Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Cumparare aplicatii Magazin Nokia

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
barcea

barcea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 15.05.2006
Recent am incercat sa cumpar o aplicatie de pe mobil dar din pacate nu am reusit.Prima varianta,cea prin factura telefonica nu mi-a fost acceptata Attached File  Scr000014.jpg   38.95K   18 downloads Attached File  Scr000011.jpg   38.15K   19 downloads iar cand am trecut la cea de-a doua optiune de plata,cea prin card bancar Attached File  Scr000013a.jpg   47.25K   21 downloads mi-a dat urmatoare eroare Attached File  Scr000010.jpg   48.32K   20 downloads. Telefonul meu e Nokia E7-00 cu symbian belle iar operatorul la care am abonamentul e vodafone.Are cineva cunostinte daca cei de la vodafone au limitare la achizite aplicatii de pe mobil?Evental sa incerc cu abonament orange?Oare cu card bancar a cumparat cineva vreo aplicatie din magazinul nokia?

Aplicatia cu pricina e Nokia Car Mode with MirrorLink si e compatibila doar cu telefoanele Nokia 808,Nokia 701,Nokia 700,Nokia 603,Nokia N8,Nokia E7,Nokia C7,Nokia X7,Nokia C6-01.

Off Topic: sunt dispus sa platesc dublu aplicatia oricui ar putea sa mi-o puna la dispozitie.

Edited by barcea, 09 November 2012 - 00:31.


#2
cmgeorge

cmgeorge

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 23.12.2006
Salut,
Problema expusa de tine cu Cardul de Credit este sub investigatie de catre serviciul asistenta Nokia.

Intrebarea mea acuma este, daca deti o masina cu sistem de nevigatie care suporta acesta optiune?

Edited by cmgeorge, 09 November 2012 - 01:02.


#3
barcea

barcea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 15.05.2006
Salut.Ma bucur sa aud ca e sub investigatie problema cu plata prin card bancar dar cine stie daca vreodata o sa se si rezolve.Nu detin masina cu sistem de navigatie care sa suporte aceasta optiune deoarece nu e inca implementata tehnologia pe vreo masina de serie.In schimb detin o unitate multimedia pe care am montat-o recent in locul unitatii originale din masina si telefonul nokia e7.Mai imi lipseste doar aplicatia ca sa pot sa le conectez la fel ca in video............ [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/RCDuwXJ3zcg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by barcea, 09 November 2012 - 00:56.


#4
cmgeorge

cmgeorge

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 23.12.2006
Salut,
Scuze ca intervin din nou.
Cei de la Nokia vad ca incearca sa isi faca treaba si sa rezolve problema (multe schimburi de mailuri si telefoane am avut :) )
Din raspunsul tau nu am inteles exact daca ai modelul din video sau nu de unitate, insa trebuie sa fi atent ca acea unitate trebuie sa suporte MirrorLink.
Si eu sunt interesat de aceasta aplicatie, insa continui sa caut un device cara sa suporte si sa arate bine pe un Kia Cee'd primul model :)

Seara placuta.

#5
barcea

barcea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 15.05.2006
De aceea e forum public si pentru aia am deschis topicul ca sa discutam,asa ca nu ai de ce sa te scuzi.Telefoane am dat si eu la nokia,dar o solutie 100% nu am primit in privinta rezolvarii acestui inconvenient.Nu,nu am acesta unitate.Videoclipul era doar pentru exemplificare.Modelul ce il am eu, e sony xav-601 bt(350€ din germania).Daca ai loc pentru un casetofon 2 din atunci e buna unitatea aceasta si pe kia ta.

Edited by barcea, 09 November 2012 - 01:28.


#6
lusa

lusa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 19.07.2007
Hristos a Inviat !   ...si La multi ani pentru cei cu numele Constantin sau Elena !

Vad ca nu s-a mai scris nimic din noiembrie 2012....s-a rezolvat problema ?

Detin si eu un telefon Nokia 700 si o unitate multimedia Sony xav-601bt ambele cu updateurile la zi.
Dupa ce m-am chinuit sa conectez prin Mirrorlink aparatele si evident nu am reusit....am vazut ca pe nokia store exista 2 variante de Car Mode ( fara si cu Mirrorlink ).
Am vrut sa descarc varianta cu mirrorlink dar surpriza.....site-ul raporteaza ca fiind instalata aplicatia .....( se pare ca o confunda cu aplicatia free deja instalata in telefon ).
- nici macar nu pot sa o cumpar.

Am scris celor de la Nokia un email dar vad ca nu primesc nici un raspuns.

Nu stiu daca se poate dezinstala aplicatia pentru a o instala pe cea cu mirrorlink ( e inclusa cumva in pachetul de baza cu care vine telefonul ).

Avem vreo sansa sa ne folosim pe deplin de tehnica asta sau am aruncat banii in vant pe ceva nefunctional ? ( aviz Nokia ...pentru ca se pare ca problema e in curtea lor )

O zi buna !

#7
lusa

lusa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 19.07.2007
Am rezolvaaaaat     Posted Image  !!!

Dar sincer nu stiu cum am facut...........
Pot doar sa expun pasii care CRED ca au condus la aparitia linkului "Cumpara".

Dupa ce m-au linistit cei de la Nokia Romania printr-un email prin care mi-au transmis ca ei nu mai ofera suport pentru romania si sa ma adresez .....nokia.com...( chestie pe care nu o mai comentez ) ..am apelat la cei de la Sony in speranta ca poate ei stiu ceva despre aceasta problema.....Mi-au trimis vreo doua linkuri - ceva forumuri ( pe care le mai accesasem de vreo cateva ori ) ....in fine...pe unul din forumuri cineva zicea ca ar fi activ linkul de download numai pentru Nokia 808.
- Am intrat cu PC-ul pe Magazin Nokia  ( ovi store ....n-am inteles de ce au atatea denumiri pt acelasi lucru.....), m-am logat cu userul meu si am schimbat modelul telefonului din nokia 700 in 808 pureview ( lucru care dealtfel l-am mai incercat si  inainte ) ....binenteles se activeaza linkul " Descarcare pe mobil" ...dau click ....si pe telefon apare acelasi lucru ca si pana acum ...adica.....LANSATI .....(aceeasi confuzie intre versiunea fara mirrorlink si cea cu mirrorlink ).......

......Urmatorul pas CRED ca e cheia rezolvarii .....AM RAMAS CONECTAT PE PC ( logat si cu modelul telefonului ramas pe 808 )......si am incercat sa intru de pe telefon ( atentie ...se pare ca numai cu browserul original ) ..pe pagina ovi store.....m-am logat din nou pe contul meu si am cautat din nou aplicatia...cu mirrorlink.....si SURPRIZA ......apare linkul "CUMPARA"....... in rest am urmat instructiunile pentru cumpararea cu cardul ....s-a downloadat si s-a instalat pe telefon .

Aici o mica problema ...dar nu deranjeaza , insa m-a bagat putin in sperieti , cand am verificat versiunea softului ( car mode ) telefonul o raporteaza tot pe cea veche ...si nici pictograma nu e schimbata ...ceea ce m-a facut sa fug la masina si sa-i fac proba..............MERGE !!!  ( pe scurt e o extensie a telefonului pe un ecan mai mare )...

Testat sumar :   singura problema ( si nu stiu daca se va rezolva.....) este ca pe perioada conexiunii Mirrorlink nu se poate folosi nimic altceva de pe aparatul in sine .....si ma refer la RADIO sau CD  s.a. ....voi mai face teste eventual si cu zone by zone activat......sa vedem.....

in rest SUCCES ...celor ce vor sa incerce si metoda asta .......

#8
serse

serse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 18.07.2007
Salut, ai reusit pana la urma sa folosesti si altceva (cd, radio etc) in timp ce ruleaza navigatia, sau e fara rezolvare treaba asta?

#9
lusa

lusa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 19.07.2007

View Postserse, on 17 iulie 2013 - 22:03, said:

Salut, ai reusit pana la urma sa folosesti si altceva (cd, radio etc) in timp ce ruleaza navigatia, sau e fara rezolvare treaba asta?

Nu . Din pacate nu poti folosi Radio/dvd/media player in timp ce esti conectat prin mirrorlink.
Se pot folosi in schimb functiile telefonului ( radio , mp3 , intrnet radio daca exista semnal, video nu )
O alta problema observata este ca nokia 700 ( vorbesc de cazul meu , nu stiu alte telefoane cum se comporta ) in mod gps consuma de rupe
si nu prea face fata incarcarea prin usb de la sony ( mai prelungeste ce-i drept durata de functionare ).

Legat de problema functionarii multiple ... nu stiu....depinde cum e construit xav-ul ...daca e software se poate lucra la asta
...daca e comutatie hardware nu vad cum s-ar rezolva .

Asteptam pe forum si alte opinii ...
Toate cele bune !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate