Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Afaceri profitabile

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
91 replies to this topic

#55
ovidelu

ovidelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.07.2004
Am citit mai demult o stire in care un website (canal TV, nu mai stiu) a amenintat ca isi va omori si manca mascota (un iepuras) daca nu doneaza vizitatorii suma de XXX USD. Acel canal media era, si probabil mai este, foarte vizitat, iar mascota era arhi-cunoscuta de toti vizitatorii.

Lumea s-a lasat impresionata si a donat la greu. Tare as face la fel, dar m-as adresa site-urilor de genul Eva.ro, plin de femei. Oare sunt sadic?!...

#56
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
degeaba daca nu ai cum sa primesti banii de prin tara...
in afara exista paypal-ul

#57
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004

 dynky, on Jan 17 2006, 20:38, said:

nu e el primu,nu mai stiu unde am citit.da faza e ca si pe http://www.milliondollarhomepage.ro/ vad ca au fost o gramada de vizitatori inregistrati si nici draq nu a cumparat un pixel acolo..e un fenomen ciudat.o sa caut si aia cu cine a fost primu si o sa dau un link daca nu ma dau astia afara.

http://www.milliondollarhomepage.com/

#58
wallkunst

wallkunst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 26.04.2005
O idee klumea despre vreo afacere profitabila ma indoiesc ca va posta cineva aici,doar presupuneri.Is bune si astea,la urma urmei...Toti se chinuie sa gaseasca pentru Ei o afacere profitabila, si daca o gasesc,o tin numai pentru ei,de frica.Practic stiu pe cineva care si-a vandut apartamentul cu 50.000 eur ca sa-si deschida un "impinge tava" si tre sa se lase si de un serviciu bun.Voi vedea ce o reusi sa faca...

#59
dynky

dynky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 19.05.2005
ceva cu bazine de pesti crek-ar merge ca nu sunt multi si vinzi tot :D

#60
shaqvill

shaqvill

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 28.12.2002
Carciumi - bufet - locul unde mananci cat poti sa duci pe mai multe categ de mancare.
clientul plateste o suma fixa si baga in el de crapa. :)
Fast Food cu diverse produse facute chiar si pe baza de turta din aia de taietei , are un gust ailei.
Aici in state se cheama tortillias si e originala din America de Sud.
Mai am mai multe idei dar le tin pt mine :))

Edited by shaqvill, 16 February 2006 - 12:37.


#61
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 30.01.2006
La noi daca faci un bufet cu plata fixa si bagi cat poti, pai intra unu tata si sta o zi intreaga, si baga si 5 mese pe zi, ca asa e la noi la romania. Mai bine faci un bufet suedez, un local super de lux, cu un pretz piperat, si asa vin numai oameni cu bani si destupati la minte, nu sa stea o zi intreaga degeaba. Dar nu stiu cat de profitabil e.
Oricum, daca ai bani, si o idee, una naspa chiar, poati sa ajungi departe, dar este o treaba destul de importanta, sa nu faci afacerea asta pentru bani, ci pt. ca-ti place, sa faci ceva care sa te atraga, altfel iti garantez falimentul in max un an.

#62
shaqvill

shaqvill

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 28.12.2002

 test_driver, on Feb 18 2006, 02:13, said:

La noi daca faci un bufet cu plata fixa si bagi cat poti, pai intra unu tata si sta o zi intreaga, si baga si 5 mese pe zi, ca asa e la noi la romania. Mai bine faci un bufet suedez, un local super de lux, cu un pretz piperat, si asa vin numai oameni cu bani si destupati la minte, nu sa stea o zi intreaga degeaba. Dar nu stiu cat de profitabil e.


Faci cu limita sa stea ala 1-2 ore max, cate friptane si sarmale poti sa mananci tu? Sau ma rog ala...?
Si pretul il faci pe masura nici prea prea nici prea prea!
Te orientezi la produse care nu pltesti extraordinar de multi bani gen salate si deserturi , bagi la clatite cu gem de iti indoi spatele :)
Nush zic si eu , e o idee, cat e de practica nu stiu! Dar fa asta pe la Costinesti sau Neptun sa vezi ce fel rupi inima targului!
Sau prin cartiere mai marginase unde chiria e mica.

Dar daca mancarea nu e buna atunci faci in zadar chestia asta. Asta e unul dintre cele mai mari secrete intr-o bucatarie - seful bucatar priceput, la fel si personalul.
Si poti sa faci treaba asta chiar daca ai un club de biliard, faci o sala de mese.... separat./....
Hai ca ma dor degetele , daca a facut cineva sa imi spuna si mie cum ii merge :) Eu zic ca asta poate fi viitoarea afacere gen Shaorma - profitabila - si nu ai sa ai problema tuturor restaurantelor - CLIENTII , din contra ai sa te saturi de ei.
Ce parere ai ?

#63
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 30.01.2006
Daca e cu limita de timp ideea e geniala. Daca as fi in pana de idei cred ca m-as apuca de o treaba ca asta, dar nu ma atrage ca si activitate si eu am o parere a mea despre treaba asta, cu activitatea, nu o sa o fac doar pentru bani, vreau sa ma ocup si eu cu ceva placut mie. Si stiu exact ce-mi place :) si ce ma pricep sa fac. Si daca bunul Dumnezeu ma ajuta, peste 10 ani vorbim altfel, daca nu ma ajuta, asta e, o merit inseamna.

#64
dynky

dynky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 19.05.2005
ma cu limita de timp nu ar merge,ca daca nu poate sa manance mai mult decat plateste nu vine.pentru ca nu cred ca ar vrea sa manance in graba o mancare pe care o si plateste mai mult..

#65
Bocacio Junior

Bocacio Junior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,616
  • Înscris: 04.11.2005
vine unu` si se face ca mananca dar pune in punga tot :D

#66
XtraVagAnT

XtraVagAnT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 26.06.2005
In Italia exista asemena pizzerii unde in baza unei anumite sume (cca 15-20 euro) mananci cate feluri de pizza vrei. Ofertaeste undeva la vreo 150 de tipuri de la cea traditionala cu pasta de rosii la cele cu creveti, viermisori etc pana la pizza dulce cu nutella sau gem.
Ideea este ca in momentul in care nu mai poti nu mai primesti. Daca termini din farfurie iti mai aduce altfel "Ciao & Arrivederci".
In pret este inclusa si o bautura, cola, sprite, etc.
Si merg destul de bine chestiile alea.
Insa la noi ar fi extraordinar de multi cei ce si-ar baga pizza prin buzunare.

Quote

Mai bine faci un bufet suedez, un local super de lux, cu un pretz piperat, si asa vin numai oameni cu bani si destupati la minte, nu sa stea o zi intreaga degeaba.
De cele mai multe ori cei cu bani sunt cei mai "tarani" din punctul de vedere al comportamentului in asemenea cazuri.
Nu conteaza ca faci un local scump sau ieftin ci conteaza cum il administrezi si ce permiti sa se faca in el. ;)

#67
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005
:lol:
biodiesel

instalatia costa cam 2 miliarde si vreo 600 de milioane. ma refer la una mica. produce 800 litri zilnic. pretul unui litru de biodiesel este cam ca la GPL dar hai sa punem 15.000 ROL

de pe un hectar cultivat cu rapita se obtin cam 3 tone de seminte, din care rezulta cam 1 tona de ulei crud.

mai departe va informati si voi.

PS
magaoaia se poate achizitiona cu fonduri SAPARD (50%) + Fermierul (50%)

Edited by CapitanuPICARD, 07 March 2006 - 15:51.


#68
Bocacio Junior

Bocacio Junior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,616
  • Înscris: 04.11.2005

 katsuchyo, on Dec 5 2005, 23:33, said:

Depinde si de oras.. La mine, daca iti deschizi o discoteca, vei fi gasit la marginea orasului, intr-un geamantan  :confuzzled:

ps: vb de Bacau
problemele cu austrian si hassan, sau cum naiba ii cheama?

Edited by Bocacio Junior, 08 March 2006 - 18:40.


#69
dynky

dynky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 19.05.2005
pai si ce faci ma cu biodieselu ala?il bagi in masini?il pui la mancare???ce se face cu el?si cine cumpara aia?

#70
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005
bravo nene! ai pus si tu niste intrebari... se vede ca vorbesti in cunostinta de cauza.

#71
dynky

dynky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 19.05.2005
pai daca nu stiam ce este biodieselu...acuma m-am ducomentat si eu putin

Biodiesel
Combustibili vegetali – Biodiesel (metilester din rapiță) – sunt carburanți alternativi la motorină și se produc prin esterificarea uleiului din plante. Acesti carburanti sunt utilizati la toate motoarele Diesel din ultimele generații. In cazul utilizării unui carburant Biodiesel (biomotorină) performanțele de rulare pot să fie puțin mai mici, iar invers, consumul de carburant poate să crească puțin. Combustibilul vegetal se biodegradează ușor și poate fi utilizat numai în condiții de temperatură de până la -10 grade Celsius

Edited by dynky, 11 March 2006 - 16:24.


#72
AOnline

AOnline

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 08.01.2006
eu vand mp3 playere de 512 MB ( 250 ron, sau mai putin ) si pixuri uv ( 5 RON bucata )

si castig destul de bine pt ca am preturi foarte mici, daca nu chiar cele mai mici

2 chestii simple, fara investitie mare, cu desfacere larga, putina reclama, cativa afiliati, care cumpara produsele si mai ieftin, si gata :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate