Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Problema Skype pe Nokia E5

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
rellyc

rellyc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 08.06.2005
Salut, am un Nokia E5 cu Symbian 101.003. Am incercat cu toate versiune gasite de skype (1.5 pt non-touch screen, 2.0, 2.1) - TOATE se blocheaza in signing in... Mentionez ca routerul nu este parolat, folosesc fara probleme internetul pe mobil, la acces point reteaua de acasa este prioritara, am facut si hard reset telefonului. Singura versiune care merge este 1.21 Lite, dar nu ma incanta foarte tare deoarece ofera doar mod text, eu am nevoie de skype pentru conversatii. Aveti vreo idee cum il pot face sa mearga? Eu le-am epuizat pe ale mele. Va multumesc!

#2
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
Scuze de off topic dar nu pot sa ma abtin. Numai Symbian poate sa aiba versiunea 101.003. Posted Image  Android are 1,2,3,4; IOS are 1,2,3,4,5,6; Symbian: 101.003 Posted Image

#3
Gabyyy93

Gabyyy93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 17.12.2009
Incearca sa il descarci din Nokia Store.Posted Image

#4
rellyc

rellyc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 08.06.2005
Dupa cum am spus, am incercat toate versiune de skype gasite pe net, de la 1.5 la 2.1, downloadate de pe siturile skype, softpedia si Nokia store. Am lasat un singur acces point (routerul din casa - 3 COM, nesecurizat) ca sa nu-l deruteze, dar nimic. Mentionez ca am mai incercat si un alt E5, fara update la Symbian (factory version), aceeasi problema chiar in conditiile hard reset si utilizarii cu alta retea wireless (servici, securizata). Asadar, e symbianul de vina sau aplicatia Skype? Exista vreun truc pentru a-l face sa mearga?

Edited by rellyc, 05 January 2013 - 10:14.


#5
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
O fi de la telefon. Eu aveam skype pe nokia e65 si mergea ft bine. Si l-am instalat doar 1 singura data de pe ovi store.

#6
rellyc

rellyc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 08.06.2005
2 telefoane?! Yahoo, Gmail merg perfect. Am scris si mai sus, am incercat pe 2 Nokia E5 cu versiuni diferite de Symbian, iar la unul am facut si hard reset in prealabil. Nu am nicio alta aplicatie de VOIP cu care sa interfere.

#7
apaxtc

apaxtc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 03.05.2010
ca sa-ti mearga  si sa nu mai "stea" in logon    prima data logheazate pe o retea wlan / wifi     cu gprs dezactivat total  , vezi ca el se mai activeza si de "nebun" ... pe GPRS  poate sa-ti "stea" in logon si 20 min prima data si tot sa nu se logheze  .....  problema vine de la serverul skype  .

#8
z_e_n_i_t_h

z_e_n_i_t_h

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 24.10.2011
am instalat acum skype din nokia store si functioneaza bine pe WLAN. am versiunea 081.004 de firmware (nu de symbian)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate