Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

Star Wars: Episode VII (2015).

- - - - -
  • Please log in to reply
713 replies to this topic

#685
qwertyuiop123467890

qwertyuiop123467890

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 08.03.2014

View Posteiffel, on 30 decembrie 2015 - 09:23, said:


Ma intreb de ce nu ai postat in topicul ptr cei care au avzut filmul...
Asta e ptr cei care nu l-au vazut inca.
Nu am vazut acel topic, imi poti da un link te rog?

#686
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Era doar un pic mai jos cu 2 topice - http://forum.softped...ut-deja-filmul/

#687
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,365
  • Înscris: 10.09.2014

View PostBursul, on 30 decembrie 2015 - 10:38, said:

Asa ca atunci cand mai vrei sa zici ca SW 4-5-6 e de cct. mergi si zi-le lor. Sunt convins ca parerea ta va fi luata in considerare.
Așa cum toți ne exprimăm părerea, așa o fac și ceilalți. Că sunt ei în mai mare măsură să fie susținuți în afirmații e normal dar părerea lor e strict a lor. Iar ei sunt oameni care o mai dau și cu bâta în baltă. Ridley Scott a făcut un cct de capodoperă cu ultimul film cu Bale în rol de Moise. Dacă aveam eu fondurile lui îmi ieșea filmul mai bine chiar și filmat în portret.
Înțelege și matale că nu toată lumea e de acord cu tine, printre alții chiar unii actori care au jucat în filmele respective.

#688
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004

View PostLeopardSurd, on 30 decembrie 2015 - 13:20, said:

printre alții chiar unii actori care au jucat în filmele respective.

Niciun actor/regizor/scenarist nu o sa vorbeasca de rau un film in care a jucat. Si chiar daca nu a jucat in el si nu i-a placut tot va fi foarte evaziv in exprimare si va zice ca e un film bun, "de vazut". Poate daca esti un prieten foarte bun si stie ca iti poti tine gura, dar chiar si atunci probabil nu o vor face la modul direct ci poate ar sugera ca o anumita scena ar fi fost mai buna daca....

E in interesul lor sa se duca lumea la film, si in plus nu se stie niciodata cand vor trebui sa lucreze cu un actor, scenarist, producator, regizor, etc din filmele care ar putea sa le critice.

#689
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013
Cineva a scris aici sau pe topicul cu spoilere un comentariu care a fost trecut cu vederea. Despre Han care se misca greu.
Motivul pentru care Han Solo se misca greu cand trebuia sa alerge e pentru ca Harrison Fors s-a accidentat la filmari. I s-a prins piciorul in usa de la Millenium Falcon si a stat cateva luni in spital

#690
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Actorii vechi sunt prea in varsta ptr un film de actiune.
Si Mark Hamill era sa moara ptr scena de final - a cazut cand urca spre locul de filmare si era sa cada in prapastie - noroc cu un ghid local care l-a prins in ultimul moment.

#691
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,365
  • Înscris: 10.09.2014

View Posteiffel, on 30 decembrie 2015 - 13:37, said:



Niciun actor/regizor/scenarist nu o sa vorbeasca de rau un film in care a jucat. Si chiar daca nu a jucat in el si nu i-a placut tot va fi foarte evaziv in exprimare si va zice ca e un film bun, "de vazut". Poate daca esti un prieten foarte bun si stie ca iti poti tine gura, dar chiar si atunci probabil nu o vor face la modul direct ci poate ar sugera ca o anumita scena ar fi fost mai buna daca....

E in interesul lor sa se duca lumea la film, si in plus nu se stie niciodata cand vor trebui sa lucreze cu un actor, scenarist, producator, regizor, etc din filmele care ar putea sa le critice.
Zău? Ia citește ce părere are actrița care a jucat rolul principal în Titanic despre respectivul film. Sunt destul care au coaie. Nu toți îs linguncuriști. Generalizezi în draci.

#692
stormwatch

stormwatch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,772
  • Înscris: 18.04.2010
http://news.yahoo.co...-213813307.html
Citiţi comentariile. Îs aur curat.

Lucas degeaba se vaită acuma, (uitîndu-se la banii pe care-i face franciza lui), a preferat banii în locul respectului pentru munca lui de-o viaţă. Zice unul de la comentarii, că putea lua poate numai 2 miliarde de la Disney, dar să aibă un cuvînt de spus în filmele care urmau să fie făcute.

Aşa n-are decît să se uite cum fac ăştia „Frozen” din Star Wars.

#693
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Lucas n-are decat sa se vaite acum. E dreptul lui.
Sunt curios cum va fi urmatorul Indiana Jones - ca deja a fost anuntat de Disney... :D

View PostLeopardSurd, on 31 decembrie 2015 - 01:21, said:

Zău? Ia citește ce părere are actrița care a jucat rolul principal în Titanic despre respectivul film.

Da-mi si un link, ca nu gasesc. Mai sunt si exceptii, dar destul de rare.

#694
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013
o comparatie a cadrelor din trilogia originala si cea prequel. Foarte frumos realizata
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/k7ZW1gtCljs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#695
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003
[ http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aZMx2Xz_700b_v1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#696
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Da, am vazut si eu filmul astazi la ora 19.

Ce pot sa spun ?
Daca este primul film star wars ce il vezi este imposibil sa nu iti placa.
Dar daca ai vazut toate celelalte VI episoade star wars, iti va lasa un gust amar deoarece vei sesiza o poveste/intriga copy & paste a la pönta Posted Image

Nu incerc sa denigrez pe nimeni si nimic, ci doar sa spun adevarul asa cum e el:
si anume ca Star Wars VII - The Force Awakens nu are o poveste/intriga originala ca celelalte episoade !
E un film/episod in care se regasesc povestile din episoadele IV (putin din V) si VI.

Pe mine nu ma deranjeaza lipsa de originalitate a episodului VII, ma deranjeaza felul in care a fost regizat/expusa povestea filmului.
Are prea multe inadvertente, anumite exagerari, *lipsa imaginatiei copiei.

Din pacate personajele din episodul VII nu se ridica la nivelul tuturor personajelor din toate cele VI episoade !
"Star Wars VII - The Force Awakens" s-a vrut a fi o poarta de deschide a unei noi trilogi.
Inteleg acest aspect, dar macar regia sa fi fost mai originala ! daca nu si povestea/intriga.
Dar de la un regizor ca JJ Abrams ce asteptari poti avea ? omul e un producator si regizor de seriale mai mult sau mai putin (mai mult mai putin) bune Posted Image




p.s.:
am sa ofer spoilere pe celalalt topic, cine doreste sa citeasca !


*si Spaceballs (1987) e o copie dupa star wars insa are o anumita originalitate, ca sa zic asa Posted Image

#697
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Toate parodiile gen Spaceballs sunt inspirate dupa unele filme, exagerand unele greseli ale acestora sau unele faze.

#698
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View Posteiffel, on 07 ianuarie 2016 - 13:15, said:

Toate parodiile gen Spaceballs sunt inspirate dupa unele filme, exagerand unele greseli ale acestora sau unele faze.
..si?

#699
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Si ? Ce ?

Am arspuns la o afirmatie din postul de deasupra mea. Care e problema ?

#700
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

Quote

Toate parodiile gen Spaceballs sunt inspirate dupa unele filme, exagerand unele greseli ale acestora sau unele faze.
Asta am vrut sa subliniez !
Ca Spaceballs (1987) copiaza multe filme dar nu te plictisesti la el din cauza regiei originale.

Pe cand in Star Wars VII - The Force Awakens se regasesc povestile din episoadele IV (putin din V) si VI iar regia e foarte proasta ceea ce il face mai slab decat toate celelallte VI episoade star wars.
O regie atat de proasta incat ii face pe actori para ca joaca foarte prost.

Ori regizorul JJ Abrams este unul foarte prost, ori astia de la Disney au tinut mortis sa se introduca elemente stupido-copilaresti in film, ca cele din serialele Disney.
Nu a urmarit nimeni serialele Disney sa stie cat de penibile sunt povestile, personajele, intrigile si actiunea ?

Quote

Mighty Med (Medici pentru eroi);
Wolfblood;
Children bionic (Copiii bionici);
Not my fault (Nu-i vina mea);
Liv and Maddie;
Austin & Ally;
Kickin' It (Bătăușii Wasabi);
Jessie;
Good Luck Charlie (Baftă Charlie);
Mako Mermaids Island (Sirenele de pe Insula Mako);
Dog Blogger (Catelul Blogger);
Crash and Bernstein;
K.C. Undercover (K.C. Sub Acoperire);
H2O: Just Add Water (H2O: Adauga Apa)
Smart freshmen (Bobocii isteți);
Aaron Stone;
Brian O'Brian (copie 100% dupa Mr. Bean);
Zeke & Luther;
Sonny With a Chance (Sonny și steluța ei norocoasă);
Jonas L.A.;
I'm in the lineup (Sunt în formație);
My babysitter's a vampire (Bona mea e un vampir Posted Image );
Shake It Up (Totul pentru dans);
The pair of kings (Perechea de regi);
Spooksville;
Evermoor....
si multe alte seriale (stupide) pentru copii de pana in 12-14 ani !

Acum luati toate serialele de mai sus, amestecatile intr-un blender si va iese Star Wars VII - The Force Awakens Posted Image
JJ Abrams e un regizor atat de prost ca nu a putut face un film marca Disney (https://en.wikipedia..._Pictures_films) nu doar bun, dar care se adreseaza atat copiilor cat si adultilor.

Cand vizionam filmul Star Wars VII - The Force Awakens am avut senzatia ca revad povestile din episoadele IV (putin din V) si VI comprimate intr-un singur film cu o punere in scena a unei povesti stupido-copilaresti Posted Image


Aceasta opinie e a unuia care a vazut toate celelalte VI episoade star wars.
Probabil ca daca n-as fi vazut celelalte episode, mi-ar fi placut (oarecum) Star Wars VII - The Force Awakens Posted Image

#701
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003

View Posttom_1133, on 07 ianuarie 2016 - 14:24, said:

Pe cand in Star Wars VII - The Force Awakens se regasesc povestile din episoadele IV (putin din V) si VI iar regia e foarte proasta ceea ce il face mai slab decat toate celelallte VI episoade star wars.
O regie atat de proasta incat ii face pe actori para ca joaca foarte prost.
Posted Image acelasi lucru il am si eu, insa despre episoadele 1,2 si 3

Edited by Bursul, 07 January 2016 - 14:28.


#702
M0D3

M0D3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 22.03.2009
Apropo de "episoade" slabe, voi stiati ca exista mizeria asta, numita The Star Wars Holiday Special realizata in 1978?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Z_mmWCuYS0o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by M0D3, 10 January 2016 - 01:17.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate