Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

The Masterpiece!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
8 replies to this topic

#1
Miralinda

Miralinda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.01.2013
“THE MASTERPIECE” – Trăiește o experiență emoțională deosebită!

Capodopere ale muzicii de film, într-o producție sincretică de excepție, vor fi puse în scenă pe 23 Martie, de la ora 19:00, la Sala Palatului din București.

“Life is not measured by the breaths we take,
but by the moments that take our breath away”.

Evenimentul “The Masterpiece” prezintă în premieră mondială lucrări moderne din muzica de film de geniu, într-o producție sincretică, epică, obținută prin colaborarea a 140 de profesioniști oferind 140 minute de conținut intens. Sincretismul este obținut prin îmbinarea armonioasă, sincronizată, a muzicii de film cu lumini, lasere, video (pe display LED gigant), elemente pirotehnice și de coregrafie.

Prin implicarea în acest proiect a maeștrilor compozitori de la Hollywood: Hans Zimmer, John Williams, Thomas Bergersen, Gerard Marino, Londra: Guy Farley și Barcelona: Ivan Torrent, cu partituri unice/scrise special pentru eveniment  și sunete electronice de calitate excepțională, publicul din România va intra în contact cu viitorul muzicii orchestrale în concert - interpretarea hibridă a sunetelor electronice ultramoderne împreună cu cele ale Orchestrei Simfonice București, corului și instrumentelor exotice, etnice, vechi de mii de ani.


Programul concertului urmărește un traseu cronologic, redat de începutul universului și formarea galaxiilor - THE TREE OF LIFE, Pământul de acum milioane de ani - OUT OF AFRICA, Grecia antică - GOD OF WAR, Imperiul Roman - GLADIATOR, epoca medievală - DRACULA, crime din secolul al 19-lea - SHERLOCK HOLMES, arta figurativă - modernă - MODIGLIANI, viața unor categorii sociale din Japonia interbelică - MEMOIRS OF A GEISHA, alternativele istoriei unei religii - THE DA VINCI CODE, viitorul în care subconștientul poate fi controlat prin vise - INCEPTION.
Finalul EPIC prezintă în premieră mondială muzica din TRILOGIA DARK KNIGHT, trimițându-ne către sentimente și concepte umane general valabile în contextul în care trăim: sacrificiul pentru a schimba lumea în bine, diferențele enorme sociale, comportamentul psihologic în fata terorismului, idealismul și credința de neclintit care dezvăluie capacități umane uimitoare – puterea de autodepășire, determinând acte altruiste extraordinare.

“To live is the rarest thing in the world” - Oscar Wilde.
Trăiește o experiență emoțională deosebită! - www.TheMasterpiece.ro
Biletele sunt disponibile pe www.myticket.ro, în rețeaua mazaginelor Diverta, la magazinul Muzica, librăria Mihai Eminescu și la casa de bilete a Sălii Palatului.


TRAILER >> [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2eFvTvbwC1g?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached Files



#2
dimonty

dimonty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 28.01.2008
Am comandat biletele, maine sau poimaine le ridic.Cred ca o sa fie un spectacol reusit. Trailer-ul mi-a placut foarte mult. Cred ca e pentru prima oara cand vad un trailer de 10-12 ori. :) Vad ca nu sunt prea multi oameni interesati de eveniment pe aici.

#3
Miralinda

Miralinda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.01.2013

View Postdimonty, on 04 martie 2013 - 10:44, said:

Am comandat biletele, maine sau poimaine le ridic.Cred ca o sa fie un spectacol reusit. Trailer-ul mi-a placut foarte mult. Cred ca e pentru prima oara cand vad un trailer de 10-12 ori. Posted Image Vad ca nu sunt prea multi oameni interesati de eveniment pe aici.

Va fi foarte fain din ce se anunta. Ai vazut  Trailer-ul complet? [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OYMH8aTGJdY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Oamenii nu prea comenteaza dar eu cred ca sunt interesati, mai ales ca e ceva nou.

#4
dimonty

dimonty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 28.01.2008
Da, despre asta vorbeam. Imi place foarte mult! Mai sunt cateva sute de bilete disponibile, d-aia zic ca nu pare a avea foarte mare succes. Sper sa se vanda toate si sa fie sala plina. Merita, zic eu. Azi ridic biletele! :) Astept cu nerabdare. Sper sa interpreteze si piesa din trailer.

#5
dandandany

dandandany

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.03.2013
buna. daca te intereseaza bilete ZONA A2 am de vanzare 2 bilete la 350 ron (oficial 500). predare personala Bucuresti. multumesc. mail: [email protected] daca esti interesat(a)

#6
Miralinda

Miralinda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.01.2013

View Postdimonty, on 05 martie 2013 - 09:08, said:

Da, despre asta vorbeam. Imi place foarte mult! Mai sunt cateva sute de bilete disponibile, d-aia zic ca nu pare a avea foarte mare succes. Sper sa se vanda toate si sa fie sala plina. Merita, zic eu. Azi ridic biletele! Posted Image Astept cu nerabdare. Sper sa interpreteze si piesa din trailer.

Uite si surpriza de ultima ora. Cine si-a luat bilet are sanse mari la castig. http://www.comunicat...col-sa-castigi/

View Postdandandany, on 13 martie 2013 - 10:38, said:

buna. daca te intereseaza bilete ZONA A2 am de vanzare 2 bilete la 350 ron (oficial 500). predare personala Bucuresti. multumesc. mail: [email protected] daca esti interesat(a)
Mai bine le pastrezi si vii la spectacol. Posted Image  Ia uite aici http://www.comunicat...col-sa-castigi/

#7
dandandany

dandandany

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.03.2013
nu pot sa vin la spectacol. sunt plecat din localitate. biletele raman in vanzare. 300 ron 2 bilete categoria I randul 14 sau cea mai buna oferta de pret. multumesc. info: [email protected]

#8
dimonty

dimonty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 28.01.2008
Partea a doua mi-a placut foarte mult. Prima parte a fost un pic nereusita, s-a auzit incet pana spre final. Dar inceputul a fost foarte tare. Cum se numeste soprana si prima piesa pe care au interpretat-o? Uyanga a fost foarte foarte tare. Mi-a placut maxim.

#9
Miralinda

Miralinda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.01.2013

View Postdimonty, on 24 martie 2013 - 11:41, said:

Partea a doua mi-a placut foarte mult. Prima parte a fost un pic nereusita, s-a auzit incet pana spre final. Dar inceputul a fost foarte tare. Cum se numeste soprana si prima piesa pe care au interpretat-o? Uyanga a fost foarte foarte tare. Mi-a placut maxim.

Irina Baiant se numeste soprana! Intradevar foarte talentata.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate