Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

ccna security în paralel cu ccna

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Mihai1971

Mihai1971

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 02.05.2006
a făcut careva cursurile pentru astea două în paralel? e mai bine să le faci așa, sau să merg pe varianta cursuri ccna -> certificarea 640-802 -> cursuri ccna security -> 640-554 -> pregătirea pentru ccnp mai departe. ideea e că am nevoie ca până la vară să am cel puțin certificarea ccna, de preferat să încep deja să învăț despre ccnp... am niște colegi care fac la o academie cisco, dar mie chiar nu îmi permite programul să merg acolo, deci varianta cu cursurile on-line mi se pare ok... o să încerc să aloc minimum 2 ore - maximum 8 ore pe zi acestor cursuri de networking...

#2
kamikz

kamikz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 581
  • Înscris: 04.08.2006
nu inteleg de ce te grabesti asa tare.
cursurile astea au fost gandite cu o logica anume, parerea mea este ca sunt imposibil de parcurs in modul "fast track" asta daca si vrei sa ramai cu ceva.
Nu uita nici de practica pe echipamente! Nu pe softurile de emulare. Ai putea sa ai surprize si sa constati diferente in realitate.

CCNA-ul trebuie sa se "aseze", daca poti, dai examenul, apoi mai vezi daca te infigi la ccnp.

#3
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,940
  • Înscris: 14.08.2006
N-ai cum sa le faci asa repede. Sunt prea multe informatii si daca nu faci si practic, nu ramai cu nimic.

#4
Mihai1971

Mihai1971

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 02.05.2006
cum adica e prea repede? deja am citit o gramada in ultimele ore, mi se pare foarte usor... ma gandeam ca e ceva mega complex, dar nu e.... iar practic o sa fac pe niste Cisco 2960 si 3650 la work, dar mi-e lene acum, am chef doar de citit..

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate