Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

viva residence berceni

- - - - -
  • Please log in to reply
355 replies to this topic

#1
ankutzza1592

ankutzza1592

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.06.2011
daca cineva are ceva informatii despre vilele viva residence berceni in legatura cu comisionul aferent cumpararii, conditiile de trai in aceste case, din orice fel de surse va rog sa-mi raspunde-ti inainte poate sa fac un pas gresit. multumesc!

#2
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
A-și vrea să îți recomand să pui mâna pe o gramatică de școala generală pentru a-ți reaminti când se scrie răspundeți ( voi răspundeți la telefon ) sau răspunde-ți ( tu răspunde-ți la întrebarea: ce este greșit în întrebarea formulată mai sus?).

Revenind la subiect, de ce întrebi de comision la o chestie pe care o cunoști? E ca și cum ai întreba: ce comision trebuie să dau ca să mă duc să cumpăr mere de la piață? Dacă știi unde sunt localizate acele fantastice vile, de ce nu te duci direct acolo să afli direct ce și cum fără să plătești comision? Ar costa mai puțin decât comisionul pe care nu văd cui ai putea să îl dea un om sănătos! Cumva tu ești doar o ajegntă care încearcă și ea marea cu degetul aici pe forum?

#3
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Se pare că întrebarea Ankuțzei nu era decât o jalnică modalitate de reclamă ascunsă. Ne mai miră tacticile a-jeg-nților?

#4
Musculitz

Musculitz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 09.02.2011
Salutare.

Nu stiu daca intrebarea ei a fost reclama. Nu prea sunt informatii deloc pe net legate de casutele respective, ma refer la informatii date de catre locatari. Si noi am luat acolo, m-ar interesa sa aflu parerile celor care deja s-au mutat. Teoretic, toate sunt de vis. Practic...ne pot spune doar cei care locuiesc acolo.

#5
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Păi dă-ne tu detalii legate de afacerea făcută: cât a costat, ce suprafață, pe câți ani ați făcut credit, unde, cât este rata, etc.

#6
Musculitz

Musculitz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 09.02.2011
Preturile, suprafata, rata, creditul si banca nu-s relevante, de vreme ce procedurile sunt initiate deja. Pretul e pe site-ul lor, suprafata la fel, iar despre bani, rata si banca nu tin mortis sa discut. Ce importanta are?

Interesul meu, cel putin, ar fi sa aflu detalii de la cei care s-au mutat, cu privire la casa in sine. Finisaje, izolatii, instalatii, avantaje, dezavantaje - sunt unele lucruri pe care le observi dupa ce te muti, lucruri cu care trebuie sa inveti sa traiesti, ca deh, banii sunt dati.

#7
Monami9992

Monami9992

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 15.01.2013
Buna,

Am dat si noi avansul pentru o casuta in Viva residence 2 - care sunt inca in constructie. As vrea un feedback de la cei care s-au mutat deja in viva 1

#8
Monami9992

Monami9992

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 15.01.2013
;))) Alexandraaaa, tu esti?  Si eu care eram in cautarea celorlalti vecini...


#9
Musculitz

Musculitz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 09.02.2011
Mona, doar noi suntem. Pana la urma, ramane sa facem o vizita la fata locului si sa intrebam.

#10
ezechel

ezechel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 11.02.2013
Salut. Mai aveti un vecin in Viva residence2, euPosted Image . Initial am vrut sa cupar ultima vilutza cu 4 camere dela viva 1 dar pana m-am sucit si invartit a fos vaduta, asa ca am optat pt viva 2 si este mai bine pt ca sunt mai mari dormitoarele si mai aproape de metrou. Am apucat sa vorbesc cu cineva care se mutase de curand la viva 1 si foarte scurt mi-a spus ca este multumit de alegerea facuta doar ca spatiul i se parea un pic cam mic dar per total era multumit de alegerea facuta, trecea de la 2 camere la 4 ca si mine si mai spunea ca a avut ceva nemultumiri la instalatia electrica, baetii uitasera sa-i traga impamantarea, dar a sesizat la timp si s-a rezolvat, in rest era multumit de relatia cu dezvoltatorul Sorin care este un tip foarte deschis. Sa speram ca se va rezolva ceva cu drumul, asfalt sau macar trotuare, daca aveti informatii  postati-le si voi sa ne mai linistim din punctul acesta de vedere.Posted Image

#11
Monami9992

Monami9992

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 15.01.2013
Buna, vecine! :)

Ce casuta ai?

#12
xonoxx2002

xonoxx2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 04.02.2008
Salut!
Hop si eu ca vecin nou la Viva 2, in triplex-ul nr. 3, la 4 camere.
Ca noutati ce sa va spun, am vazut avizul favorabil de la Apa Nova pentru apa si canal, iar in curand vor incepe sapaturile pentru canalizare.
Se pare ca vom avea un rezervor betonat gen fosa si o statie de pompare care sa impinga apa menajera in canalizarea orasului, asta pentru ca, canalizarea nu are suficienta panta/cadere.
Ca modificari la casa am cerut sa imi faca sifoane de pardosela in bai si sunt in dubii daca sa imi pun sau nu pe coloana de scurgere o supa de sens la iesirea din casa, sa evit o eventuala refulare, in caz de ceva...
Ca intrebare, s-a intresat careva daca la scara ce urca la etaj va pune balustrada (mana curenta) ??
Astept vesti, noutati, barfe, etc. :))

Maurizio / 0728.886.205

#13
Monami9992

Monami9992

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 15.01.2013
Bine te-am gasit! Esti vecin cu Alexandra (musculitz de mai sus) care este la triplexul nr 3, in mijloc. Ma bucur sa aud de canalizare; am gasit pe forumul Popesti-Leordeniului ca anul asta s-a bugetat asfaltarea pentru Eclipsei, Drumul Fermei si Agnes, sper sa treaca si la noi curand macar cu trotuarele.

Mai cunosti pe cineva? Ca noi, cei trei de mai sus, ne cunosteam oricum dinainte :))

#14
xonoxx2002

xonoxx2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 04.02.2008
Nu cunosc pe nimeni altcineva.
De asfaltat, agenta de la SudRezidential spunea ca o sa se faca ceva prin August, dar .... singurul lucru legat de strada pe ca l-am aflat de la ea si a putut fi verificat, este ca au fost somati diversi proprietari sa lase retragerea cuvenita pentru strada. Poti observa cand mergi catre gura de metrou, ca pe dreapta, unii au inceput sa isi construiasca garduri noi retrase cu cca 1 ml.
Voua cand v-a dat Sorin sperante ca va mutati ?

PS: In blocul nou din capatul lotului de la Viva 1, se pot vizita apartamentele finalizate si va puteti face ceva idei despre finisaje, culori etc. Mai mult in Viva 2, triplex-ul no 3, in ultima vila s-au adus mostre de gresie si faianta.

#15
Monami9992

Monami9992

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 15.01.2013
Da, am inteles ca legea ii obliga sa se retraga cu gardurile, dar nu stiu daca se vor mobiliza pana nu asfalteaza. Noi nu l-am mai prins pe Sorin pe acolo, dar ultima data ne zicea de ceva de aprilie.
Oricum, am vazut ca triplex-ul vostru si 2sunt foarte avansate, voua cand v-a dat termen?

Eu sper sa perfectam actele cat mai repede, cu mutatul nu suntem chiar asa presati.

Tu ai vazut mostrele, sunt ok?

#16
xonoxx2002

xonoxx2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 04.02.2008
Tot in Aprilie, dar in antecontract am trecuta data de 20 Iunie.
Mostrele sunt ok, dar presupun ca sunt mai multe variante decat cele aduse acolo. Nu cred ca ma voi obosi sa cauta altceva in materie de gresie si faianta. Raman de vazut parchetul si usile.
De instalatiile electrice stii ceva ? Mai precis cate luste, intreupatoare si prize sunt ?
Voi ati vorbit de plase de insecte ?

Strada nu se va asfalta pana nu se retrag toti. Dupa cum vad eu pe dreapta cum te duci la metrou va fi doar loc de trotuar.

#17
Monami9992

Monami9992

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 15.01.2013
Parchetul este langa Complexul Zar de pe Mihai Bravu - in apropierea metroului - la Alemo Floors si usile la un magazin specializat langa Alemo. In ceea ce priveste electricele, sunt fiecare casuta are 39 de circuite, inclusiv intrerupator cap scara. Noi le-am aratat unde vrem sa fie amplasate si au fost foarte deschisi. Nu am vorbit nimic de plase la ferestre.

Sunt si mostre de chiuvete&co?
Mai jos ai nr prietenului meu, Cristi, el s-a ocupat de instalatii electrice.
0741799594

#18
xonoxx2002

xonoxx2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 04.02.2008
Chiuvete nu sunt, doar gresie si faianta, maxim 10 mostre.
O sa merg si eu la Mihai Bravu sa ma uit de parchet si usi
Cred ca eu la 4 camere am mai multe circuite/puncte.
Voi in ce vila sunteti?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate