Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Ajutor alegere destinatie "luna" miere in iunie!

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1
VASIrulz

VASIrulz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 13.10.2006
Salut

As avea nevoie de la cunoscatori de niste sfaturi in legatura cu destinatia perfecta pentru o saptamana de miere :)

Buget: pana in 2500euro/2 pers (transport+cazare+ceva maruntisuri)
Perioada: mijloc iunie->iulie
Destinatie: de preferat exotica, dar tinand cont de buget ne-am multumi si cu ceva  care sa se asemene cu exotic.

Ma intereseaza mai mult plaja si relaxare, nu vreu inghesuiala, cumparaturi sau alte minuni.

Multam ;)

#2
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,749
  • Înscris: 22.11.2006
turcia, grecia (mai accesibile dar si frumoase), italia, spania

#3
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Pai pe unde ai mai fost? Ca banuiesc ca locatiile alea cam ies din discutie.

#4
nevena

nevena

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 15.10.2012
russia

#5
VASIrulz

VASIrulz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 13.10.2006
@Nevena - Rusia? Nu e destul de exotica Romania iarna? Posted Image

Nu doresc europa, de preferat, dar la banii astia probabil ca departe n-ajungem Posted Image

@Ivy, mersi...o sa citesc threadul cu republica dominicana, ca am vazut ca multi au mers fara agentii, pe cont propriu, poate iesim mai ok la pret Posted Image
@Prisonbreak Am fost in Italia, Spania...Turcia nu ma pasioneaza, iar Grecia nu pt. luna de miere.

Mai astept idei...Ms

Edited by VASIrulz, 10 January 2013 - 23:54.


#6
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
Ajungi departe mai ales daca iti iei de pe acum. 1250 euro de persoana iti asigura o vacanta frumoasa. Trage o tura la agentiile mari, nu stiu daca ajungi mai bine pe cont propriu la destinatii din astea indepartate. Spor la cautat.

#7
pescar69

pescar69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 07.01.2013
incearca portugalia sau cehia e special.poti incerca

#8
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
2500 de euro pentru "luna de miere" ? Planuiti sa stati o luna intreaga ?

#9
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 14.11.2006
Pacat ca nu te intereseaza Turcia...
Daca ai timp, trage cu ochiul aici:
http://forum.softped...nit-in-paradis/

#10
VASIrulz

VASIrulz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 13.10.2006
@cspot "luna de miere" = o săptămână, unde stai o lună cu banii ăstia? :)

#11
andrulina

andrulina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 26.08.2008
Caut sugestii de destinatii pt luna de miere in Europa. Avionul pana in alte continente e destul de scump.
Eu nu sunt adepta destinatiilor exotice, nu ma atrage balacitul in apa, inotul si tolanitul la plaja.
Preferam sa imbinam utilul cu placutul, vrem sa avem si ce vedea intr-un anumit loc, sa vizitam, dar in acelasi timp sa ne si relaxam. Eu prefer orasele vechi in general cu arhitectura deosebita si cultura, cu mancare buna si oameni deschisi si amabili. Ne gandeam fie sa impartim sejurul in doua orase, fie sa stam doar in unul cu posibilitatea de a face cel putin 2 excursii in alte destinatii apropiate de locul unde ne vom caza.
Pana acum am fost in Creta, Santorini, Roma, Florenta, Sevilla, Cordoba.
Ca si perioada, va fi luna iulie cel mai probabil, cu toate ca am putea si in august sau septembrie sa ajungem, dar prefer totusi sa plecam la putin timp dupa nunta. Iar ca si timp, ne gandeam undeva la 12 zile,
Asadar, astept cateva sugestii.
Multumesc

#12
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,853
  • Înscris: 04.07.2010

View Postandrulina, on 24 februarie 2013 - 21:06, said:

... Pana acum am fost in Creta, Santorini, Roma, Florenta, Sevilla, Cordoba ...

Sugestia mea ar fi Parisul. Şi o a doua sugestie: Londra.

În altă ordine de idei, nu povesteşti şi tu (la topicul dedicat) cum a fost la Sevilla şi Cordoba ? Aşa s-ar cuveni ! Şi cu poze !


Sănătate şi mulţumiri anticipate !

Edited by OvidiuNS, 24 February 2013 - 22:59.


#13
andrulina

andrulina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 26.08.2008
Parisul...mi-a propus si sotul meu cu toate ca el are o reticenta in ceea ce priveste mancarea, pt noi mancarea e un aspect important intr-o vacanta.
Eu pe de alta parte ma gandesc ca in iulie o sa fie full in Paris, cald si vom avea de alergat zilnic, neputand sa ne tragem sufletul deloc.

#14
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,522
  • Înscris: 14.04.2008
cazari rurale superbe , mancare excelenta , obiective din plin
toscana - umbria
valea dordogne
provence
bretania-normandia

#15
andrulina

andrulina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 26.08.2008
Ideea e sa pot ajunge si usor intr-o zona, nu sa fie distanta mare dintre aeroport si locatie si nici sa nu ne plictisim.

#16
abacus70

abacus70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 03.06.2009

View Postandrulina, on 24 februarie 2013 - 21:06, said:

Caut sugestii de destinatii pt luna de miere in Europa. Avionul pana in alte continente e destul de scump.
Eu nu sunt adepta destinatiilor exotice, nu ma atrage balacitul in apa, inotul si tolanitul la plaja.
Preferam sa imbinam utilul cu placutul, vrem sa avem si ce vedea intr-un anumit loc, sa vizitam, dar in acelasi timp sa ne si relaxam. Eu prefer orasele vechi in general cu arhitectura deosebita si cultura, cu mancare buna si oameni deschisi si amabili. Ne gandeam fie sa impartim sejurul in doua orase, fie sa stam doar in unul cu posibilitatea de a face cel putin 2 excursii in alte destinatii apropiate de locul unde ne vom caza.
Pana acum am fost in Creta, Santorini, Roma, Florenta, Sevilla, Cordoba.
Ca si perioada, va fi luna iulie cel mai probabil, cu toate ca am putea si in august sau septembrie sa ajungem, dar prefer totusi sa plecam la putin timp dupa nunta. Iar ca si timp, ne gandeam undeva la 12 zile,
Asadar, astept cateva sugestii.
Multumesc

Cred ca o croaziera ar fi potrivita pentru voi.
Poti sa vizitezi mai multe orase intr-un timp relativ scurt, iar mancarea este exceptionala.

#17
ThAce

ThAce

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 09.06.2006
Ai putea incerca Venetia combinata cu Padova/Vicenta/Verona sau chiar cu o croaziera de cateva zile. Ar mai fi o idee si Barcelona+Valencia.

#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Sardinia :) http://www.discover-...ia.com/beaches/ ; http://www.blualgher...ia_beaches.html

sau Menorca

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate