Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Insula Djerba

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Sandrine

Sandrine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 23.07.2009
Stie cineva daca exista sanse sa apara in primavara aceasta pachete turistice cu charter din Romania pentru aceasta insula?
Multumesc.

#2
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Nu cumva Posted Image  e vorba de Djubreta :puke: ?

#3
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 03.04.2010

View PostSandrine, on 13 ianuarie 2013 - 16:49, said:

Stie cineva daca exista sanse sa apara in primavara aceasta pachete turistice cu charter din Romania pentru aceasta insula?
Multumesc.
Ar fi implinirea unui vis mai vechi de a zbura direct pe ruta Bucuresti (OTP) - Djerba (Zarzis International Airport). Parerea mea personala este ca acest vis nu se va indeplini in viitorul apropiat. Raman variantele:
1. Budapesta - Djerba, dar nici ei nu mai au charter de pe Listz Ferenc...
2. Bucuresti - Djerba, dar cu una sau doua escale. Mai facut curios si am gasit cateva zboruri (datele plecare-intoarcere puse la intamplare).
Daca vrei Djerba si renunti la ideea de charter te pot ajuta cu varianta optima de zbor ca pret,etc...

#4
Sandrine

Sandrine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 23.07.2009

View Postraul_6776, on 13 ianuarie 2013 - 18:32, said:

Ar fi implinirea unui vis mai vechi de a zbura direct pe ruta Bucuresti (OTP) - Djerba (Zarzis International Airport). Parerea mea personala este ca acest vis nu se va indeplini in viitorul apropiat. Raman variantele:
1. Budapesta - Djerba, dar nici ei nu mai au charter de pe Listz Ferenc...
2. Bucuresti - Djerba, dar cu una sau doua escale. Mai facut curios si am gasit cateva zboruri (datele plecare-intoarcere puse la intamplare).
Daca vrei Djerba si renunti la ideea de charter te pot ajuta cu varianta optima de zbor ca pret,etc...

1. Vreau Djerba desigur, insa nu stiu daca voi renunta la ideea de charter. As dori pachet turistic, de preferat cu charter din Romania, insa pana acum nu am primit decat o varianta cu charter din Germania.
2. Pentru varianta individuala, am gasit si eu cateva combinatii mai convenabile (escala la Paris ORY-dar e mai complicat cu transferul de la BVA/CDG sau la Roma -  le-am pus in ordinea crescatoare a preturilor). Exclus 2 escale! Tunisair inca nu au zboruri pe Djerba pentru luna iunie...
3. Multumesc mult pentru ajutor, chiar mi-ar prinde bine niste comparatii...

#5
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 03.04.2010

View PostSandrine, on 13 ianuarie 2013 - 23:29, said:

1. Vreau Djerba desigur, insa nu stiu daca voi renunta la ideea de charter. As dori pachet turistic, de preferat cu charter din Romania, insa pana acum nu am primit decat o varianta cu charter din Germania.
2. Pentru varianta individuala, am gasit si eu cateva combinatii mai convenabile (escala la Paris ORY-dar e mai complicat cu transferul de la BVA/CDG sau la Roma -  le-am pus in ordinea crescatoare a preturilor). Exclus 2 escale! Tunisair inca nu au zboruri pe Djerba pentru luna iunie...
3. Multumesc mult pentru ajutor, chiar mi-ar prinde bine niste comparatii...

1. Anul acesta nici o sansa de charter Bucuresti - Djerba
2. Pentru transport individual am luat ca data calendaristica, prima saptamana din luna iunie 2013 si am gasit multe oferte cu una sau doua escale.
3. Ofertele de transport incep de la 750 de lei/persoana dus-intors:
a. - la 750 lei:
- la dus:
   - plecare 9.00 AM - sosire 4.20 PM, 2 escale [OTP-Amsterdam - Luxemburg - Djerba]; - companii aeriene (Tarom, KLM, Luxair);
   - la intoarcere:
   - plecare la 8.30 AM - sosire 11.00 PM [Djerba - Luxemburg - Paris (CGD) - Bucuresti]; - companii aeriene ( Luxair, Air France, Tarom);
b. - la 850 lei:
- la dus:
   - plecare 7.20 AM - sosire 4.20 PM, 2 escale [OTP - Paris (CGD) - Luxemburg - Djerba]; - companii aeriene (Tarom, Air France, Luxair);
- la intoarcere:
   - plecare la 8.30 AM - sosire 11.00 PM [Djerba - Luxemburg - Paris (CGD) - Bucuresti]; - companii aeriene ( Luxair, Air France, Tarom).
c. - multe alte preturi si aeroporturi pentru escale.
Parere personala - pretul este bun pentru transport, la fel si orele (nu se pierd nopti prin aeroporturi), iar daca nu se pleca cu copii mici nu va fi prea obositor pentru transport.
Insula Djerba este situata in largul localitatii Gabes, mai aproape de locuintele trogloditilor ( Matmata ) sau Sahara ( Douz, Tozeur) decat alte locatii de cazare ( Monastir, Sousse sau Hammamet ).

#6
Sandrine

Sandrine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 23.07.2009

View Postraul_6776, on 14 ianuarie 2013 - 11:17, said:

[...]
2. Pentru transport individual am luat ca data calendaristica, prima saptamana din luna iunie 2013 si am gasit multe oferte cu una sau doua escale.
3. Ofertele de transport incep de la 750 de lei/persoana dus-intors:
a. - la 750 lei:
- la dus:
   - plecare 9.00 AM - sosire 4.20 PM, 2 escale [OTP-Amsterdam - Luxemburg - Djerba]; - companii aeriene (Tarom, KLM, Luxair);
   - la intoarcere:
   - plecare la 8.30 AM - sosire 11.00 PM [Djerba - Luxemburg - Paris (CGD) - Bucuresti]; - companii aeriene ( Luxair, Air France, Tarom);
[...]

Multumesc mult...Eu am gasit cu 1 escala dar mai scump. Ai putea sa-mi dai mai multe detalii despre varianta scrisa? Esti sigur ca e vorba de 750 lei si nu eur?

Edited by Sandrine, 15 January 2013 - 20:03.


#7
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 03.04.2010

View PostSandrine, on 15 ianuarie 2013 - 20:03, said:

Multumesc mult...Eu am gasit cu 1 escala dar mai scump. Ai putea sa-mi dai mai multe detalii despre varianta scrisa? Esti sigur ca e vorba de 750 lei si nu eur?
Scuze. Nu am pus virgula unde trebuie la pret si au iesit preturi foarte tentante. Trebuie sa mai asteptam sa apara oferte cu charter din tarile din vest. Inca o data scuze.

#8
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 03.04.2010

View PostSandrine, on 13 ianuarie 2013 - 23:29, said:

1. Vreau Djerba desigur, insa nu stiu daca voi renunta la ideea de charter. As dori pachet turistic, de preferat cu charter din Romania, insa pana acum nu am primit decat o varianta cu charter din Germania. ---
Sejur in Djerba - iunie 2013 - plecare din Italia ( Bologna - BLQ, Milano - MXP, Verona - VRN, Bergamo - BGY ) - zbor direct - companie aeriana NOUVELAIR ( tunisiana ) - preturi bune.

Edited by raul_6776, 12 April 2013 - 09:41.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate