Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Digi World HD

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
BogdanI33

BogdanI33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 03.01.2019
Acum pe DIGI World este un documentar românesc produs 100% de echipa DIGI...Ținutul Buzăului...foarte interesant

#38
HelllBoy

HelllBoy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,175
  • Înscris: 03.01.2007
sal

am si eu nevoie va rog de noua frecventa pe care este digi animal hd , world hd , life hd , si hb2 .
bucuresti/bragadiru

evident ca incompetentii de la relatii , ma pun sa imi dau reset la setarile din fabrica ( ca a stat ma-sa sa il steteze ) .... motivand ca ei nu au aceste frecvente .

un baiat dragut sa imi spuna si mie pls  inainte earau pe 346000 cu modulatie 64
ty

hai ca am incercat la noroc modulatia este 256 acum

si am rezolvat

Edited by HelllBoy, 20 October 2019 - 22:57.


#39
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,800
  • Înscris: 06.11.2018

Portretele artiştilor de la Opera Bucureşti, într-o serie la Digi World


Digi World aduce portretele artiştilor de la Opera Naţională Bucureşti. Materialele fac parte din seria documentară #DigiPortrete.

Ediţiile cu poveştile artiştilor şi detalii din culisele Operei vor fi difuzate la început de august. Mai exact, în perioada 2-6 august, de luni până vineri, de la ora 20:55.

Printre numele care vor face subiectul emisiunilor se numără: Daniel Jinga, director interimar ONB, Chris Jaeger, designer de lumini şi colaborator apropiat al lui Ion Caramitru în spectacolele montate pentru ONB, Leonard Voinea, bibliotecar şi Ionuţ Adrian Stănică, din cadrul departamentului de electrică al ONB.

„Seria „Digi Portrete”, din august, vine ca o completare firească a filmului documentar „Vocile Operei”, reunind fragmentele care nu au intrat sau au intrat insuficient în producţia Digi World”, spune Mihaela Popescu - producător executiv Digi Documentare

Aceasta menţionează, cu privire la întregul proiect:

„Un an şi jumătate, cât am stat în Operă, timpul a avut răbdare cu mine, cu echipa de producţie. Am stat uneori şapte - opt ore filmând pe scenă, în ateliere. Din opt ore, poate am folosit, în film, câteva minute, câteva cadre”.

Sursa: https://www.paginade...uresti-20301472

#40
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,800
  • Înscris: 06.11.2018

Digi World va difuza povestea laserului de la Măgurele, unul dintre cele mai importante și costisitoare proiecte științifice implementate vreodată în România


Digi World va difuza vineri, 20 august, de la ora 21:00, o ediție specială a emisiunii Digipedia Știință: povestea laserului de la Măgurele, unul dintre cele mai importante și costisitoare proiecte științifice implementate vreodată în România.

După ce în anul 2015 Digi World a dedicat laserului de la Măgurele documentarul „Frontierele Luminii', în 2021, la mai bine de cinci ani distanță, gazda emisiunii Digipedia Știință, jurnalistul și matematicianul Alexandru Mironov, discută față în față cu cel care a pus bazele acestui proiect unic în România: academicianul Nicolae Zamfir, fost director al Institutului Național de Cercetare-Dezvoltare pentru Fizică și Inginerie Nucleară Horia Hulubei (IFIN-HH).

Alexandru Mironov și Nicolae Zamfir vor aduce în atenția telespectarorilor Digi World controversele care au apărut în jurul proiectului, domeniile de cercetare în care poate fi folosită tehnologia laserului de la Măgurele, dar și modul de funcționare și starea actuală a acestuia.

Din 2012, în fiecare vineri seară, de la ora 21:00, Digipedia Știință este singura emisiune din România care aduce telespectatorilor săptămânal cele mai noi subiecte din domeniul științei și al tehnologiei, acestea fiind dezbătute alături de invitați de renume. Totodată, aceasta este și cea mai longevivă emisiune a canalului Digi World.

Sursa: https://tvmania.ro/d...nia-306172.html

#41
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,800
  • Înscris: 06.11.2018
Arome din Italia, sambata 4 septembrie ora 21:00

#42
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,800
  • Înscris: 06.11.2018

Digi World difuzează Cavalleria Rusticana & Pagliacci, in memoriam Ion Caramitru


Digi World va dedica seara de sâmbătă, 11 septembrie 2021, de la ora 21:00, regretatului actor de teatru și film și regizor român, Ion Caramitru (1942-2021), prin difuzarea a două opere regizate de acesta în cadrul Operei Naționale București (ONB): "Cavalleria Rusticana (într-un act) & Pagliacci (în două acte)".

Cavalleria rusticana este o operă premiată de Editura Muzicală Sonzogno din Milano în anul 1890 și unul din cele mai aplaudate titluri ale curentului verist, iar Pagliacci este o operă în 2 acte, care figurează în repertoriul permanent al teatrelor lirice. Din distribuția operelor, în regia lui Ion Caramitru, fac parte tenorii Șerban Cristache și Daniel Magdal.

Colaborarea televiziunilor de documentare din portofoliul Grupului DIGI cu Opera Națională București a început în 2018, atunci când a venit ideea unui proiect de anvergură: o serie de documentare despre munca intensă din spatele tuturor momentelor artistice ale ONB. Timp de doi ani, au fost generate aproximativ 1.800 de ore de material brut din culisele unei instituții culturale românești de prestigiu, un documentar de lungmetraj și alte 10 episoade distincte.

Mihaela Popescu, regizor/ scenarist Digi Documentare, a declarat: "Împreună cu echipa Digi World am participat la aproape toate repetițiile. Astfel, am putut înțelege cum se construiește de la zero conceptul unui spectacol de operă regizat de o personalitate marcantă a teatrului românesc. Domnul Caramitru ne povestea că pentru dumnealui notele muzicale sunt un fel de ecuații. De aceea nu îi era greu să se adapteze scenei ONB. În fiecare scenă urmărea atent și riguros prestația fiecarui protagonist, corectând mereu tot ce însemna mișcare scenică, intonație, gesturi și mimică. Am putut admira mai bine de o lună un artist complet, de o valoare inestimabilă! Regretăm trecerea acestuia în neființă".

Conform Digi24, Ion Caramitru era director al Teatrului Național București (TNB) și președinte al Uniunii Teatrale din România (UNITER). A fost decorat, în 1995, de regina Elisabeta a Marii Britanii cu titlul de „Cavaler de Onoare al Ordinului Imperiului Britanic”. În 2008 a primit titlul de Doctor Honoris Causa al Universității de Arte „George Enescu” din Iași.

Digi World este parte a grupului Digi | RCS & RDS. Grupul mai deține Digi24, Digi Sport 1, 2, 3, 4, Digi 4K, Digi Life și Digi Animal World, UTV, Music Channel, Hit Music, Film Now (pay-tv) și radio PROFM, Digi FM, Dance FM și Chill FM.

Sursa: https://mediaexpres....e.aspx?id=19486

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate