Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Lista neagră - termopane și nu numai

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
661 replies to this topic

Poll: Despre utilitatea listei (283 member(s) have cast votes)

Dorim să vă consultăm opinia în privința utilității/inutilității acestui topic. Si chiar mai mult decat atât.

  1. Da, il consider util. (211 votes [71.53%])

    Percentage of vote: 71.53%

  2. Nu, nu il consider util. (10 votes [3.39%])

    Percentage of vote: 3.39%

  3. Da, il consider util si doresc sa primeasca atributul de IMPORTANT. (72 votes [24.41%])

    Percentage of vote: 24.41%

  4. Il consider revoltător, poate sa decada in uitare. (2 votes [0.68%])

    Percentage of vote: 0.68%

Vote Guests cannot vote

#37
am_popescu2000

am_popescu2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.05.2009
Am construit o casa de vacanta din lemn cu SC SOTO srl Huedin.
In contract erau trecute ferestre termopan cu sase camere. A venit cu ferestre cu cinci camere. Diferenta de pret destul de consistenta 1300-1500 euro nu am vazut-o inapoi.
Asta ar fi cea mai mica problema pe care mi-a creat-o.
E bine de stiut ca se tine de vorba din batrani si anume ca constructorul castiga mai mult din ce nu face decat din ce face.

#38
euribiontuL

euribiontuL

    dibaci

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,275
  • Înscris: 15.07.2006
da, dar și tu ai fi avut o metodă la îndemână de contracarare a nefăcutelor: plăteai după, nu înainte.

#39
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,047
  • Înscris: 22.06.2004

View Postam_popescu2000, on 17 ianuarie 2013 - 23:38, said:

Am construit o casa de vacanta din lemn cu SC SOTO srl Huedin.
......

exista o gramada de cai prin care iti poti recupera paguba. banuiesc ca exista un contract intre voi. succes

#40
schmutzig

schmutzig

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.10.2009
Evitati Tech Suport Construct SRL si atentie la contract: de regula acesta ofera garantie pentru produse, nu si pentru montaj.

#41
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,529
  • Înscris: 10.05.2007
Nu mai permiteti userilor cu 15 posturi sa denigreze ca nu exista niciun fel de dovezi in sprijinul afirmatiilor lor.
Stiu ca voi, termopanistii va bucurati de reclamatiile facute altora, insa ia ganditi-va ca imi fac maine 15 clone si incep sa spun de firma lui bengal, conu, digix si mai stiu eu despre cine tot ce-mi trece prin cap, eventual fotografiez vreun geam spart ca sa-mi intaresc acuzatiile.
Cum mama ma-sii toate chestiile astea sunt permise doar cand e vorba de termopane nu stiu. Talcioc, reclamatii, si nspe topice deschise pentru niste amarate de geamuri.
Solutiile se gasesc in instanta, nu pe forum unde nu se poate dovedi nimic.

#42
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,047
  • Înscris: 22.06.2004
nu se bucura nimenui. oricum fac pariu ca nici tu nu stii unde este huedin:))

#43
euribiontuL

euribiontuL

    dibaci

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,275
  • Înscris: 15.07.2006
se pare că împărtășești aceiași teorie cu paradigmatic. dovezi în sprijinul afirmațiilor, soluții găsite în instanță, numărul insuficient de posturi ce-ar defavoriza credibilitatea...
numai că, el a pus problema prin PM, cu concluzia să lăsăm să vedem ce se întâmplă.
Doar tu dorești să teoretizezi în mod deschis, în lipsă de orice concluzie ce s-ar impune. Apropo, parcă erai adeptul transparenței. Aha! Dorești și instanță în interstițiu. Posted Image

#44
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,529
  • Înscris: 10.05.2007
3 topice de termopane la importante si alte cateva zeci mai jos. Ok, o sa vorbesc cu adminul sa redenumeasca aria asta, ca se pare ca si-a cam pierdut stralucirea de altadata.
Nu vreti voi arie separata? Ca se poate face imediat daca tot a luat asemenea amploare fenomenul si aria de case nu mai poate trei fara a fi sufocata de zeci de topice despre geamuri.

#45
euribiontuL

euribiontuL

    dibaci

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,275
  • Înscris: 15.07.2006
există arie administrativă, dedicată. aici ești offtopic și nu faci decât să te dai in spectacol cum că, vai ce grij principiale ai tu. dai din una în alta, evoci problematici mai vechi cu care ai dat chix, doar-doar să provoci puțină zânzanie.

#46
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,529
  • Înscris: 10.05.2007
No problem. Sterge tu ce vrei, fa legea cum vrei, discutam mai incolo daca mai avem ce discuta.
Scuze ca am poluat un topic atat de important. Sunt sigur ca userii n-ar putea sa mai rasfoiasca aria daca nu s-ar izbi de un asemenea topic de importanta vitala.

#47
euribiontuL

euribiontuL

    dibaci

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,275
  • Înscris: 15.07.2006
mulțumim pentru înțelegere!
__________________

Ai fost sau ești pe cale să devi păcălit de vreo firmă sau persoană?
Detii informatii despre aceasta?
Atunci ai obligatia morala de a informa si pe ceilalti utilizatori!

Edited by euribiontuL, 08 April 2013 - 19:51.
leitmotiv


#48
luc_ionel

luc_ionel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 16.01.2013

View PostAstrul, on 08 aprilie 2013 - 11:14, said:

3 topice de termopane la importante si alte cateva zeci mai jos. Ok, o sa vorbesc cu adminul sa redenumeasca aria asta, ca se pare ca si-a cam pierdut stralucirea de altadata.
Nu vreti voi arie separata? Ca se poate face imediat daca tot a luat asemenea amploare fenomenul si aria de case nu mai poate trei fara a fi sufocata de zeci de topice despre geamuri.

Asta suna a frustrare. Ne cerem scuze ca cei care discuta de geamuri sunt asa activi pe forum. Si promitem sa nu mai facemPosted Image

View PostAstrul, on 09 aprilie 2013 - 23:42, said:

Asta suna a om care n-are ce scrie in cel de-al 25-lea post.

Si artagos pe deasupra. NU e aici locul prietene.

Edited by lucMembruAnonimel, 09 April 2013 - 23:45.


#49
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,529
  • Înscris: 10.05.2007
Asta suna a om care n-are ce scrie in cel de-al 25-lea post.

#50
euribiontuL

euribiontuL

    dibaci

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,275
  • Înscris: 15.07.2006
hello!
tot răul a fost spre bine, @luc_
OK?

#51
transilvaniaguitar

transilvaniaguitar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.09.2007
Feriti-va de APLAST! Sunt nepriceputi, lucreaza cu colaboratori si mai neprofesionisti decat ei, iti iau banii, nu-ti livreaza produsele si nici nu-ti dau banii inapoi. Le-am platit o caruta de bani, m-au intarziat cu o luna de zile, contractul cu ei a expirat si acum nu-mi mai raspund la telefon.

#52
Dorel-TheSkillMaster

Dorel-TheSkillMaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 913
  • Înscris: 17.08.2013

View Posttransilvaniaguitar, on 29 noiembrie 2013 - 21:55, said:

Feriti-va de APLAST! Sunt nepriceputi, lucreaza cu colaboratori si mai neprofesionisti decat ei, iti iau banii, nu-ti livreaza produsele si nici nu-ti dau banii inapoi. Le-am platit o caruta de bani, m-au intarziat cu o luna de zile, contractul cu ei a expirat si acum nu-mi mai raspund la telefon.
Nu va feriti de Aplast, este cel mai mare producator din Romania, ofera cel mai bun raport calitate pret, feritiva de dealeri cretini Aplast, este adevarat sunt rare situatiile in care acestia sunt altfel dar ele exista trebuie doar sa cautati.

#53
gelus68

gelus68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 21.09.2012
feriti-va de IZOTERMA,sau dzca da nu le da-ti bani inainte .sunt niste nepriceputi pacat de meseriasi care ii are ca astfel ar mai schimba orasele.pt ca sediul il au in c.de arges samd.stau de 1 an sa-mi schimbe usile care nu sunt bune .geamurile se aburesc si se pateaza de la presiunea atmosferica .va dati seama de la bucuresti la pitesti ce diferenta|, dar daca le ducea in alpi?O CONDUCERE DE RAHAT.minerele de usa se pun la jumatate *adica daca usa are h-5m minerul va fi la h-2.5m.iti spune roto si te trezesti cu altceva,fara coltare termosudabile la dimensiuni mari.profil veka slab si profil interior de 1 in loc de 2 mm si asa cred ca procedeaza foarte multi termopanisti.la sticla saint gobain sunt probleme .ofera pret avantajos si montaj in 5 zile .

#54
gelus68

gelus68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 21.09.2012
feriti-va de IZOTERMA

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate