Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Vonino Spirit S

- - - - -
  • Please log in to reply
585 replies to this topic

#1
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
O tableta destul de performanta si aratoasa care a intrat recent in ofera emag la pretul de 1000 de lei http://www.emag.ro/t...2/pd/E1K4KBBBM/
Din cate am citit Vonino e un producator de electronice din California S.U.A. Au si un site http://vonino.ro/

Un sumar al dotarilor ar fi:
- ercan de 9.7 inch IPS-PRO LCD cu rezolutia de 1024x768
- 1GB Ram
- 16 memorie interna
- procesor Rockchip dual-core Cortex-A9, 1.6 GHz
- Mali 400 Quad Core
- 1 x 3.5 mm
- 2 x Micro USB
- 1 x mini HDMI
- wireless 802.11 b/g/n
- Li-Ion 8000 mAh
- microSD pana la 32 GB
- dimensiuni 190 x 9.9 x 243
- greutate 630g
- so Android 4.1 Jelly Bean

[ http://s15.postimage.org/kyxjsrtm3/img256858_07112012164418_0.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
upload photos

[ http://s18.postimage.org/tyneh73fd/img256858_07112012110345_2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
photo sharing sites

Ce parere aveti?  Un minus ar fi faptul ca are doar un difuzor. Ce-ai care au cumparat-o spun lucruri numai de bine. Ramane de vazut cat fiabila e si cat de stabil e softul. Oricum mi se pare un plus de siguranta faptul ca o poti cumpara de la emag si ai la dispozitie 30 zile sa o returnezi.

#2
Mengelaus

Mengelaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 10.04.2007
Arata bine, imi place mai mult decat concurenta, plus ca e mai dotata decat celelalte la pret similar. Numai ca nu stiu cum va fi cu suportul din partea producatorului. Mometan site-ul e cam gol. Daca stie cineva mai multe despre cat de serios sau nu e producatorul, e binevenit sa impartaseasca :)

#3
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Nu prea cred ca stie nimeni ceva despre ei pentru ca sunt noi pe piata romaneasca si nu sunt prea cunoscuti, ar fi bine daca ar aparea cineva care a cumparat aceasta tableta.

#4
Mengelaus

Mengelaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 10.04.2007
Pana prin 23 asa :)

#5
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Pai? Pe 23 noiembrie vrei sa ti-o cumperi?

Sunt persoane care au cumparat-o dar probabil nu sunt membri softpedia.

#6
Mengelaus

Mengelaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 10.04.2007
Pe 23 noiembrie va fi Black Friday in Romania, cu reduceri gramada la magazinele online.

#7
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Stiu dar nu e un Black Friday adevarat cum e in S.U.A la noi "umfla" preturile inainte sau pun doar cateva bucati la reducere apoi apare indisponibil.
Eu in principiu vreau sa dau comanda pe 10 decembrie cel tarziu pentru ca apoi o sa fie o aglomeratie foarte mare.

Cel mai mult imi place Toshiba A300 si Vonino Spirit S, daca comand una pe la 1000 de lei o cumpar de la emag pentru ca au o politica buna de retur.

#8
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Daca e sa ma iau dupa site-ul ala care e neterminat, impresia e cam jalnica.
Si cum din acel site se spune dstul de clar ca sunt o companie OEM - se poate incadra la aceeasi categorie cu ale "noastre" AllView, Evolio sau E-boda. - chinezarii mai mult sau deloc sub brand romanesc.

#9
Mengelaus

Mengelaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 10.04.2007
Eu sunt intre Itab 1011, Spirit S sau Galaxy Tab II. Alteva nu(dintre cele la 999), pentru ca nu concep tableta fara bluethooth.

View Posteiffel, on 13 noiembrie 2012 - 13:41, said:

Daca e sa ma iau dupa site-ul ala care e neterminat, impresia e cam jalnica.

Cam asa e, plus ca asta e cam singurul lor site. Compania mama in California nu are site, nimic.

Edited by Mengelaus, 13 November 2012 - 13:44.


#10
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011

View Posteiffel, on 13 noiembrie 2012 - 13:41, said:

Daca e sa ma iau dupa site-ul ala care e neterminat, impresia e cam jalnica.
Si cum din acel site se spune dstul de clar ca sunt o companie OEM - se poate incadra la aceeasi categorie cu ale "noastre" AllView, Evolio sau E-boda. - chinezarii mai mult sau deloc sub brand romanesc.
Ai dreptate, nu integ de ce au pus site-ul online neterminat...puteau sa il puna "pe picioare" pana azi pentru ca asa era si ieri. Imi e un pic frica sa nu regret ca m-am zgarcit la 800 de lei dar pana la urma daca nu imi place o trimit inapoi.

#11
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Eu nu reusesc sa inteleg, de ce e mai tentanta cioara de pe gard? Exista variante autohtone bune, verificate, de la niste producatori care, de bine de rau, au ceva experienta. Si un portofoliu de produse mai vast decat o tableta branduita de o firma infiintata alaltaieri. Cu ce ar fi mai prejos x200, de exemplu, decat vonino? E mai exotic sa cumperi vonino? Daca ar fi vreun avantaj financiar, cum e cazul lui overmax de 10 inci la 599 lei, as intelege. Dar la dotari asemanatoare si pret identic ce te-ar face sa risti cu asa ceva?

#12
conu

conu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 30.10.2005
In speranta ca asta noua o sa fie perfecta.

#13
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Pai care-s sansele? Cate tablete a scos pana acum producatorul vonino? Iti dai seama ca nu ma doare capul daca x sau y isi cumpara o firma sau alta. Dar asa, de dragul discutiei, vorbim totusi de o firma infiintata in 2009 care facea cabluri si apoi s-a apucat de mp3-uri. De unde sa fie perfecta tableta asta? La ce suport poti sa speri de la unii care nu-s in stare sa livreze un site decent?

#14
Mengelaus

Mengelaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 10.04.2007
Pe mine ma atrage ecranul (presupus) mai luminos si bluethooth. In rest ai dreptate prisonbreak. Ah si inca ceva. La toate variantele autohtone lipseste cate ceva. Itab 1011 e un pic mai scump si are spatele alb, Aldro 3 speed duo are ecranul mai intunecat, Aria nu e inchegata foarte bine iar X200 si Aria au un singur difuzor si n-au bluethooth.

#15
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011

View Postprisonbreak, on 13 noiembrie 2012 - 18:29, said:

Eu nu reusesc sa inteleg, de ce e mai tentanta cioara de pe gard? Exista variante autohtone bune, verificate, de la niste producatori care, de bine de rau, au ceva experienta. Si un portofoliu de produse mai vast decat o tableta branduita de o firma infiintata alaltaieri. Cu ce ar fi mai prejos x200, de exemplu, decat vonino? E mai exotic sa cumperi vonino? Daca ar fi vreun avantaj financiar, cum e cazul lui overmax de 10 inci la 599 lei, as intelege. Dar la dotari asemanatoare si pret identic ce te-ar face sa risti cu asa ceva?
De ce?
- arata mai bine
- e subtire
- vine cu android 4.1
- are bluetooth
- are memorie de 16GB(fata de X200 care are 8GB+8GB card)

Din cate am citit garantia si suportul la Allview,Evolio lasa de dorit iar pana la urma tot un reseller e si Vonino la fel ca E-Boda,Evolio,Serioux etc. Cei de la Archos ar fi mai buni dar nu prea imi plac modele lor. Oricum am o luna de zile la dispozitie sa vad de ce e in stare, daca lasa de dorit o trimit inapoi si imi cumpar altceva.

Dupa ce cumpar tableta o sa mai achizitionez si un card de memorie MicroSD de 16 sau 32 de GB.

#16
Mengelaus

Mengelaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 10.04.2007
Sa lasi si aici primele impresii daca te-ai hotarat asupra ei Posted Image


LE: Am gasit un document care explica cum ii treaba cu IPS PRO. Se pare ca exista totusi :)

http://www.barco.com... technology.pdf

Edited by Mengelaus, 14 November 2012 - 12:21.


#17
VoninoSupport

VoninoSupport

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.11.2012
Buna ziua.
Dorim sa va asiguram prin acest post ca in cel mai scurt timp site-ul vonino.ro va fi complet si functional din toate punctele de vedere.
Motivul pentru care referintele catre acest brand nu sunt multe in acest moment este urmatorul – Vonino Corporation LLC  a comercializat produse de tipul ODM/OEM pentru lanturi retail in SUA si Australia, pentru companii internationale de publicitate si alti clienti de acest tip.

O zi placuta!

#18
conu

conu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 30.10.2005
Si pana isi dau ei drumul la site ... apelati la http://www.itab.ro/itab-971-dual-core Posted Image
Nu m-am putut abtine . :)

Edited by conu, 14 November 2012 - 16:15.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate