Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Certificat fiscal inscriere auto

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
calincatalin

calincatalin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 22.05.2005
Buna, in primul rand imi cer scuze daca am postat in locul gresit sau daca exista deja un topic asemanator( postez de pe telefon si nu am reusit sa gasesc functia de cautat)

Deci daca ma poate ajuta cineva cu un sfat in problema care o am caci singur nu reusesc sa ma descurc :(

Problema este urmatoarea:
In luna iulie 2012 am cumparat o masina. Cu ajutorul unei cunostinte care stia pe cineva. Am platit suma ceruta si am primit toate actele de la masina plus cheie, totul ok pana aici. Doar ca... Eu sint din tulcea masina era cumparata de nenea asta de la timisoara de la un samsar si am facut acte vanzare / cumparare intre mine si timisorean ca mi-a zis asta ca asa e mai bine mai putine acte de facut mai putin de alergat ca e ok. Masina avea nr rosu de timisoara si eu am mai scos doua. Am dat in judecata pentru taxa de prima inmatriculare si am facut rar si tot ce mai trebuia sa inmatriculez masina in octombrie doar ca imi mai trebuie ceetificat fiscal de la cel de la timisoara. Pe nr tel care il aveam nu mai raspunde nimeni. Am vb cu cineva care are o cunostinta in timisoara sa mearga sa il caute pe om sa rezolvam problema (am vopie dupa carte identitate) doar ca asta e samsar pleaca din tara dupa masini ce mai face ca nu reusesc sa dau deloc de el. Sta intrun sat pe acolo cica ia fost frica omului. Acum nu stiu ce sa fac ma gandeam sa ii platesc eu ce datorii are dar fara el cica nu pot sa fac nimic pentru ca certificatul se elibereaza doar lui cu carte identitate. Ma gandeam sa merg la politie sa fac o plangere pentru inselaciune dar tot mai sper sa rezolv amiabil.

Multumesc, sper ca nu am plictisit prea tare lumea cu problema mea.

#2
Alungatu

Alungatu

    #antiPSD

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,276
  • Înscris: 29.01.2009
Fara fisa fiscala nu stiu daca poti inmatricula masina... asa am patit si eu. Am luat masina de la un intermediar cu o fisa fiscala expirata ... si nu mi-am dat seama. A trebuit sa-l caut pe fostul proprietar din acte si a fost om bun si mi-a trimis o fisa fiscala prin curier (eu i-am trimis numerele de inmatriculare la schimb).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate