Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Postinor2

- - - - -
  • Please log in to reply
492 replies to this topic

#19
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Din cate am auzit , steriletul mai poate provoca si niste infectii urate , lucru de inteles daca te gandesti ca utilaju ala este o sarma de cupru cu suport de plastic .

     Diferenta intre o partida de sex cu prezervativ si una fara este o partida de sex . Parerea mea ...!  Cei care au incercat pot sa confirme .

#20
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003

cspot, on Nov 17 2004, 18:38, said:

Diferenta intre o partida de sex cu prezervativ si una fara este o partida de sex . Parerea mea ...!  Cei care au incercat pot sa confirme .

<{POST_SNAPBACK}>


Eu confirm!

#21
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Postinor-ul e otrava. Mai ales folosit cu premeditare e aproape de neinteles.
Exista niste spermicide mai "serioase" decat foitele chinezesti, cu rata de eficacitate mai crescuta, PHARMATEX se numesc, exista la noi sub forma de crema si supozitoare. Sunt destul de naspa (din cauza cantitatii), si ustura dupa... dar numai pe barbat :D. Insa tot sunt preferabile prezervativului.
Avand in vedere ca o SINGURA tableta de Postinor contine 0,75 mg de progestativ, iar un contraceptiv de ultima generatie, cu doza minimala de hormoni, cum ar fi Novynette, contine 0.15 mg de progestativ, reiese ca la 2 tablete, fata baga in ea continutul a jumatate de folie de anticonceptionale normale O DATA! Iti dai seama ce furtuna hormonala se petrece in organismul ei? Pe asta se si bazeaza efectul contraceptiv, se destabilizeaza endocrin organismul in asa hal ca sa nu mai fie prielnic unei sarcini si forteaza o menstruatie. Crezi ca ii face bine?
PS: Steriletul nu e sigur 100% (ba chiar creste incidenta sarcinilor ectopice la purtatoarele de sterilet), si nu se recomanda nuliparelor (femeilor care n-au nascut niciodata), poate da hemoragii nasoale si poate duce la multe complicatii (perforarea uterului, infectii inalte, putand ajunge pana la sterilitate).

#22
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004
sau la momentul culminant ejaculeaza si tu afara ,pe burta ei, sau ma rog in ce pozitie se afla ea  atunci.

#23
Relativ

Relativ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 02.10.2004
femeia de obicei atinge puntctul culminant in momentul in care barbatul ejaculeaza deoarece penisul devine mai rigid. de obicei cand ejaculezi afara ea ramane cu buza umflata

#24
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,908
  • Înscris: 24.06.2002

toyomi, on Nov 17 2004, 17:46, said:

@nekro,eu zic sa renunte ptr.ca nu stii ce efecte are asupra organismului ei ,spunei sa-si baje sterilet ,e mult mai ieftin si mai eficace. :nonobad:

<{POST_SNAPBACK}>


Wake up, steriletele se foloseaua pe timpu' lui mamaie. In US sint pe cale de disparitie de mult timp.
Tu ca fata ar trebui sa fii la curent cu astfel de lucruri. Mai lipsea sa recomanzi cine stie ce alte metode babesti de prevenire a sarcini:deadtongue:  Soda :cursing:

Edited by Masterboy, 18 November 2004 - 09:12.


#25
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004

Masterboy, on Nov 18 2004, 16:07, said:

Wake up, steriletele se foloseaua pe timpu' lui mamaie. In US sint pe cale de disparitie de mult timp.
Tu ca fata ar trebui sa fii la curent cu astfel de lucruri. Mai lipsea sa recomanzi cine stie ce alte metode babesti de prevenire a sarcini:deadtongue:  Soda :cursing:

<{POST_SNAPBACK}>



in afara de anticonceptonale si sterilet nu  mai stiu nimic....


Relativ Posted Today, 15:53
  

Quote

femeia de obicei atinge puntctul culminant in momentul in care barbatul ejaculeaza deoarece penisul devine mai rigid. de obicei cand ejaculezi afara ea ramane cu buza umflata

Eeeeee! n-am stiut  asa ceva,inseamna ca de-aia ramin eu cu "buza umflata" ..... :wallbash:

#26
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003

toyomi, on Nov 18 2004, 09:24, said:

Eeeeee! n-am stiut  asa ceva,inseamna ca de-aia ramin eu cu "buza umflata" ..... :wallbash:

<{POST_SNAPBACK}>


Si ramai mereu cu buza umflata? Vin' la tata, papusa!  :D  :D  :D Sper ca nu te-ai suparat!

#27
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,136
  • Înscris: 09.09.2003

Jarrive, on Nov 17 2004, 14:37, said:

Anticonceptionale. Parerea mea. Mult mai sigure.

<{POST_SNAPBACK}>


dureaza o luna pana sa fie eficiente

toyomi, on Nov 17 2004, 18:18, said:

nici eu nu mi-as pune ,am auzit ca nu doare cind ti-l introduc ,ci doare cind iti  trag colul afara cu clestele ala,si am incercat anticonceptionale n-au mers ,de fapt ma dureau rau picioarele de la ele , asa ca .......prezervativu' ramine ultima  solutie

<{POST_SNAPBACK}>


mami, o fi fost de la pantofi, iti zic io ca-s patit (bine, nu am luat anticonceptionale da ma dureau rau picioarele si credeam ca-i de la prezervativ  :lol:  )

:bouncey:

#28
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

Quote

  sau la momentul culminant ejaculeaza si tu afara ,pe burta ei, sau ma rog in ce pozitie se afla ea atunci.
 

    Mai frate , nu mai facetzi ma d-astea . Nu e musai ca barbatul sa ejaculeze ca sa apara spermatozoizi . La fel cum se umezeste ea , se umezeste si el . Lichidul ala contine d-aia mici fara doar si poate din pricina ca vine din acelasi loc . In al doilea rand , daca barbatul inceaca sa se abtina , poate sa apara o semi-ejaculare mai ales atunci cand el incearca sa o lungeasca cat mai mult , stiut fiind ca nu este un act voluntar . In al treilea rand , nu garanteaza nimeni ca reusesti sa faci figura la timp . Cred ca un tip cu reflexe rapide poate sa scoata maxim 9 din 10 la timp .   In plus , intamplarea reduce placerea de 10 ori cel putin , asta in conditiile in care se pot intampla accidente destul de neplacute la unele femei care prezinta contractii musculare  puternice in astfel de momente (cred ca o extractie dentara e mult mai placuta ).
    Ei , din cate stiu multe cupluri repeta intregul proces , imediat dupa ce se mai odihnesc un pic . Ei bine , lichidul seminal nu se elibereaza complet din canalul seminal la o ejaculare . Se va elimina mecanic in timpul urmatorului act sexual .
Daca sunt conditii , femeia ramane sigur insarcinata .

    Asadar , daca tot ai sanse mari sa concepi un copil , mai bine sa o faci in cel mai placut mod cu putinta . :)
        
  p.s. Femeile destepte au orgasm cu putin timp inaintea barbatului sau chiar odata cu el .

#29
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004
bun,daca tot sintem aici intre prieteni ,am si eu o intrebare ,daca nu sint indiscreta :
-care sint factorii care duc la formarea excesului de fuliculina  si ce remedii sint?

p.s.eu sint suferinda,nimeni alta...

Edited by toyomi, 18 November 2004 - 11:57.


#30
Relativ

Relativ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 02.10.2004
ce este "fuliculina"? sper ca nu ce-mi imaginez eu........

#31
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004

Relativ, on Nov 18 2004, 19:01, said:

ce este "fuliculina"? sper ca nu ce-mi imaginez eu........

<{POST_SNAPBACK}>



nici eu nu stiu exact, dereglare de hormoni,dar ce-ti imaginezi tu?

#32
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
OK... imi place discutia de pana acum. Ce stiu eu:

Steriletul cica e naspa sa-l folosesti inainte de a avea copii pt ca exista sansa mare sa nu mai poti avea copii... cica... cel putin asa imi spune EA. Iar ea vrea copii. Eu nu vreau, dar asta e alta poveste.

Postinorul intr-adevar pare periculos, dar repet... daca-l folosesti foarte rar nu ar trebui sa fie probleme.

Barbatul intr-adevar elimina spermatozoizi impreuna cu lichidul seminal care se scurge inainte de ejaculare, deci metoda asta de a-ti da drumul afara in nici un caz nu e 100% sigura. Pe de alta parte, sansele sa ramana gravida de la asta sunt mici, dar dupa aia stai o luna de zile cu morcovul in fund. Am destui amici care o fac asa de ani de zile si nu s-a intamplat nimic pana acum. Totusi, n-as vrea sa ma risc.

In legatura cu orgasmul, mie imi place sa aiba femeia orgasm. De aceea incerc s-o fac sa aiba ea intai, iar eu imediat dupa. In unele cazuri avem amandoi in acelasi timp. Ideea e ca se produce o reactie in lant. Cand ea are orgasm, ma excita si mai tare si imi vine rapid. Vice-versa, cand ea mai are putin si eu am orgasm, se excita ea si ii vine si ei. E cel mai :coolspeak: asa.

In final, m-am hotarat sa renunt la Postinor. O sa folosesc clasicele prezervative care pana la urma nu-s asa de rele in comparatie cu alte chestii.

Aaa... inca o chestie. N-am folosit niciodata d-alea cu nervuri. A folosit cineva? Sunt bune la ceva? Cine simte mai bine nervurile, femeia sau barbatul?

#33
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
"FOLICULINA" ....
   Doar un medic poate sa precizeze de ce ...

   Circula insa vorba  ca principala cauza este o viata sexuala neregulata . Eu unul nu sunt in totalitate de acord . Cred ca este doar unul din factori , la care se adauga : predispozitie individuala , stres , alimentatie (cure de slabire alternate ) , medicatie necorespunzatoare (anticonceptionale dupa ureche , pilule de slabit).

#34
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

Quote

Aaa... inca o chestie. N-am folosit niciodata d-alea cu nervuri. A folosit cineva? Sunt bune la ceva? Cine simte mai bine nervurile, femeia sau barbatul?

      Femeia . Simte niste arsuri foarte "interesante " dupa aia ... Si , din pricina de nervuri se rupe mult mai repede ca unul neted ... Am folosit unul , s-a rupt  si mi-a trecut ...

#35
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004

cspot, on Nov 18 2004, 12:31, said:

Femeia . Simte niste arsuri foarte "interesante " dupa aia ... Si , din pricina de nervuri se rupe mult mai repede ca unul neted ... Am folosit unul , s-a rupt  si mi-a trecut ...

<{POST_SNAPBACK}>


Aah.... rahat... la partea cu ruperea ma refer. In schimb e bine daca simte femeia. Asta si vreau. Fata mea ajunge mai greu la orgasm si as fi vrut s-o ajut cu ceva. Ma gandeam la Durex cu nervuri. Si alea se rup?

#36
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Durex cu nervuri era ... Dar , s-a rupt , si nu avea nervuri foarte pronuntate... Partenera s-a plans dupa aia de efecte adverse ... NEPLACUTE !!!

    Lasa prostiile .... natura foloseste lubrifiant si tu vrei sa folosesti jmirghel cu granulatie mare...

    Daca vrei sa obtii senzatii , ai nenumarate posibilitati ... naturale .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate