Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Problema Bitdefender Total Security 2013

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
rohen17

rohen17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 31.01.2010
Am descarcat versiunea trial pentru Bitdefender Total Security 2013 de pe http://www.bitdefender.ro/Downloads/ . Insa am o problema. Dupa ce instalez antivirusul nu mai merge internetul. Am observat ca daca inchid firewall-ul internetul merge. Am cautat prin setari am dat allow la toate si tot nu merge internetul (am internet tip broadband de la rds). Stie cineva cum il pot face sa functioneze? Multumesc.

#2
wineZ

wineZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 17.09.2012
Fa o poza cu setarile de la firewall si pune-o aici te rog.

#3
rohen17

rohen17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 31.01.2010
Acum il reinstalez. Atasez imediat pozele.

Attached Files

  • Attached File  1.png   24.76K   61 downloads
  • Attached File  2.png   17.15K   56 downloads
  • Attached File  3.png   13.34K   64 downloads
  • Attached File  4.png   20.59K   64 downloads

Edited by rohen17, 09 October 2012 - 18:46.


#4
rohen17

rohen17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 31.01.2010
Gata am rezolvat Posted Image . Cu setarile atasate merge fara probleme. Multumesc.

Attached Files

  • Attached File  1.png   19.96K   84 downloads


#5
Don_Corleone99

Don_Corleone99

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 167
  • Înscris: 29.05.2011
Cum mai functioneaza BitDefender ? Tot asa multa memorie haleste ? Ingreuneaza Pc-ul ? La 1Gbram cu Win 7 cum se misca ? N-am mai pus antivirus pe PC de vreo 2 luni, si merge ca uns.

#6
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,165
  • Înscris: 19.01.2008
Probabil ca ai windows 8 de nu ai nevoie de antivirus.
Din punctul meu de vedere un antivirus este un rau necesar.

#7
rohen17

rohen17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 31.01.2010
Pai pana acum am folosit AVG Free Edition si drept sa-ti spun nici nu il simteam. Si-a facut treaba. Acum am zis sa incerc ceva mai puternic sa vad ce are in plus de il lauda toata lumea atat :D . Ramane de vazut acum.

#8
kito67

kito67

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.10.2012
Stie cineva cum se comporta Bitdefender Total Security 2013 fata de celelalte versiuni in ceea ce priveste "luarea de hotarari" in cazul detectiilor periculoase? Face ce crede sau te intreaba?

#9
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,727
  • Înscris: 28.12.2008

View Postvladutgm, on 09 octombrie 2012 - 19:58, said:

Din punctul meu de vedere un antivirus este un rau necesar.

De ce spui asta ? Eu folosesc unul ce nu consumă multe resurse şi îl am setat aşa cum vreau eu. Nu mă deranjează cu absolut nimic.
Chestia e că folosirea Windows-ului implică şi cea a unui AV (mă rog, nu obligatoriu).

#10
berliotz

berliotz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 14.03.2008

View Postkito67, on 12 octombrie 2012 - 19:25, said:

Stie cineva cum se comporta Bitdefender Total Security 2013 fata de celelalte versiuni in ceea ce priveste "luarea de hotarari" in cazul detectiilor periculoase? Face ce crede sau te intreaba?
Dacă il pui pe autopilot nu te intreabă nimic. Nici nu il simti.

#11
Ally97

Ally97

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 03.01.2012

View Postberliotz, on 13 noiembrie 2012 - 13:03, said:

Dacă il pui pe autopilot nu te intreabă nimic. Nici nu il simti.
De simțit...ooo ba da îl simți...halește destul de multă memorie Încearcă să descarci ceva de pe torent...nu o să poți scanează fiecare byte care intră în PC Bitdefender ăsta oricâte setări i-aș face...Să mă scuzați dar asta nu mai e protecție AV, e PARANOIA... Oricum la ăi 8GB RAM ai mei nu m-ar deranja...înclin totuși spre KIS 2013, care se diferențiază de bitdefender prin 0,02%-0,03% antiviruși negăsiți...și consumă mai puțină memorie....60K idle și 200k scanare..

Edited by Ally97, 08 December 2012 - 13:14.


#12
qlimax1975

qlimax1975

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 07.03.2010
Deci pe bune nu va inteleg pe unii dintre voi. Chiar e mult in ziua de azi in (care majoritatea au de la 1gb memorie in sus) 16 mb memorie de la o suita de securitate??? Am internet security de la bit, si dupa cum vedeti consuma "enorm de multa memorie", chiar nu stiu ce sa ma fac! Sunt de acord ca au fost probleme in trecut, si poate mai sunt(nimic nu e perfect pe lumea asta), nici macar mult trambitatul Kaspersky, puteti vedea pe forumul lor cate probleme au si ei, dar bit 2013 e chiar reusit. Astia care improscati cu noroi intr-una acest produs cred ca sunteti rauvoitori. Eu il folosesc cam de 2 ani fara probleme majore, iar 2013 fara probleme de nici un fel. Multumesc !

Attached Files



#13
Thor3

Thor3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 05.02.2009

View Postqlimax1975, on 08 decembrie 2012 - 15:32, said:

Deci pe bune nu va inteleg pe unii dintre voi. Chiar e mult in ziua de azi in (care majoritatea au de la 1gb memorie in sus) 16 mb memorie de la o suita de securitate??? Am internet security de la bit, si dupa cum vedeti consuma "enorm de multa memorie", chiar nu stiu ce sa ma fac! Sunt de acord ca au fost probleme in trecut, si poate mai sunt(nimic nu e perfect pe lumea asta), nici macar mult trambitatul Kaspersky, puteti vedea pe forumul lor cate probleme au si ei, dar bit 2013 e chiar reusit. Astia care improscati cu noroi intr-una acest produs cred ca sunteti rauvoitori. Eu il folosesc cam de 2 ani fara probleme majore, iar 2013 fara probleme de nici un fel. Multumesc !
Ce ai pus acolo este in timpul updateului si ai setari foarte ridicate poate.
La mine Total Security pe setari medii consuma 3,5 MB RAM (asta in cea mai mare parte a timpului, plus ca nici nu trebuie o securitate mai ridicata), e mult al dracu, cred ca trebuie sa aveti pe putin 16 GB de RAM sa nu aveti probleme.
Consumul asta nici unui smartphone low end nu i-ar pune probleme.

Edited by Thor3, 08 December 2012 - 16:35.


#14
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006
Buna ziua

Doresc sa instalez BDTS 2013 pe windows 7/64.Imi zice ca instalarea a esuat.Am incercat de trei ori si nu am reusit.Folosesc BD de la versiunea 2008 si nu m-am intalnit pana acum cu aceste simptome.Windows-ul este proaspat instalat,antivirusul fiind ultimul program pe care am dorit sa-l instalez,si din pacate nu mi-a iesit.

E nevoie si de configuratie?

#15
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006
Am reusit sa-l instalez.Executabilul pe care il aveam era din octombrie 2012.Azi am descarcat un altul de pe site-ul BitDefender care este bun.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate