Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Postinor2

- - - - -
  • Please log in to reply
492 replies to this topic

#487
wizard24

wizard24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 04.08.2008
pai cu pastilele am terminat, una a luat aseara dupa cum a m zis in jur de ora 01 noaptea si una azi la amiaza la ora 13(dupa 12 ore,cum zice in prospect),iar dupa-amiaza ia venit ciclul menstrual(pentru ca se apropia data cand trebuia sa-i vina menstruatia),sper sa fie un semn bun acest lucru.
multumesc

#488
gamezcdr

gamezcdr

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 26.08.2005
Daca nu te pregatesti de o "mica bucurie". :). Plangacioasa tareeee  :yawn:

#489
wizard24

wizard24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 04.08.2008
Niciodata.....a avea un "plangacios" langa tine inseamna sa fi pregatit pt asa ceva,iar eu nu sunt pregattit pt asa ceva si nici nu am degand sa fiu in viitorul apropiat pregatit pentru bucurii din astea.

#490
RoxySweet18

RoxySweet18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.10.2009
Hello! Am si eu o nelamurire :mellow:...... Eu si prietenul meu am facut sex neprotejat si mi s-a parut ceva suspect asa k am luat Postinor 2 imediat dupa actul sexual! Problema ii k dupa vreo 3 zile iar am facut sex, de data asta protejat, insa ghinionul s-a tinut de mine si s-a rupt prezervativul si am luat din nou Postinor 2....Stiu k nu ii bine dar ce pute-am sa fac altceva? Deci vreau sa stiu cat de grave pot fi consecintele dupa ce am folosit Postinor 2 de doua ori in aceeasi saptamana si dak ii posibil sa fi ramas insarcinata.... Va rog sa-mi raspundeti cat mai curand.... Va multumesc!

Edited by adadoi, 08 October 2009 - 07:15.


#491
mihail84

mihail84

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.12.2009
Salut! Am si eu o nelamurire in privinta efectelor acestui medicament precum si a momentului cand apar aceste efecte.
Acum o luna si cateva zile am facut dragoste cu prietena mea neprotejat. A doua zi a luat acest medicament dupa care la interval de vreo 4 zile ia venit ciclul dupa cum trebuia. Acum de vreo saptamana si un pic a inceput sa aibe dureri de burta, sani mariti, oboseala, simptome similare celor de dinaintea ciclului. Ciclul trebuia sa ii vina pe data de 4-5 in aceasta luna dar inca nu a venit. Am mai facut dragoste cu ea de cand a luat pastila dar am folosit prezervativ si nu am avut nici o problema sa se rupa sau altceva. Este posibil ca aceste simptome sa fie un efect al medicamentului sau sa fie cele de ciclu dar din cauza medicamentului pe baza de hormoni sa aibe acum ciclu dereglat ? Astept raspuns!

#492
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003

 mihail84, on 9th December 2009, 10:43, said:

[...]Este posibil ca aceste simptome sa fie un efect al medicamentului sau sa fie cele de ciclu dar din cauza medicamentului pe baza de hormoni sa aibe acum ciclu dereglat ? Astept raspuns!

Da, e posibil.
Poate face un test de sarcina, daca sunt prea mari emotiile. Si NU mai faceti sex neprotejat, cu gandul la pastila de a 2-a zi. E extrem de toxica pt. femeie!!!!

#493
christine5

christine5

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.04.2010
eu ieri am luat postinor2, prima pastila dupa 8 ore si a2a dupa 23 de ore de la prima..am uitat complet de ea, si ciclul meu s-a terminat acum 7 zile. poate sa imi raspunda cineva te rog? isi mai face efectul pastila? si daca am fost in perioada aia 'sigura' inainte de ovulatie? mersi!

Edited by christine5, 24 April 2010 - 00:32.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate