Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

curs ccna

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
Mihai1971

Mihai1971

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 02.05.2006
hello,

am nevoie de certificarea ccna pana la vara, voi face online cursurile, n-am timp sa merg la academie. vad ca la crystal mind pot face online ccna-ul cu 800 ron (200 lei/modul), exista altii mai ieftini? am nevoie de asta pentru a avea unde sa citesc curricula, plus ca voi avea voucher de reducere la certificare... ceva carti exista? am auzit de ceva videouri de j. ciora, le aveti?

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cauta Official Certification Guide CCNA 640-802 de Odom Wendel si Que de Jeremy Cioara plus CBT Nuggets CCNA 640-802 de Jeremy Cioara si nu mai ai nevoie de curicula ca mai mult te baga in ceata. Bine daca inveti acasa si apoi dai certificarea nu vei avea voucher-ul deci vei plati suma intreaga la examen, ~1300 Lei, daca faci la o academie cursurile toata treaba dureaza cam un an si cand tragi linie vezi ca iesi mai scump decat daca inveti acasa si dai direct certificarea.

#3
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005

View PostMihai1971, on 13 ianuarie 2013 - 21:45, said:

hello,

am nevoie de certificarea ccna pana la vara, voi face online cursurile, n-am timp sa merg la academie. vad ca la crystal mind pot face online ccna-ul cu 800 ron (200 lei/modul), exista altii mai ieftini? am nevoie de asta pentru a avea unde sa citesc curricula, plus ca voi avea voucher de reducere la certificare... ceva carti exista? am auzit de ceva videouri de j. ciora, le aveti?

200 RON pe MODUL? cam greu de crezut...

View PostMembruAnonim, on 13 ianuarie 2013 - 22:34, said:

vei plati suma intreaga la examen, ~1300 Lei, daca faci

640-802 CCNA composite exam - 295.00 USD

#4
Mihai1971

Mihai1971

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 02.05.2006
Pai vezi pe crystalmind.ro, cam asa inteleg.. De ce e greu de crezut??? Jeremy Ciara sau Cioara? Unde gasesc materialele?

#5
Mihai1971

Mihai1971

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 02.05.2006
am tot cautat materialele alea, se pare ca le gasesc pe amazon, dar nu prea vor sa trimita in romania... mie mi-ar trebui destul de repede, pentru ca as vrea sa ma apuc de treaba saptamana asta... de asemenea, as avea nevoie de simulatorul packet tracer... exista vreo librarie (off-line de preferat) in bucuresti unde sa merg maine sa iau cartile respective? simulatorul packet tracer se gaseste pe undeva?

hmmm... pana la urma cred ca pica varianta propusa de tine, kagaroth, sa invat totul singur si sa merg sa dau certificarea... se pare ca am nevoie de inscriere pe cisco networking academy ca sa am acces la curriculum, examene, packet tracer, plus un voucher de 58%. nu cred ca e cineva pe aici prin zona care sa fi dat certificarea singur, fara niciun fel de curs, platind cei 295 USD + TVA, adica 1.200 de lei. varianta cu inscrierea intr-o clasa on-line m-ar costa 800 de lei + 500 de lei, adica vreo 1.300 de lei. diferenta se pare ca e de vreo 100 de lei, la cursul de azi al dolarului, nu prea cred ca merita...

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu am dat de 2 ori CCNA-ul si nu am facut cursurile la academie am platit suma intreaga. Pentru carti incearca la byblos, byblos.ro sau vezi daca au ceva cei de la Credis.

#7
Mihai1971

Mihai1971

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 02.05.2006
felicitari! tintesti mai departe, spre ccnp si ccie?

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Merci. Ma gandeam la CCNP + CCNP SP + Security dar lenea e mare si oricum nu ma omor dupa respectivele certificari. Deh la un moment dat iti piere cheful de invatat si dat examene si restul.

#9
Mihai1971

Mihai1971

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 02.05.2006
eu am chef, la mine lenea a fost prin 2006 cand am facut ccna la academie si mi-a fost lene sa dau certific

:)))))))

#10
marian_soare

marian_soare

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.07.2012
Mihai, daca vrei cartea

View PostMihai1971, on 14 ianuarie 2013 - 03:26, said:

am tot cautat materialele alea, se pare ca le gasesc pe amazon, dar nu prea vor sa trimita in romania... mie mi-ar trebui destul de repede, pentru ca as vrea sa ma apuc de treaba saptamana asta... de asemenea, as avea nevoie de simulatorul packet tracer... exista vreo librarie (off-line de preferat) in bucuresti unde sa merg maine sa iau cartile respective? simulatorul packet tracer se gaseste pe undeva?

hmmm... pana la urma cred ca pica varianta propusa de tine, kagaroth, sa invat totul singur si sa merg sa dau certificarea... se pare ca am nevoie de inscriere pe cisco networking academy ca sa am acces la curriculum, examene, packet tracer, plus un voucher de 58%. nu cred ca e cineva pe aici prin zona care sa fi dat certificarea singur, fara niciun fel de curs, platind cei 295 USD + TVA, adica 1.200 de lei. varianta cu inscrierea intr-o clasa on-line m-ar costa 800 de lei + 500 de lei, adica vreo 1.300 de lei. diferenta se pare ca e de vreo 100 de lei, la cursul de azi al dolarului, nu prea cred ca merita...

Poti sa iti cumperi materialele fara sa apelezi la Amazon,cei de la credis vand si carti http://www.academiac....ro/book-store. cat despre ccna uri nu e mare diferenta de pret pentru varianta online si cea de mers la academie.

#11
Mihai1971

Mihai1971

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 02.05.2006
ce sa aleg: ccna discovery sau exploration?
incep sapt. viitoare!!!


#12
StrutZz

StrutZz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 18.10.2006
Salutare Mihai1971,

Alege CCNA Exploration , pt ca e mai complex , e mai "deep" cum s-ar zice , Discovery e mai simplificat . Bafta

#13
condaru321

condaru321

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 24.05.2006
Salutare,

Oare certificarea  de  CCNA se poate imparti in doua examene?

#14
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Da, ai ICND1 si ICND2,nu stiu numerele examenelor sau ai CCNA 640-802 care este compositul. Daca nu vrei sa dai 640-802 atunci dai ICND1 si iti esti CCENT apoi dai ICND2 si devii CCNA.

#15
szjozsef

szjozsef

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 22.11.2004
Eu am dat CCNA + CCNP(640-802 CCNA, 642-902 ROUTE, 642-813 SWITCH, 642-832 TSHOOT)  fara nici-un curs, deci se poate, cu mentiunea ca am avut o "oarecare" experienta practica pe Cisco.
Cat despre examene, puteti vedea detalii si pe site-ul oficial cisco:
https://learningnetw.../certifications
Daca dai din 2 examente, adica prima data 640-822 ICND1 atunci obtii si certificarea CCENT, dupa care examenul: 640-816 ICND2 si obtii certificarea CCNA
sau dai un singur examen composite: 640-802 CCNA EXAM, in acest caz nu mai primesti certificarea CCENT ci direct CCNA

Simulator primesti si daca cumperi cartile oficiale (intradevar nu packet tracert) scrise de Wendell Odom http://www.ciscopres...il.asp?st=44711, respectiv pentru anumite scenarii se poate folosi si GNS3 daca ai o imagine de IOS corespunzatoara.

Edited by szjozsef, 10 February 2013 - 13:37.


#16
R_Alex

R_Alex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 30.05.2008
Mihai, ce ai ales pana la urma? cursuri online sau offline? si la ce academie?

#17
montego

montego

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 01.04.2006

View PostMembruAnonim, on 13 ianuarie 2013 - 22:34, said:

Cauta Official Certification Guide CCNA 640-802 de Odom Wendel si Que de Jeremy Cioara plus CBT Nuggets CCNA 640-802 de Jeremy Cioara si nu mai ai nevoie de curicula ca mai mult te baga in ceata...

Mie mi se pare destul de bine realizata curicula (atat cat am apucat sa invat din ea). Care-i diferenta intre aceasta si cartile Official Certification Guide?

Edited by montego, 13 April 2013 - 16:05.


#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cantitatea de informatii oferita. Curicula nu va oferi niciodata aceiasi cantitate de informatii ca si materialele adiacente. Plus modul in care sunt structurate respectivele carti si modul in care este prezentata materia. Etc.

Uite aici cateva pagini din Odom Wendell http://books.google....epage&q&f=false

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate