Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Afaceri profitabile

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
91 replies to this topic

#73
Skelet

Skelet

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 30.11.2003

View Postagain, on Jan 15 2006, 17:29, said:

pai vezi ... 98% din cei care au citit in libertatea despre site-ul ala, au intrat si pe site-ul respectiv,daca aveau internet ...

si 97% au inchis pagina in secunda a 2-a cand au vazut ce varza e acolo...  :)

Edited by Skelet, 15 March 2006 - 16:37.


#74
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005
AOnline, vezi ca prin magazine de astea gen cora, carrefour etc., gasesti mp3 playere, "galeata de transport" usb, raadio, reportofon etc cu mai putin. tot la 512.
;)

Edited by CapitanuPICARD, 17 March 2006 - 11:42.


#75
dynky

dynky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 19.05.2005
ati gasit reteta succesului?

#76
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,036
  • Înscris: 02.03.2003
Citesc printre randuri si observ ca toata lumea vrea sa faca o afacere care sa vanda ieftin.
Eu nu sunt adeptul preturilor mici.
Pretul mic inseamna intotdeauna prost.
Calitatea produsului este proasta, calitatea muncii este proasta, salarizarea este proasta, toate merg rau cand preturile sunt din ce in ce mai mici.

#77
nutumdp

nutumdp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 07.08.2006
O idee de afacere buna:
1. Prestari servicii
2. Vanzarea materialelor de constructii
3. Transport
4. Magazin elecrice: prize intrerupatoare, holsuruburi, panze de flex etc, etc, maruntisuri.


                                           din ciclu: BISNITA!!!

Edited by nutumdp, 04 September 2006 - 10:44.


#78
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006
eu as merge pe prestari servicii.un bordel ar fi foarte profitabil....

#79
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004

View Postterratec, on Sep 3 2006, 02:16, said:

Citesc printre randuri si observ ca toata lumea vrea sa faca o afacere care sa vanda ieftin.
Eu nu sunt adeptul preturilor mici.
Pretul mic inseamna intotdeauna prost.
Calitatea produsului este proasta, calitatea muncii este proasta, salarizarea este proasta, toate merg rau cand preturile sunt din ce in ce mai mici.

Da, de aceea trebuie gasit ceva de mijloc. Oricum daca vinzi multe produse ieftin faci bani cu tona (ex. magazinele cash & carry).

View Postcarman, on Sep 4 2006, 11:47, said:

eu as merge pe prestari servicii.un bordel ar fi foarte profitabil....

Subscriu  :coolspeak:

#80
dynky

dynky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 19.05.2005
tot pe construcitii as merge,ca materialele poti sa le tii pana le vinzi,pe cand la transport se pot strica masinile sau utilajele,la bordel ce te faci daca nu vin clienti? :) si la prize castigi prea putin...

#81
Hysony

Hysony

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 21.08.2004
la constructii ai nevoie de banet, nevoie de spatiu, nevoie de o masina mare, si depinde de locatie, in orase mari n-ai sanse.

Doar daca cumpri pamant la periferie, nu ai Baumix langa tine sau alt market mare, lasi preturi joase si vinzi daca sti cum sa faci publicitate.

Poti face si distributie la oraselele din jur daca te tine portofelu.

Se castiga bine si daca ai umpic de fler si chef de risk ajungi departe...va spun personal, lucrez in domeniu de 2 ani si deja am grup de firme.

#82
dark2peu

dark2peu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 08.07.2005
buna idee asta cu materiale de constructii mai ales aia cu lemnul.Se vinde bine daca il dai sub pretul pietei.

#83
Hysony

Hysony

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 21.08.2004

Quote

buna idee asta cu materiale de constructii mai ales aia cu lemnul.Se vinde bine daca il dai sub pretul pietei.


pretul la astea depinde de judet, si e foarte greu sa il dai subpretul pietei, daca ai locatie si un pic de marketing merge.
Daca vrei sa cumeri lemn din alba e un pret i timis altul, si la lemn e valabil...doar ca acolo castigi bine daca face si ocolisuri, poti sa ai vanzari de cativa mc pe zi si ai scos at faci cu depozitul intro sapt sau 2...

#84
dynky

dynky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 19.05.2005
pentru fonduri primte de la UE trebuie sa ai deja o firma,sau sa fii persoana juridica ceva?sau poate sa ia oricine daca are un proiect?

#85
dynky

dynky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 19.05.2005
chiar nu mai vrea sa faca nimeni nimik?ziceti-mi si mie domenii care vi se par ca merg si poti sa intri in ele,ca eu am tot stat si m-am gandit si tot nu imi dau seama ce ai putea sa faci ca sa fii sigur ca nu risti sa pierzi banii..

#86
ener

ener

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 25.05.2005
nimic nu e sigur pe lumea asta.

cel mai bine e sa faci ceea ce sti mai bine, degeaba vin eu si iti spun acu ca daca te apuci de foraj poti sa fi milionar in euro intr-un an, ca nu ai nici o treaba cu domeniul si probabil o sa ajungi dator vandut.

eu am ajuns la concluzia ca nu ideea conteaza ci amanuntele(knowhow).
poti sa ai sute de idei viabile dar daca nu ai treba cu ce se mananca porbabil tot la faliment ajungi.

Edited by ener, 13 January 2007 - 19:34.


#87
alexeyy

alexeyy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 21.11.2006

View Postdynky, on Nov 18 2005, 00:22, said:

:)) toti au auzit de astia de la noi din slatina.nu ma bag la "afaceri" pe net ca sunt cautati de politie si peste cativa ani o sa se cam termine si cu asta.Crek o sa imi deschid ceva pe la Bucuresti ca eu zic ca acolo orice ti-ai deschide merge,adik aproape orice :)
mai tata mai eu sunt chiar uimit de ce zici pai chiar in bucuresti ti-ai gasit , tu inloc sa dezvolti orasul tau mic te avanti intr-un oras imens in care sunt dezvoltate mai toate afacerile care te vor inghiti cei cu concurenta si vei ajunge la faliment mai rapid decat crezi.Mai bine te-ai asocia cu cineva de la tine din oras si veti deschide ceva folositor in care sa creezi locuri de munca caci din cauza asta nu sunt bani la voi in Slatina. Deschide si tu un magazin alimentar sau magazin de electrice, constructii, sanitare, ori ce cea ce are nevoie omul caci de hranit trebuie sa se hraneasca, de construit case tot se vor construii si daca nu construiesc acum vor incepe si ei incetu cu incetu caci nu vad un tanar care merge in strainatate sa vina inapoi in tara fara sa isi faca un cuib cadecat si nu uita romnia ii la inceput de drum vor fi foarte multe investiti. Nu gandi si tu la avere in 24 de ore ca aia nu se pote face doar daca esti fericitul castigator la loto
Succes la treaba si vezi ca sunt destule firme de consultanta in afaceri care te pot lamuri in privinta investitiei si a profitului care il poti avea  -_-

#88
Dani Mois

Dani Mois

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 11.02.2007

View Postdynky, on Jan 12 2007, 19:07, said:

chiar nu mai vrea sa faca nimeni nimik?ziceti-mi si mie domenii care vi se par ca merg si poti sa intri in ele,ca eu am tot stat si m-am gandit si tot nu imi dau seama ce ai putea sa faci ca sa fii sigur ca nu risti sa pierzi banii..

Doua lucruri sunt sigure: moartea si impozitele. Daca vrei ceva sigur, ia-ti un post de bugetar. Iti vei primi lunar salariul fix, si nu ai de ce sa iti faci probleme.

Daca insa vrei afaceri, nimeni nu iti poate garanta ceva sigur, asta e arta, RISCUL.

#89
Ady_17

Ady_17

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 05.02.2007
un job de peste 2000 euro/luna

Muncesti mult pentru bani putini?Nu-ti ajunge timpul pt tine si cei dragi?Nu mai poti visa?Sau stii ca poti face mai mult dar iti lipseste sansa?Ei bine,sansa e in mainile tale!Alatura-te unei campanii de marketing ,o activitate pe care o poti desfasura chiar din casa ta. Publicitate poate face oricine---chiar si tu esti in stare sa trimiti niste mailuri nu? pt mai multe detalii cauta-ma pe messenger sau trimite un email la : [email protected]

#90
kosfunny

kosfunny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 07.02.2006

View PostAdy_17, on Apr 21 2007, 01:07, said:

un job de peste 2000 euro/luna

Muncesti mult pentru bani putini?Nu-ti ajunge timpul pt tine si cei dragi?Nu mai poti visa?Sau stii ca poti face mai mult dar iti lipseste sansa?Ei bine,sansa e in mainile tale!Alatura-te unei campanii de marketing ,o activitate pe care o poti desfasura chiar din casa ta. Publicitate poate face oricine---chiar si tu esti in stare sa trimiti niste mailuri nu? pt mai multe detalii cauta-ma pe messenger sau trimite un email la : [email protected]
Du-te pe la sate, poate acolo mai pune botul cineva!

Acum vreo cinci ani incerca sa ma abureasca si pe mine unul cum ca o sa castig peste 2000$ pe luna, dar el venise la intalnire cu tramvaiul, avea niste pantofi cu care cred ca fusese la maraton si a lungit o apa plata la jumate vreo ora la terasa!

Lasa-ne, lasa-ne!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate