Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Lista neagră - termopane și nu numai

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
661 replies to this topic

Poll: Despre utilitatea listei (283 member(s) have cast votes)

Dorim să vă consultăm opinia în privința utilității/inutilității acestui topic. Si chiar mai mult decat atât.

  1. Da, il consider util. (211 votes [71.53%])

    Percentage of vote: 71.53%

  2. Nu, nu il consider util. (10 votes [3.39%])

    Percentage of vote: 3.39%

  3. Da, il consider util si doresc sa primeasca atributul de IMPORTANT. (72 votes [24.41%])

    Percentage of vote: 24.41%

  4. Il consider revoltător, poate sa decada in uitare. (2 votes [0.68%])

    Percentage of vote: 0.68%

Vote Guests cannot vote

#595
Gherghina125

Gherghina125

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.12.2018
I am anunțat telefonic acum 2 saptamani,nu am făcut încă una  scrisă.Cica maine vine patronul si un angajat. SA VEDEM..... .

#596
NeoD

NeoD

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 02.11.2017

View Postcata, on 15 august 2015 - 22:42, said:

Dorele,simt tonul raspicat.Credeam ca doar aici,in capitala,lumea este nervoasa.Nu am scris nimic de rau,in afara de qfort.
Farest?angajata necompatibila cu fisa postului.
Neofort,problema tratata necorespunzator,nu am mea.Chiar am avut oferta buna de la ei,am vorbit si la telefon,super ok,dar problema omului a inclinat balanta spre qfort.Am avut oferte foarte bune de pe forum,dar nu le spun,imi este frica sa nu ma certi.
Inca ceva,si altii ,,termopanistii" de pe forum au avut probleme,dar s-au comportat mult mai bine decat qfort
Apropo,daca nu plateam integral,crezi ca se purtau mai frumos cu comanda mea?

Mai bine nu te luai de acea singulara opinie proasta si veneai la noi... :)
- de 14 ani pe piata
- CA ce depasesc in ultimii ani 1.000.000 de euro
- preturi fara concurenta etc

#597
bogumilandia

bogumilandia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 22.06.2009
Pe mine m-ai convins :)))))

#598
SM59

SM59

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.05.2019

View Postvali1981, on 01 noiembrie 2016 - 16:12, said:

In Arad, incercati sa va feriti de RIG Termopane si RIG Imobiliare, sunt patronate de aceeasi persoana. A avut mai multe reclamatii pe partea de termopane, si da tepe la prestatorii de servicii.

Si pe mine m-a tepuit  RIG Termopane cu 12.000 Ron,am primit oferta de la ei de la doamna Anca Gale si pe oferta au pus stampila si a scris fata de la biroul de la Intim ca am achitat suma de 12.000 Ron, cursul Euro la data respectiva si data si semnatura. Le-am platit acest avans deoarece mi-au zis ca dureaza 30 de zile pana la gata si le monteaza si ma grabeam, urmand ca sa elibereze chitanta si sa faca contractul peste cateva zile cand se termina inregistrarea firmei mele la Registrul Comertului. Dupa am sunat si nu-mi mai raspund la telefon, pe e-mail am primit raspunsul ca nu sunt inregistrat la ei cu nici o plata , trebuie sa inchei un contract si sa platesc avansul. Iar functionara de la biroul de la Intim nu mai e acolo. Ce sa zic excrocherie pe fata.

#599
anhdhrew

anhdhrew

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 10.10.2007
Am comandat de la domnul Codrut Safta 0733164331 de la firma Luminarom/ site fenestella.ro o fereastra si niste plase de tantari. La telefon mi-a dat ca termen saptamana de dupa, motiv pentru care l-am si ales, fata de altii care mi-au dat termen 15 zile lucratoare. Ca de altfel pretul ferestrei a fost exorbitant: ~870 de lei 150 x 120 cu o singura deschidere, simpla.
Am mesteri in apartament care renoveaza si imi trebuia fereastra cat mai repede.
Dupa multe telefoane si multe amanari, nici gand sa fie gata saptamana de dupa. Acum deja ma trimitea la contract unde intr-adevar scrie 15 zile lucratoare. Dupa 17 zile lucratoare ma intreaba daca vreau sa mai astept inca 5 zile (adica 5 saptamani cu totul). Nu vreau pentru ca am nevoie repede si oricum am incredere zero ca e gata in alte 5 zile.
Evident ca acum a inceput distractia ca trebuie sa ne returneze avansul de 600 de lei. Suntem la a doua amanare deja dar tot el se simte jignit ca niciodata nu a avut atatea discutii pentru o fereastra. Ok, dar cine e de vina pentru intarziere si cine are de dat bani cui?
Eu nu inteleg cum exista astfel de afaceri cu transparenta zero, preturi mari si oameni nesinceri....
Ma intreb daca imi mai recuperez banii vreodata. Nu mai zic de modul in care m-a incurcat, care ma costa mai mult decat cei 600 de lei...

Voi reveni.

#600
anhdhrew

anhdhrew

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 10.10.2007
Later edit: am recuperat banii si si-a cerut scuze.

#601
bogumilandia

bogumilandia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 22.06.2009
De apreciat ca ai venit aici sa spui ca ai rezolvat problema intr-un fel sau altul.

#602
bogumilandia

bogumilandia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 22.06.2009
De ce pui intrebarea asta chiar aici?Daca nu este o reclamatie sau ceva de genul rog un moderator sa stearga postul.Nu e fain ca o firma sa apara la cautare direct aici daca nu are bile negre

#603
jeepers

jeepers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 30.07.2006
Sorry, nicidecum nu este vreo reclamație, doar vroiam să mă informez. Rog un admin sa mute în secțiunea corecta. Thx.

#604
Dede303

Dede303

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 21.01.2007

View PostRalucius11, on 20 noiembrie 2017 - 17:37, said:

ATENTIE LA INVERSLUC TARGOVISTE!!!!!!

NU CUMPARATI DE LA ACESTI TEPARI!

Niste tepari ordinari! Dupa ce ne-au atras cu o asa zisa promotie cu reducere 15%, nu au onorat nici primul termen de livrare/montaj, care era de 15 zile si uite ca s-a facut o luna si jumatate si azi, cand era al doilea termen, a ajuns o echipa cu 1/2 din muncitori beti, cu cercevele ce nu corespund realitatii si FARA STICLA!!, care zic ei, mai dureaza 4 zile pana vine!!!
Mai mult decat atat, vanzatorii si patronii sunt niste nesimtiti, care au tupeul sa te ironizeze la telefon, cand le ceri socoteala.
Nu faceti prostia sa platiti in avans!!!!!!!
Nesimtitii si teparii trebuie sa moara de foame ca sa se invete minte ca in domeniul prestarilor de servicii nu iti poti permite sa inseli oamenii.
Din partea mea vor avea sigur plangere penala pentru inselaciune si sesizare ANPC.
Daca toleram asemenea comportamente, ne meritam soarta.
NU RECOMAND NIMANUI ACEASTA FIRMA!
Confirm cele semnalate! Nu intrati in afaceri cu ei indiferent cat de tentanta este oferta. Au intarziewre de 2 luni la livrare si nu mai raspund la telefon. Dacă o fac dau dovada de mare ironie la adresa dumneavoastra.

#605
BiancaGruia

BiancaGruia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.08.2010
Va rog sa va feriți de Alexandru Corneci. Este administratorul la SC Rulouri Ferestre Smart SRL. I-am plătit aproximativ 5000 de euro pentru termopane și rulouri și nu a livrat niciun produs. M-a păcălit timp de 3 luni cum ca îmi va livra produsele ca apoi sa îmi spună ca el a cheltuit toți banii mei și ca nu are ce sa îmi livreze.

#606
burdan

burdan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.02.2018
Pai și nu v-a dat factura, chitanța bon ceva? Contract?

Edited by burdan, 10 November 2019 - 23:43.


#607
BiancaGruia

BiancaGruia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.08.2010
Ba da. Toate de mai sus. Îl dau i judecata și plângere penala. Dar nu sper sa mai recuperez ceva.

#608
Timplarualin

Timplarualin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 05.03.2020
Am avut și eu de a face cu Alex,ma contactat sa îi montez o ușa de garaj tip rulou la humor,am montat dar la client ia ajuns altceva ,nu ce comandase ,a trebuit să îmi bat capul eu să-i rezolv clientului problema,chiar daca nu era treaba mea,a avut noroc că unde dăduse el comanda  mai comandam si eu rulouri,iar patroana a fost înțelegătoare și sa rezolvat ,in baza lui corneci,nici acum nu era rezolvată 🤫,din păcate mai există și astfel de oameni 😩

#609
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017

View Postanhdhrew, on 01 iulie 2019 - 13:48, said:

Later edit: am recuperat banii si si-a cerut scuze.

Ne bucuram ca v-ati facut reclama ; multe afirmatii nu prea au o baza reala .

View PostDede303, on 02 octombrie 2019 - 12:36, said:

Confirm cele semnalate! Nu intrati in afaceri cu ei indiferent cat de tentanta este oferta. Au intarziewre de 2 luni la livrare si nu mai raspund la telefon. Dacă o fac dau dovada de mare ironie la adresa dumneavoastra.

Totusi ... 2 luni ?
Chiar poate crede careva asa ceva ?
Sa fim totusi seriosi !

#610
mmiclaus

mmiclaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 22.02.2009

View Postmadagascar123, on 29 martie 2020 - 01:32, said:


Ne bucuram ca v-ati facut reclama ; multe afirmatii nu prea au o baza reala .



Totusi ... 2 luni ?
Chiar poate crede careva asa ceva ?
Sa fim totusi seriosi !

Daca  termenul de executie este 30 de zile  si vii dupa  2 luni ..dau un exemplu ...sa fim seriosi.

#611
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017

View Postmmiclaus, on 29 martie 2020 - 01:39, said:

Daca  termenul de executie este 30 de zile  si vii dupa  2 luni ..dau un exemplu ...sa fim seriosi.

Nu este avion , nici macar racheta ; o comanda se poate monta in maximum 2 saptamani , cel tarziu 12-14 zile lucratoare .

#612
IFC

IFC

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 0
  • Înscris: 10.06.2020

View PostTimplarualin, on 10 martie 2020 - 17:45, said:

Am avut și eu de a face cu Alex,ma contactat sa îi montez o ușa de garaj tip rulou la humor,am montat dar la client ia ajuns altceva ,nu ce comandase ,a trebuit să îmi bat capul eu să-i rezolv clientului problema,chiar daca nu era treaba mea,a avut noroc că unde dăduse el comanda  mai comandam si eu rulouri,iar patroana a fost înțelegătoare și sa rezolvat ,in baza lui corneci,nici acum nu era rezolvată ��,din păcate mai există și astfel de oameni ��
buna seara. numele meu este ivan florin catalin, sunt din bucuresti, [date personale] te rog sa ma ajuti cu informatii de orice natura in legatura cu alexandru corneci de la firma rulouri ferestre smart srl. i am platit o suta si ceva de milioane si nu mi a terminat lucrarea. multumesc, contez pe ajutorul tau, eu vreau sa il dau in judecata, am cautat informatii despre el pe google si am vazut ca multa lume a fost pacalita de el. te rog sa ma ajuti.

Edited by Dany_Darke, 10 June 2020 - 20:31.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate