Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Star Wars: Episode VII (2015).

- - - - -
  • Please log in to reply
713 replies to this topic

#55
djswoop

djswoop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 08.12.2007

View PostLordRevan, on 16 octombrie 2014 - 13:50, said:

Daca printre ruinele Death Star-ului ajunse pe nu-stiu-ce planeta se va gasi masca lui Darth Vader, nu-mi voi face mari sperante pentru filmul acesta, cel putin legate de povestea din el.


Vorba vine ca povestea e foarte ''dark'' si al naibii de buna. Exista multe teorii, dar una iese mai tare in evidenta: ceva legat de cativa Sith Inquisitors, de un Luke ce cocheteaza cu ''dak side'' si de o figura malefica ce influenteaza cativa din copii personajelor principale. Nu vreau sa stric dispozitia cu spoilere majore, asa ca ma opresc. Dar ... din cate stiu, Darth Vader a fost ars pe rug, nu a pierit odata cu Death Star.

#56
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008
Da, dar masca a ramas pe Death Star.

#57
djswoop

djswoop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 08.12.2007

View PostWittmann2, on 16 octombrie 2014 - 14:46, said:

Da, dar masca a ramas pe Death Star.

Eu cred ca ai vazut cu totul alt film Posted Image
Asa se intampla cand nu esti atent la detalii Posted Image
Ai vazut tu ca a ramas masca pe Death Star?!
Daca o sa te uiti mai atent, o sa observi ca pe rug, costumul este intreg si masca e la locul ei. Faptul ca nu am vazut cand a luat-o de jos Luke, nu inseamna ca nu a ridicat-o ulterior.
Totusi, fara alte alte argumente, am sa-l plasez aici pe cel suprem, screenshoot-uri de la finalul lui Return Of The Jedi.

Attached File  Untitled2.png   647.37K   66 downloadsAttached File  Untitled.png   565.54K   64 downloads

#58
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007
Uitasem ca a fost ars pe rug, greseala mea.
Dar nu ar trebui sa fii ars si ea? Ori era facuta din cel mai bun material ignifug?

Daca tu zici ca povestea promite si ai incredere in ea, djswoop, m-as entuziasma si eu un pic.

#59
djswoop

djswoop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 08.12.2007

View PostLordRevan, on 17 octombrie 2014 - 06:46, said:

Uitasem ca a fost ars pe rug, greseala mea.
Dar nu ar trebui sa fii ars si ea? Ori era facuta din cel mai bun material ignifug?
Daca tu zici ca povestea promite si ai incredere in ea, djswoop, m-as entuziasma si eu un pic.

Banuiesc ca o sa aflam in curand, mai ales ca vin sarbatorile de iarna si poate scapa Disney vreun teaser ceva.
Cu siguranta o sa vedem ceva filmat prin luna Mai anul viitor (*cough, ''MAY'' the fourth be with you), cand o sa fie sarbatoarea SW.
Si ca veni vorba de helmetul lui Vader, mai am cateva imagini, printre care am gasit si una cu masca ''arsa'' a lui Vader, Millennium Falcon («« aici un teaser amuzant video cu nava lansat de J.J ) si ceva concepte noi Posted Image
Spoiler

Attached File  Tie-Troopers-.jpg   541.53K   73 downloadsAttached File  AT-AT-Base-and-Speeder-.jpg   523.98K   75 downloadsAttached File  Daisy-Ridley-Dark-knight-II-.jpg   288.44K   77 downloadsAttached File  Darth-Vader-burnt-helmet-.jpg   398.35K   76 downloadsAttached File  Millennium-Falcon-.jpg   583.99K   78 downloadsAttached File  pod-bike-.jpg   490.12K   74 downloadsAttached File  Skellig-Mic-.jpg   425.98K   66 downloads

Edited by djswoop, 17 October 2014 - 08:04.


#60
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007
Indiferent care va fi povestea si de calitatea ei, aceste fotografii - concept raman foarte interesante si reusite.

#61
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
‘Star Wars: Episode VII’ Title Revealed: The Force Awakens
Attached File  sw.jpg   39.92K   16 downloads

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

#62
djswoop

djswoop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 08.12.2007

View PostDecember, on 06 noiembrie 2014 - 20:17, said:

‘Star Wars: Episode VII’ Title Revealed: The Force Awakens
Attachment sw.jpg

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens


Eram pregatit sa postez acelasi lucru :)
Sincer, nu stiu ce sa zic de subtitlu. Intr-un fel, pare destul de logic daca povestea ce se vehicula in zvonuri e adevarata.
Totusi, suna destul de ... ciudat.

#63
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007
Cred ca se vrea si o trimitere la faptul ca este un nou film, posibil o noua serie dupa o perioada de zece ani de zile...

#64
djswoop

djswoop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 08.12.2007

View PostLordRevan, on 07 noiembrie 2014 - 07:26, said:

Cred ca se vrea si o trimitere la faptul ca este un nou film, posibil o noua serie dupa o perioada de zece ani de zile...

Probabil că vrea să facă referire la singurul Jedi care a mai rămas în viaţă. Dar, exact aşa cum noul serial animat Star Wars Rebels subliniază, mai există persoane care sunt sensibile, deci implicit mai există persoane ce folosesc forţa, doar că sunt încă neantrenaţi şi nedescoperiţi. Poate că nu asta ar fi problema, dar, la fel ca hoardele de fani Star Wars, mă întreb, cum poate Forţa să se trezească?  Au adormit mediclorienii? Nu ziceau chiar ei că Forța există pur și simplu în noi, în jurul nostru, peste tot?!
Sper să nu o dea în bară JaiJai.

Edited by djswoop, 07 November 2014 - 12:51.


#65
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007
Forta o fi intr-o faza latenta. Dupa cum ai spus, mai sunt si alte persoane sensibile la forta, dar nefiind constiente de acest lucru, forta inca ,,doarme".

#66
djswoop

djswoop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 08.12.2007
Rumor Patrol:
Spoiler


#67
djswoop

djswoop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 08.12.2007
Regizorul J.J. Abrams, confirmă cu o imagine haioasă debutul unui trailer de 88 de secunde pentru megaproducția STAR WARS: THE FORCE AWAKENS, pentru ziua de vineri 28 Noiembrie în câteva cinematografe din U.S.A.
Sperăm că îl vom vedea și online cât de curând posibil.
Attached File  J.J-Abrams-Star-Wars-7-trailer-note.jpg   363.85K   37 downloads
via TDFN

#68
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 25.12.2013
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OMOVFvcNfvE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#69
djswoop

djswoop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 08.12.2007
No comments? sunt uimit ca nu comentati, inca Posted Image

Edited by djswoop, 28 November 2014 - 22:53.


#70
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013
Nu-mi place deloc sabia aia nouă...

#71
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Seamana cu Razboiul Stelelor

#72
djswoop

djswoop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 08.12.2007

View PostTinkerbelle, on 28 noiembrie 2014 - 22:53, said:

Nu-mi place deloc sabia aia nouă...

Nici mie si nici faptul ca padurea aia arata ca o padure normala de pe dealul din vecinatatea orasului meu.
Sabia aia seamana cu o cruce :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate