Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

Ce parere aveti de sculele Parkside?

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
513 replies to this topic

#19
adpe

adpe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 28.01.2012

 trasorv, on 29 noiembrie 2013 - 18:56, said:

Salut stie cineva unde pot gasi un manual service pentru ciocanul rotopercutor PBH 1100 A1 (de la LIDL) ca l-am desfacut ca ii sarise butonul care schimba operatiile si desi am experienta nu reusesc sa il pun la loc, este mai dificil ca la alte scule asemanatoare. Sunt disperat ca nu reusesc sa-l montez iar service nu este decat la Einhell Bucuresti iar eu sunt din Braila. Ma poate ajuta cineva cu un sfat pertinent ? multumesc


Îl găseşti aici în format pdf : http://www.lidl-serv...27_HR_RO_BG.pdf

succes !

#20
alyaly

alyaly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 01.11.2005
Ceva pareri despre http://www.lidl.ro/c...wDetail&id=6674

Edited by alyaly, 11 December 2013 - 17:30.


#21
adpe

adpe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 28.01.2012
Știu că aici e locul pentru scule Parkside,dar îndrăznesc să pun o întrebare despre mașina de tocat carne Zilan (de la Kaufland) pe care am folosit-o de câteva ori în niște luni de zile și apoi a trebuit s-o returnez.Motorul destul de tare mergea bine dar când băgam o bucățică de carne melcul care acționează cuțitul nu se mai învârtea.Cineva mi-a zis că ar avea un reductor cu roți de plastic în interior și alea s-ar fi dus.Dacă știe cineva ceva în legătura cu asta să-mi spună și mie.Mă învățasem cu ea și îmi displace ideea să lucrez iar la cocaie.

#22
fezo

fezo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,760
  • Înscris: 16.07.2007
Recent am avut ocazia de a folosi un fierastrau pendular Parkside. Am ramas cu o impresie buna. Calitativ este undeva la nivelul gamei home al marcii Black&Decker, peste uneltele ieftine (sa zic de unica folosinta) care se gasesc prin magazinele de bricolaj.

#23
antll

antll

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 11.04.2014
Si parcheza bine lateral?

#24
xbogdy

xbogdy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 31.07.2008
In acest moment este la lidl in oferta  aparatul de sudura: parkside arc welder pesg 120 a1.
Pretul este mai mult decat ok; intrebarea mea este daca detine cineva acest aparat de sudura si poate sa dea o parare referitoare la aceast aparat

#25
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013

 antll, on 06 iulie 2014 - 12:24, said:

Si parcheza bine lateral?


Asta inseamna in engleza ta de balta parcare laterala?

#26
my888

my888

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 03.09.2011
tot acum este la LIDL in oferta un ciocan rotopercutor Parkside, si-a luat cineva, este OK la pretul ala (280 RON)?

#27
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Am eu. Am dat cateva gauri cu el si merge minunat, intra in beton ca in branza. Pare construit bine cu materiale de calitate.

#28
maxxgabi

maxxgabi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 20.05.2005
Aparatul de sudura este foarte slab, l-am luat si cred ca il duc innapoi fiindca, cu un electrod de 2,5mm nu poti suda! Au trecut mai mult de 24 de ore, oare pot sa iau banii innapoi, sau imi da alt aparat? La 80A  ar fi trebuit sa topeasca macar un electrod fara sa se opreasca din cauza protectiei termice.
Am mai cumparat si un generator parkside, sper ca macar cu acela sa am noroc...

#29
DiPaco

DiPaco

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.05.2010
Am mai multe scule Parkside si in general sunt multumit de ele, dar nu le folosesc in mod excesiv. Mai fac cate ceva prin curte din cand in cand. Am intrebat la magazin si mi s-a spus ca nu au service post garantie. La polizorul unghiular (nu stiu daca mai este in garantie), mi s-a stricat intrerupatorul (s-a deformat in interior din cauza temperaturii, probabil contact imperfect), dealtfel in stare excelenta, si acum il tin degeaba intr-un sertar.

#30
blezneag

blezneag

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 08.08.2006
Buna

  Am luat un ciocan de lipit cu baterii la 4,5V 6W- Parkside din Lidl, pot spune ca nu e bun de nimic.
Nu reusesti sa lipesti cu el, nu incalzeste destul, reusesti sa topesti fludorul dar daca vrei sa lipesti doua fire intre ele, nu mai poate incalzi pina la temperatura optima.
Mai bine luam unul cu gaz.
Numai bine

Edited by blezneag, 02 December 2014 - 21:55.


#31
blezneag

blezneag

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 08.08.2006
Am mai facut ceva probe, concluzia e ca cele 3 baterii de 1,5V tip aa nu tin la consum.
L-am alimentat de la sursa si trage 1,5A la 4,6V, dar ce facem, mergem cu sursa dupa noi, ca bateriile simple nu duc consumul lui.
Hmm, am sa trec pe un ciocan de lipit cu gaz...nu are rost sa ma mai chinui cu el.

#32
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004
Daca faci lipituri pe parte de elctronica, sau cabluri, tot mai bun este un cican de lipit electric. Daca totusi tii neaparat sa-ti iei o lampa, ai grija sa fie-n stare sa concentreze flacara cum trebuie, altfel nu se topeste fludorul

#33
blezneag

blezneag

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 08.08.2006
Buna

Asa e, de obicei folosesc pistolul de lipit pentru asa ceva.
Intentia era sa-l folosesc la auto, sa nu mai trag cablu pina acolo pentru citeva lipituri.
Dar se vede treaba ca bateriile cedeaza psihic si nu faci mare lucru cu el.
Singura lui sansa e sa-i fac alimentare de la 12v/4,5v sa-l alimentez de la bricheta masinii
Pentru unul cu gaz gasisem modelul asta:
http://www.adelaida....w-portapro.html
Ma rog...unul mai ieftin.

Edited by blezneag, 08 December 2014 - 09:50.


#34
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004

 blezneag, on 08 decembrie 2014 - 09:38, said:

Buna

Asa e, de obicei folosesc pistolul de lipit pentru asa ceva.
Intentia era sa-l folosesc la auto, sa nu mai trag cablu pina acolo pentru citeva lipituri.
Dar se vede treaba ca bateriile cedeaza psihic si nu faci mare lucru cu el.
Singura lui sansa e sa-i fac alimentare de la 12v/4,5v sa-l alimentez de la bricheta masinii
Pentru unul cu gaz gasisem modelul asta:
http://www.adelaida....w-portapro.html
Ma rog...unul mai ieftin.

Sa-ti zic o poveste. Acum citeva luni am avut ceva de facut in casa pe instalatia de apa. Am adus instalatorul, care s-a trezit ca n-are aia si ailalta. Intre altele nu avea o lampa pentru cositorit tevi de cupru. Buuuun, ne-am urcat in masina, fuguta la Obi, de unde am achizitionat o lampa pe gaz. a zis el, ca aia e buna. Nu mai stiu exact firma, dar pot sa aflu, daca te intereseaza. Ajunsi inapoi acasa, am constatat, ca flacara era ceva ca de bricheta. Fara suflu, nefiind deci concentrata, umplea doar cu funingine materialul, fara sa reuseasca sa topeasca local fludorul de rigoare. Pina la urma l-am trimis sa-si aduca super-lampa lui de acasa, cu care intr-adevar a reusit sa-si faca treaba. Din cauza asta mi-am adus aminte de caracteristica aia cu suflul. Eu nu folosesc altceva pentru piese electronice, ori cabluri, decit o statie serioasa cu alimentare la priza de 230V. Daca ar trebui sa lucrez pe masina, as prefera sa trag cablu, decit sa fac alt fel de experiente

#35
blezneag

blezneag

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 08.08.2006
Buna

   Cicanul ala de lipit cu gaz incalzeste un virf metalic, nu bate flacara direct ca la o lampa de gaz, se lipeste ca si cu unul electric, nu e din ala cu flacara concentrata pe un punct sa zic asa.
Mareste poza sa vezi ca e fain facut, am lipit cu unul din ala mai demult, dar m-am luat dupa alti si vazind ca e mai ieftin m-am pacalit cu unul cu baterii.

#36
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005

 Lucian_M, on 26 noiembrie 2012 - 23:38, said:

...Eu am o freza de aia mica, gen Dremel, licreaza bine daca nu tai cine stie ce minuni cu ea. E pentru chestii de finete. Merita banii....
La ce e buna, de ce spui ca ai lua altceva?
Poate decupa ca un dinasta multifunctional facand exceptie puterea?
Attached File  Screenshot_2015-03-19-18-57-33.png   323.04K   82 downloadsAttached File  Screenshot_2015-03-19-18-57-17.png   407.35K   71 downloadsAttached File  Screenshot_2015-03-19-18-57-47.png   357.55K   51 downloads

 blezneag, on 02 decembrie 2014 - 23:29, said:

Am mai facut ceva probe, concluzia e ca cele 3 baterii de 1,5V tip aa nu tin la consum.
L-am alimentat de la sursa si trage 1,5A la 4,6V...
Cu acumulatori ai incercat? In final cu sursa externa lipeste bine?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate