Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Ginecomastie ?

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
Reboko

Reboko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 29.07.2012
Ce atitudine de smecher ai... domn...
Oricine care traieste in lumea de sala... stie cate ceva despre ginecomastie din cauza aparitiei ei in urma folosirii anumitor hormoni de crestere musculara.
In primul rand depinde de organismul tau. Pe X il poate afecta, pe Y nu.
Dar ce sa intelegi tu...
Accepta ca ai dat un sfat prost.
Ai auzit de efectul iodului asupra tiroidei. Cum poti sa spui aiureli ca alimentatia nu influenteaza asa ceva.
Du-te si culcate, ca nu te pricepi la asa ceva.

Edited by Reboko, 20 August 2012 - 21:15.


#20
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Pai eu traiesc in lumea de sala, doar imbecilii isi baga hormoni, totusi nu am vazut sa le creasca sani.
Iodul e hormon?
Ce treaba are dereglarea hormonala provocata de ceea ce sustii tu: ingerarea de hormoni de crestere a animalelor, cu dereglarile glandei tiroide provocate de lipsa de iod?
Iti zic eu, Niciuna.
Mai ales ca dereglarea lui e interna si nu e cauzata de faptul ca mananca sau nu mananca ceva. Asa cum am zis, femeile fara tate ce scuza au? Aceeasi: DEREGLARE HORMONALA, nu are treaba cu ce mananca ele, corpul lor e "defect"

Edited by onlyone, 20 August 2012 - 21:51.


#21
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Pai inteleg ca ti-au scos si glanda mamara?
Nu te ingrasa ! :D

#22
Reboko

Reboko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 29.07.2012
Vorbesti prostii multe. Ori esti paralel , ori faci misto.
Iodul nu e hormon, dar stimuleaza tiroida, o glanda care spre surprinderea ta secreta hormoni.

#23
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001

 Reboko, on 20th August 2012, 21:52, said:

Gresesti.
Poate fi si din cauza cosnumului excesiv de carne din comert cu fel de fel de hormoni de crestere.

Da.. asta e cu parfumul cu hormoni sexuali, ce te fac irezistibil femelelor; ceea ce s-a omis e faptul ca era vorba de femele de porc!

Hormonii astia nu sunt asa usor de replicat si nu se potrivesc intre specii.

#24
Reboko

Reboko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 29.07.2012
Cei care afecteaza organismul uman  nu sunt nici pe departe hormoni naturali ai puiului, sunt steroizi  dati ca sa se creasca intr-un mod alert.

Edited by Reboko, 20 August 2012 - 22:19.


#25
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001

 Reboko, on 20th August 2012, 23:17, said:

Cei care afecteaza organismul uman  nu sunt nici pe departe hormoni naturali ai puiului, sunt steroizi  dati ca sa se creasca intr-un mod alert.

Reboko, accepta te rog ideea ca stii ceva si pricepi prost, adica "nu intelegi, dar le potrivesti".
E vorba de niste principii ce tin mai mult de latura teoriei conspiratiei decat de stiinta.
Hormonii care "cresc puii", nu au efect asupra omului, pt ca sunt specii diferite!

Daca o sa incepi sa cotcodacesti, atunci recunosc ca s-ar putea sa ma insel...

Si da, candva am absolvit Univ de Medicina, asa ca am oleaca idee despre ceea ce scriu.

Ginecomastia tine in principal de chestii:

1. Materialul clientului (structura genetica)
2. Dezechilibre hormonale, care pot fi destul de usor strunite, daca sunt descoperite la timp.

Aceste dezechilibre pot fi discutate la infinit, dar ma indoiesc ca cineva a mancat atat de multi pui cu steroizi malefici, incat i-au crescut tzatele!
De ar fi asa, cunosc destule fete ce ar da fuga la KFC si ar hali toata ziua pui indopati, doar, doar le-ar creste sanii :P

#26
TVWLTOOZ

TVWLTOOZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,335
  • Înscris: 26.03.2011
Ce bani te-a ajuns operația?

#27
adrian_sss

adrian_sss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 09.06.2011
operatia am facut-o la casa austria, timisoara , e spital de stat!in total am cheltuit cam 350 euro! tin sa precizez ca am facut analize trimis de dr endocrinolog si rezultatele erau in limite normale, cu toate astea aveam ginecomastie! efectele operatiei sunt deosebite, acuma am un piept normal! eu intrebam ce lucruri sa evit sa fac ca sa nu mai fac ginecomastie si ce alimente sa evit

#28
Infernon

Infernon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 10.01.2013
Salut , numele meu este Coco am 20 de ani , 90 de kg si 1.90 inaltime .
Am si eu o problema , in scoala generala dupa operatie de apendicita am inceput sa mananc mult si am devenit obez . In clasa a 9-a m-am apucat de sala , nu faceam mare lucru dar pe parcurs am invatat si am inceput sa vad rezultate , am pus masa musculara , puteam sa imi deosebesc grupele musculare si eu intr'un sfarsit . De la 115 kg am scazut la 90 dar am o problema cu pieptul : am masa musculara destul de multa pe piept dar am grasime in zona sfarcurilor si arata ca si cum as avea sani . Am ginecomastie sau doar grasime ? Merg la sala  de 3-4 ori pe saptama si lucrez cate 2 grupe in fiecare zi .
Am pus 2 poze si astept pareri si sfaturi despre ce asi putea face sa scap de "chinul" asta .

Attached Files



#29
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,512
  • Înscris: 06.01.2012
Nu cred ca e ginecomastie , mai degraba un pic de grasime . Ai grija la alimentatie .
Sa mai auzim cateva pareri totusi .

#30
Infernon

Infernon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 10.01.2013
Sper si eu :)

#31
Nanu93

Nanu93

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.06.2008
Imi poti da PM te rog cu un ID ,ceva de-al tau? Doresc si eu sa aflu niste informatii de la tine despre operatie.....
Multumesc anticipat!

#32
SilePedala

SilePedala

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 28.02.2013
Am 14 ani si am o problema,de pe la 13 ani si ceva a inceput sa imi creasca sani si nu stiu daca e ginecomastie sau grasime,am 1,72 si 73 de kg.Niste sfaturi?

#33
Clerik

Clerik

    Fan Zalmoxis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,633
  • Înscris: 02.02.2013
Ciclul nu ti-a venit?

#34
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
Aia-i ginecomastie in toata regula. Trebuie sa vezi un endocrinolog s-apoi un chirurg bun.

#35
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012
arati destul de sexi, petele de negi arata cam nasol...

Edited by aazz, 25 June 2013 - 05:37.


#36
90210

90210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 10.10.2010

 SOCRATE_MMXII, on 25 iunie 2013 - 04:48, said:

Aia-i ginecomastie in toata regula. Trebuie sa vezi un endocrinolog s-apoi un chirurg bun.
pai cum? Ca astia sunt alopati!! NU il pui la regim, la mancat boabe si mai stiu eu ce?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate