Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

E Book Reader - Subiect General

- - - - -
  • Please log in to reply
437 replies to this topic

#433
adrg

adrg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 06.05.2007
Se pot descarca si citi carti format kindle (.azw) pe inkpad?


#434
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,824
  • Înscris: 30.03.2009
Da.

#435
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012
Ziceam si pe Literatorul, repet aici (pentru o vizibilitate mai buna, topicul e vizitat) - sper ca e OK.

A aparut Kindle Paperwhite 2021.
Ecran mai mare (6.8" fata de 6"), pastrand rezolutia de 300dpi; 17 LED-uri inclusiv amber, deci se poate seta lumina calda; bateria tine mai mult; port USB-C.
In rest, ce avea si versiunea precedenta (design flush, waterproof...)
E in versiune standard (8GB stocare), Signature Edition (32GB stocare + incarcare wireless + senzor de lumina) si Kids Edition.
Va fi disponibil incepand cu 27 octombrie. Mie-mi ajunge (estimat) la inceputul lui noiembrie.

Abia astept sa vad cum e, comparat cu actualul Paperwhite (2, destul de vechi dar functional). La asta ma deranjeaza un pic navigatia lenta, plus ca vreau sa cam renunt la micro USB.
Nu zic nu nici la ecranul mai mare + amber light.

Urmatorul Kindle va fi color Posted Image

Edited by TS030, 28 September 2021 - 20:14.


#436
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012
Asta:

View PostTS030, on 28 septembrie 2021 - 20:14, said:

Urmatorul Kindle va fi color Posted Image
ar fi trebuit sa fie "urmatorul meu Kindle". Cand o fi si ala. Altfel... Paperwhite 2021 simt ca-mi va fi suficient.

Sa nu se inteleaga ca scoate Amazon un Kindle cu ecran color... ar fi posibil, cine stie, Oasis sau altceva. Dar n-am nici o informatie despre asta.

Edited by TS030, 29 September 2021 - 00:20.


#437
ovydyu

ovydyu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 16.05.2006
Salutare.Recomandati-mi si mie un ereader decent.Tableta care o am are 600 g si mi se pare grea daca vreau sa stau sa citesc..

#438
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007

 ovydyu, on 02 februarie 2022 - 20:47, said:

Salutare.Recomandati-mi si mie un ereader decent.Tableta care o am are 600 g si mi se pare grea daca vreau sa stau sa citesc..

Kobo Clara HD, pret decent, 600 lei cu husa originala la pachet, functioneaza foarte bine, citeste cam toate formatele care sunt pe piata, inclusiv Epub si Mobi, autonomie cat vrei.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate