosi bluetooth
- minimizeaza timpul in care vorbesti la telefon, iar atunci cand vorbesti foloseste un hands-free
- nu folosi telefon fix de tip DECT, inlocuieste-l cu unul calsic cu fir
- renunta la cuptorul cu microunde
- daca ai antene gsm in fata geamului exista perdele care te pot proteja(cauta in google: perdele pentru radiatii electromagnetice)
- de retelele wireless de la vecini te poti proteja cu autorul unor vopsele speciale aplicate pe pereti
- mananca cat mai sanatos, cat mai multe legume si fructe crude
- fa miscare si asculta muzica de relaxare

#20
SilQ

SilQ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 17.07.2007
@SpeedDemon , foarte bune sursele tale de infrormatie , fac putina ordine in cap pentru ceilalti care nu au hipersensibilitate. Tot clar explica si http://mihneabeldesc...ifi-3g-radiati/

@sevenx , foarte utile si practice sfaturi! mersi

#21
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
Am simtit si eu azi dimineata ceva.. eram cu iphoneul langa perna, aveam wifi-ul activat si ascultam un radio. Am stat 2 ore asa, dintre care o ora atipisem. Cand m-am trezit, aveam niste dureri de cap, nu foarte mari, "medii". Nu am mai avut dureri de cap dimineata de foarte mult timp. Tind sa cred ca era de la faptul ca era telefonul la nici 20cm de perna. Asa ca.. da, am 'simtit' radiatiile

Edited by Talkabout, 14 March 2014 - 21:20.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate