Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

problema case 5140

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
uli86

uli86

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 23.01.2011
Buna ziua.Detin un case 5140  si nu-mi mai cupleaza fata.Eu cred ca este o problema pe partea hidaulica,cred ca nu ajunge presiune in discul acela.Mentionez ca am verificat electrovalva si din punct de vedere electric functioneaza,dar in schimb nu imi pot da seama daca deschide sau inchide presiunea de ulei.Astept sfaturi si sa-mi explice cineva daca se poate verifica daca ajunge ulei in ambreiajul acela de cupleaza .Va multumesc.

#2
TudorCJ

TudorCJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 31.03.2011
Pai tu cum ai verifcat-o ai masurat au cum ?Daca tu zici ca ea functioneaza atunci trebuie sa cupleze si fata.Vezi nu ai ceva infundat pe acolo la hidraulic cand ai schimbat ultima data uleiul la hidraulic?

#3
uli86

uli86

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 23.01.2011
Pai am demontat electrovalva si i-am dat comanda electrica si a functionat.Uleiul are vreo doi ani,dar sa stiti ca atunci cand ridic si las plugul se ridica si se lasa foarte incet.

#4
TudorCJ

TudorCJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 31.03.2011
Inteleg ce zici tu uleiul are 2 ani si cate ore de functionare?Eu zic sa ii faci un schimb de ulei si dupaia pana nu mai distrugi si alte componente.Daca pana acuma o functionar corect si valva merge.

#5
miticaSV

miticaSV

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 28.10.2012
Posted Imagelînga electrovalva se afla un dop cu imbus /montezi un furtun cu manometru /daca ai 18 bar. sau dus discurile/daca ai presiune scazuta sa dus sistemul de etanșare

Attached Files


Edited by miticaSV, 26 November 2012 - 21:47.


#6
uli86

uli86

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 23.01.2011
Multumesc pentru sfaturi.

#7
raul_16nic

raul_16nic

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 19.03.2009
si discuri de alea se gasesc de cumparat ? tot asa am avut si eu un ambreiaj de ala cu discuri in transmisie si cand era in sarcina pe iepure imi decupla.ca norocul l-am putut anula dar am pierdut reductorul de mijlociu si am ramas cu ala la mic si la mare.tractorul ii tot case dar 523.

#8
TudorCJ

TudorCJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 31.03.2011
Se gasesc dar numa cred ca la reprezentanta Case sau ceva magazin de profil si serios care iti aduce piese pe comand dupa codul din cartea tehnica.

#9
uli86

uli86

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 23.01.2011
Unde pot gasii discurile respective?Cum o sa vina zapada o sa ma apuc sa-l desfac.Stie cineva pasii care trebuie urmati,cum trebuie procedat?Am intales ca trebuie data cabina jos?

#10
miticaSV

miticaSV

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 28.10.2012
ați verificat////care e defecțiunea?dacă sînt duse discurile din puntea din față/dacă nu ați mai desfăcut nici o dată diferențialul vă rog ca și pe un frate să nu vă apucați!sînt 14 pași de urmat pînă ajungeți să vedeți abia ansamblul cu discuri/să vă ajut 0744408629 mitică suceava drăgoiesti

#11
TudorCJ

TudorCJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 31.03.2011
Ma Mitica vad tu esti foarte mare mester pai ma taticule pune aici pe forum care nu stiu sa vada si eu sa faca explica cum am facut si eu si alti,tu numa pur si simplu din lac in put na nr meu suna-ma ca te rezolv.

#12
miticaSV

miticaSV

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 28.10.2012
dl tudor cj detin un case 5150 si de doua zile mi se inferbanta uleiul in diferential de nu mai pot sa pun mana pe carcasa s.au pe orce conducta din sistemul hidraulic al tractorului/am schimbat filtru hidraulic de doua sapt. si l.am gasit astazi plin de șpan de metal va rog ajutatima?

#13
raul_16nic

raul_16nic

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 19.03.2009
probabil patineaza  si la tine discurile de incalzeste uleiul.

#14
TudorCJ

TudorCJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 31.03.2011
Vezi mai ai discurile cum zice colegul mai sus sau sunt aproape gata ce o fost acuma sunt in filtru.

#15
uli86

uli86

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 23.01.2011
Am reusit sa masor presiunea de ulei si este peste zece,nu stiu exact deoarece am folosit un manometru de masoara presiunea de ulei de la motor si acel manometru este gradat decat pana la 7bar si a avut presiune de a ajuns acul inapoi pe 0

#16
miticaSV

miticaSV

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 28.10.2012
pompa hidraulica ami ramane mereu cu o presiune foarte mare /de ce oare?????

#17
uli86

uli86

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 23.01.2011
Care sunt cei 14 pasi care trebuie urmati?Care parte a tractorului trebuie rupta?

#18
uli86

uli86

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 23.01.2011
Chiar nu stie nimeni cum se desface?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate