Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Star Wars: Episode VII (2015).

- - - - -
  • Please log in to reply
713 replies to this topic

#73
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013
Sabia aia chiar e o tampenie. Dar am auzit ca cica ar mai fi folosit cineva in comics-uri o sabie de tipul asta.

Alt lucru ce mie mi se pare aiurea e ca nu e scris "Episode VII" in titlu, doar "The force awakens" intre star si wars. Ar trebui sa pastreze continuitatea macar la titlu

Iar stormtrooper-ul negru zici ca e ala din Spaceballs Posted Image "We aint found shit"

Attached Files


Edited by zedicus, 28 November 2014 - 23:15.


#74
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013
Storm-troopers din Imperiu nu sunt toţi clone ale aceluiaşi soldat? Aşa cum s-a văzut în ultimele 2 Star Wars-uri...

#75
djswoop

djswoop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 08.12.2007

View Postzedicus, on 28 noiembrie 2014 - 23:11, said:

Sabia aia chiar e o tampenie. Dar am auzit ca cica ar mai fi folosit cineva in comics-uri o sabie de tipul asta.
Alt lucru ce mie mi se pare aiurea e ca nu e scris "Episode VII" in titlu, doar "The force awakens" intre star si wars. Ar trebui sa pastreze continuitatea macar la titlu
Iar stormtrooper-ul negru zici ca e ala din Spaceballs Posted Image "We aint found shit"
Very true, în universul extins, mai exact în povestea Noului Ordin Jedi, exista o sabie ce funcționa cu foc. De fapt multă lume sugerează asta, iar chestiile alea două de pe mâner, ar fi sistemul de evacuare, un fel de țeavă de eșapament. Mie personal nu mi-a plăcut John Boyega nici măcar în Attack Of The Block, ce să mai zic în Star Wars și asta nu fiindcă e negru, ci pur și simplu nu îmi place. Sincer, în cadrul ăla în care se ridică de jos, parcă tocmai a terminat un ''blowjob'' Posted Image
Cât despre titlu, (dont even get me started), e complet aiurea, fontul ăla de la the force awakens e total bullshit, ia faptul că nu scrie Episode VII, ar putea fi o indicație că marii meșterii de la Disney, se bazează pe faptul că vor scoate un film Star Wars în fiecare an. Iar având în vedere că în 2016, o să vedem un spinoff pentru un personaj din povestea principală, cu siguranță nu vor să se refere la filme ca la episoade. Mai ales dacă o să fie ceva de genul Star Wars: Boba Fett sau "A bounty Hunter". Sau ... whatever Posted Image

View PostTinkerbelle, on 29 noiembrie 2014 - 02:39, said:

Storm-troopers din Imperiu nu sunt toți clone ale aceluiași soldat? Așa cum s-a văzut în ultimele 2 Star Wars-uri...
La început, da. Dar ținând cont că The Force Awakens vine la 30 de ani după Return Of The Jedi, lucrurile se schimbă puțin. Imperiul a început să recruteze și alt fel de personal decât clone. A fost o discuție mai elaborată despre asta în serialul animat The Clone Wars. Oricum, nu sunt sigur că asta e explicația și dacă te uiți bine în trailer, o să observi că sunt de diferite staturi, unii sunt mai înalți decât ceilalți, ceea ce sugerează că nu sunt clone. Totuși, tipul ar putea fi ''sub acoperire'' sau un fugitiv care e îmbrăcat în haine de stromtrooper. În fond, se bănuiește că negru îmbrăcat în strormtrooper e personaj pozitiv, deci ar trebui logic, să fie un fugitiv sau ''undercover''.
De fapt și despre tipă se zice că e ''undercover'', ea fiind de fapt un Jedi în devenire (fiica lui Han și Leia), ce se dă drept mercenar. Dar ... exact așa cum toată lumea credea că Oscar Isaac o să fie un personaj negativ, tot așa ne putem înșela și în privința tipei. În imaginile cu noile x-wingurile (vezi imaginea de mai jos), Oscar Isaac e pilotul îmbrăcat în rebel.

Attached Files



#76
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OMOVFvcNfvE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#77
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013
Nici nu a aparut bine trailerul si deja toti interneții s-au apucat sa faca misto in photoshop ba de sabia aia, ba de motoreta pe perna de aer. Toti se intrec care se cred mai amuzanti. Din seria "ce-mi plac glumele mele", nu ?

Attached Files



#78
djswoop

djswoop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 08.12.2007

View Postzedicus, on 29 noiembrie 2014 - 23:30, said:

Nici nu a aparut bine trailerul si deja toti interneții s-au apucat sa faca misto in photoshop ba de sabia aia, ba de motoreta pe perna de aer. Toti se intrec care se cred mai amuzanti. Din seria "ce-mi plac glumele mele", nu ?

LooooooL mistoooooooo de tot. Era de asteptat. Si asta e de abia la inceput Posted Image

#79
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Zici ca-i parodie cu negroteiu' ala speriat de bombe la inceput.

#80
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013
Deh, în orice film trebuie îndeplinită cota minimă de "diversitate rasială", chiar dacă arată penibil... :rolleyes:

#81
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,482
  • Înscris: 30.10.2003
Pentru Tinkerbelle & Co., Disney va scoate o editie limitata Star Wars fara Lando.

#82
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,482
  • Înscris: 30.10.2003
[ http://img-9gag-ftw.9cache.com/photo/a1Z2YdD_700b.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#83
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
In primul cadru nu avea scutul activat :P Cand se activeaza scutul, nu mai poti vedea arma.

#84
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013
De bine sau de rau, speeder-ul fetei aduce putin cu motoarele pod-racer-urilor din Episodul 1

#85
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,482
  • Înscris: 30.10.2003

View PostDecember, on 30 noiembrie 2014 - 20:20, said:

In primul cadru nu avea scutul activat Posted Image Cand se activeaza scutul, nu mai poti vedea arma.

Posted Image

#86
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

View Postzedicus, on 30 noiembrie 2014 - 20:30, said:

De bine sau de rau, speeder-ul fetei aduce putin cu motoarele pod-racer-urilor din Episodul 1

Mie mi-a amintit de Dire Straits: "We have to move those refrigerators..." :P

Speeder, heh? Probabil un speeder Arctic clasa F de pe vremea lui Gheorghiu-Dej.

View PostBursul, on 30 noiembrie 2014 - 20:10, said:

[ http://img-9gag-ftw.9cache.com/photo/a1Z2YdD_700b.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cred ca cineva se va numi curind Jar Jar Abrams...



View Postzedicus, on 29 noiembrie 2014 - 23:30, said:

Nici nu a aparut bine trailerul si deja toti interneţii s-au apucat sa faca misto in photoshop ba de sabia aia, ba de motoreta pe perna de aer. Toti se intrec care se cred mai amuzanti. Din seria "ce-mi plac glumele mele", nu ?

"Cele mai bune, domnule" :lol:

#87
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,572
  • Înscris: 11.06.2010
Jar Jar Abrams :lol: :lol:

#88
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013
Sper sa nu fie o ciorba reincalzita cum este the hobbit fata de lord of the rings.

#89
djswoop

djswoop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 08.12.2007
Niste ideii :)

Attached Files



#90
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007
Gasita pe net.

Nici nu stiu ce sa zic despre acest teaser trailer. Intr-un fel m-a entuziasmat, ma face nerabdator, dar pe de alta parte nu. Ma enerveaza ca in ultima vreme ni se baga pe gat in mai toate filmele negrii si homosexuali. Ma rog, nu este aici locul de a purta astfel de discutii.

Vreau sa asist la o poveste convingatoare, inchegata, care sa te tina prins. Sa fie de nivelul lui Into Darkness si voi fi multumit. De asemenea, vreau multe dueluri reusite cu sabii laser. Fara ele, ce farmec ar mai avea Star Wars? In plus, as dori sa apara personaje de o mare diversitate rasiala si din diferite galaxii, planete etc.

Desi mi-e teama, cred ca va fi un film mai comercial decat Episodul I.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate