Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

UPC

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Ciprian998

Ciprian998

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 28.04.2012
Salut !
Sunt interesat de un abonament de la upc, pentru că am văzut reclama şi e mai ieftin şi mai bun.
Am cîteva întrebări-
1)Eu acum sunt pe cromtel si am viteza de 1.5mbs, şi acolo zic că e de 100mbs . Adevărat ?
2)Televizorul are risaivăr(ca la dolce) care trebuie platite ?

Edited by Ciprian998, 01 January 2013 - 21:32.


#2
DanyPMN

DanyPMN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 31.05.2008
Nu recomand net-ul de UPS, cum îi zici tu.
La capitolul televiziune, da. Au decodoare pentru digital și un număr destul de mare de posturi. Prețul e și el mai marișor decât la RDS, iar dacă te pasionează sportul (fotbalul, în general), mai bine nu alege UPC.

#3
Ciprian998

Ciprian998

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 28.04.2012
De ce nu e bun net-ul de la UPC ?
Decodoarele costă bani ?
Nu mă pasioneză sportul, vreau canalele generale cu  filme,stiri şi sport.

Edited by Ciprian998, 01 January 2013 - 21:32.


#4
mlaurp84

mlaurp84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 23.11.2011
UPS sau UPC?

#5
DanyPMN

DanyPMN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 31.05.2008
Da, decodoarele costă bani.
5 lei - SD, 10 lei - HD, parcă. Te mai uiți tu aici.

Legat de net, ce să zic. Cunosc persoane care au fost nemulțumite de calitatea serviciului.

#6
Ciprian998

Ciprian998

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 28.04.2012

View Postmlaurp84, on 01 ianuarie 2013 - 21:24, said:

UPS sau UPC?

UPC

#7
george90

george90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,013
  • Înscris: 19.08.2006
de ani buni am plecat dela UPC pe motiv de net slab. Cum s'a facut ora 17 cum creste pingul de nu mai poti juca un shooter. Si disconnecturi, si lag.. Cred ca l'am mai folosit anul trecut si tot asa era (acum il am gratis asociat abonamentului TV). Stau in Bucurestii Noi

#8
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006
Eu am net de la UPC şi merge OK (ok ştiu că RDS e ceva mai bun dar nu fundamental). Receptorul de TV digital e inclus în abonament. Ce mi se pare mie GENIAL este că are funcţie de DVR: dai pauză, vorbeşti la telefon, apoi dai înainte peste reclame, pui la înregistrat, dai înapoi să mai revezi o scenă la care n-ai fost atent, etc, şi fără să faci nimic special dinainte - pur şi simplu înregistrarea canalului curent se face singură, fie că vrei fie că nu (şi mai poţi înregistra explicit un al doilea canal în afară de cel pe care-l vizionezi). Nu mai ştiu nici o altă companie care să-ţi dea receptor cu DVR.

Să-ţi cumperi DVR separat e mai scump şi nu e integrat cu reţeaua TV, de ex nu ştie la ce oră începe/se termină o emisiune, nu ştie să înregistreze toate episoadele unui serial în mod automat, etc...

#9
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
De unde esti? Pe pagina asta poti vedea cateva teste.

#10
DanyPMN

DanyPMN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 31.05.2008

View PostXON-XOFF, on 01 ianuarie 2013 - 23:13, said:

Nu mai ştiu nici o altă companie care să-ţi dea receptor cu DVR.
Știu eu încă una: http://www.romteleco...nale-tv-incluse

#11
aurelmanu

aurelmanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 03.07.2010

View PostCiprian998, on 01 ianuarie 2013 - 21:13, said:

Salut !
Sunt interesat de un abonament de la upc, pentru că am văzut reclama şi e mai ieftin şi mai bun.
Am cîteva întrebări-
1)Eu acum sunt pe cromtel si am viteza de 1.5mbs, şi acolo zic că e de 100mbs . Adevărat ?
2)Televizorul are risaivăr(ca la dolce) care trebuie platite ?
Poti lua linistit net de la UPC, merge bine si constant, au oferte  de internet cu viteze pana  la 150Mb.
Nu stiu din ce localitate esti sa iti sugerez un abonament ieftin si bun insa gasesti destule oferte pe pagina lor oficiala.
Nu trebuie sa iei receptor daca ai tv cu tuner digital poti lua un modul CI+, micut pe care il pui in tv ul personal, scapi astfel de o telecomanda si o cutie suplimentara .
Sunt singurii ce ofera asa ceva la noi si ai toata grila digitala direct pe tv.

Edited by aurelmanu, 03 January 2013 - 07:07.


#12
iceboy2010

iceboy2010

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 13.09.2011

View PostCiprian998, on 01 ianuarie 2013 - 21:13, said:

Salut !
Sunt interesat de un abonament de la upc, pentru că am văzut reclama şi e mai ieftin şi mai bun.
Am cîteva întrebări-
1)Eu acum sunt pe cromtel si am viteza de 1.5mbs, şi acolo zic că e de 100mbs . Adevărat ?
2)Televizorul are risaivăr(ca la dolce) care trebuie platite ?
Internetul chiar merge cu cei 100 mbs sau ce abonament ai tu  , si la televeziune treaba sta  in felul urmator 1. Poti inchiria un  STB ( SD 5 lei  , HD 10 lei , 20 HD DVR ) 2. Poti inchiria cu 5 lei pe luna un card CI + , dar aici depinde de cat de nou e tv-ul tau 3.Ramai abonat la cablul analogic si ai grila din baza digitala la liber  ( fara STB sau altceva ) , aici iti trebuie doar un televizor care sa stie DVB-C.

#13
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,275
  • Înscris: 16.01.2007
O să fiu sincer. Pe parte de net este o loterie. La "ăilați" poate fi mai norocoasă ca la UPC, dar nu neapărat. Eu am avut experiențe triste cu "ăilalți".
Pe partea de TV, este OK! Recomand!

#14
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Posticeboy2010, on 03 ianuarie 2013 - 09:33, said:

Internetul chiar merge cu cei 100 mbs sau ce abonament ai tu  , si la televeziune treaba sta  in felul urmator 1. Poti inchiria un  STB ( SD 5 lei  , HD 10 lei , 20 HD DVR ) 2. Poti inchiria cu 5 lei pe luna un card CI + , dar aici depinde de cat de nou e tv-ul tau 3.Ramai abonat la cablul analogic si ai grila din baza digitala la liber  ( fara STB sau altceva ) , aici iti trebuie doar un televizor care sa stie DVB-C.

Corectie:

3. Ramai abonat la cablul analogic si primesti semnal analogic pentru un televizor antic si de demult.

4. Te abonezi la DTV Optim HD DVB-C si primesti grila digitala Optim (64 canale SD si 3 canale HD) in standard DVB-C, fara niciun fel de STB. In acest caz televizotul trebuie sa stie DVB-C.

Optiunile 3 si 4 au acelasi pret: 25 lei (cu TVA inclus).

Edited by MembruAnonim, 05 January 2013 - 14:46.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate