Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

TV-OUT si conectare la TV

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
mi6

mi6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 28.08.2002
Am si eu o nedumerire.
Se dau urmatoarele:
Un calculator cu placa MSI Ti4600 cu iesire S-video.
Un televizor la o distanta de 20 de metrii.
Acum apare problema. Vreau sa imi conectez calculatorul la TV fara sa-l mut toata ziua dintr-o camera in alta, pentru filme. Are careva idee cum pot sa fac asta? Am cautat cablu S-video mai lung, dar cel mai lung cablu este de 2M. Cred ca daca-i fac un fel de prelungitor o sa pierd semnal pe distanta asta asa ca nu este o solutie. Va rog sa-mi spuneti ce solutie imi recomandati ca sa am semnal pe TV de pe calculator (tin sa precizez ca si televizorul are S-video fara euroscart).

Numa' de bine!

#2
k0n@d

k0n@d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 11.03.2002
Daca TV-u n-are euroscart cred ca ai doua solutii:
- prelungire de S-Video
- prelungire de AV-cable (tata - tata) (daca ai asa ceva la TV) + convertor S-Video - AV-cable (mama)

#3
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
cel mai simplu, intr-adevar este sa cauti un euroscart pe la MUZICA cu toate tipurile de intrari (si composite si svideo) si sa-ti prelungesti cablul coaxial de la tvout (folosesti convertorul svideo to composite venit cu placa) pana la TV.

mai poti folosi un video recorder de prin casa sa-ti modulezi cu el atat video cat si audio, in RF, si sa bagi cablul la antena in TV cautand "postul emis" de VCR

#4
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
ai putea sa pui un sender ... e ceva mai scump dar scapi de cabluri forever. apoi tune TVul pe canalul senderului shi voila.

#5
k0n@d

k0n@d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 11.03.2002
arty: da' merge klumea cu video sederu, ca io n-am incercat niciodata .. plus se gasesc in RO?

#6
mi6

mi6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 28.08.2002
Multumesc pentru sugestii. Are cineva idee cat costa si unde gasesc un sender pentru semnal video? Si cat costa... ;)

#7
jeffe

jeffe

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 234
  • Înscris: 29.11.2001
Ti-l fac eu, daca insisti, am un VCR defect la care inca ii mai merge modulatorul RF. Iti faci tu rost de o carcasa si de o sursa (modesta) de 12V.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate