Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Pitbull sau Amstaff ?

- - - - -
  • Please log in to reply
191 replies to this topic

#181
chesterb

chesterb

    Șefu' la bani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 23.11.2007

View PostEv1L, on 04 aprilie 2013 - 05:21, said:

mr reason are dreptate sunt niste caini care ucid in anumite situatii , cred ca voi nu a-ti vazut filmu de mai jos
d-aia sunt mulţumit cu bichonul meu...
Şi nu înţeleg de ce idiotul ăla nu a lăsat camera jos şi a intrat să îi dea o bâtă în cap animalului?

#182
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011
"Pitbullita" mea a facut 10 luni . Sunt foarte multumit de ea . A invatat ca pe strada sa nu se dea la nimeni cand e scoasa la plimbare . Totusi aceeasi persoana pe care o lasa sa puna mana pe ea pe strada ar face-o bucati daca ar intra in curte . In curte e foarte protectoare , iar pe strada e un caine care nu cauzeaza probleme . Pe scurt e ce mi-am dorit . Un caine de paza acasa care sa nu imi cauzeze probleme la plimbare :) . Si ziceati ca nu sunt buni de paza :lol: :P .

#183
mobilewave

mobilewave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,674
  • Înscris: 04.12.2008
Am dat peste clipul asta pe youtube :

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/u900ECycoog?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Tipul spune ca la cumparat de aici :

http://www.geticflames.ro/

P.S

Link postat in scop informativ,a nu se considera publicitate Posted Image

Edited by mobilewave, 25 June 2013 - 22:56.


#184
marr

marr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,179
  • Înscris: 13.07.2005
Marea calitate a unui amstaff este aceea ca ar face totul ca sa-si multumeasca stapanul.
Dupa cum am mai spus, un Amstaff sufera daca-l certi. Nu este un caine pe care sa-l disciplinezi cu bataia (este si cvasi-imun la durere).
Sunt caini cu un caracter foarte puternic si ca sa te recunoasca drept stapan si sa obtii ce vrei de la ei, trebuie sa stii cum sa-i tratezi.
Asta nu inseamna ca daca nu te impui te vor ataca sau alte enormitati de acest gen. NU se va intampla asa ceva si-si vor da viata fara sovaire ca sa te protejeze.
In schimb, te vor trata ca si pe un egal. Vor face ce le ceri doar daca au chef sau daca-i "mituiesti".

Inca ceva - pentru viitorii posesori de amstaff (indraznesc sa spun ca si de pittbull): FERMITATE si CONSECVENTA.
In sensul ca NU inseamna NU intotdeauna !
Daca o singura data NU devine DA sau macar POATE : La Revedere !
Sunt extrem de inteligenti si niste profitori de mana-ntai !

Si un ultim sfat: nu va cumparati un amstaff doar pentru ca va place cum arata.
Si mai ales NU va cumparati un Amstaff daca nu aveti timp pentru el. Este dependent de om, si daca nu primeste atentia de care are nevoie, va gasi modalitati sa-si omoare timpul si mai ales sa va atraga atentia.
Si, de cele mai multe ori, nu sunt dintre cele mai placute ....
In functie de atentia acordata si de educatia primita, un astfel de caine poate fi un perfect gentleman sau un huligan !

#185
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011
Crede-ma ca nu doar amstaful este profitor . Si pitbullii sunt la fel . Cel putin  a mea mai are momente cand asteapta sa fie mituita .

#186
marr

marr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,179
  • Înscris: 13.07.2005

View Postemyboy, on 26 iunie 2013 - 19:26, said:

....Si pitbullii sunt la fel . ....

Stiu. Doar sunt din acelasi "trunchi".
Tot ce-am spus mai sus se aplica in egala masura si pitt-ului.
Si, avand in vedere ascendenta, scopul si modul de selectie, cred ca si bull-terrierului si staffordshire terrierului.
Cu alte cuvinte, intregii "famili"" a terrierilor de tip bull.

#187
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010
Toti terrierii sunt așa. Nu doar amstaff-ii sau pitbull-ii. La șmecherie nu-i întrece nimeni.

#188
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011
Sa nu mai vorbim de milogeala si prostii . Mie a vrut sa imi scoata florile . A facut numai bulbi de lalele prin curte .

#189
daniell22

daniell22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.06.2013
pai pana la uema pit...sau anstaff

#190
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011
Pana la urma eu mi-am luat pitt :P .

#191
daniell22

daniell22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.06.2013
ce te- a facut sa alegi un pit ca eu sunt tare nedumerit  sincer eu mi-as lua un presa canario dar sunt foarte  scumpi si de acea nu sunt hotarat ce sa imi iau anstaff sau pit  nu stiu ce sa aleg si pe  ce criteri



#192
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011
E o chestie destul de subiectiva . Pur si simplu imi place mai mult . Nu m-am ferit de faptul ca sunt mai agresivi . Orice caine , indiferent de rasa , care nu e crescut cum trebuie poate fi la fel de perculos ca un pitbull . Am observat ca sunt caini iubitori , poate prea iubitori , alintati si loiali . Nu zic ca nu imi place si amstaff-ul , dar pentru mine e pe locul 2 .
Despre pitbulli pot sa iti zic ca toti cei care nu ii recomanda si care arunca cu pietre sunt doar cei care nu au avut un caine din rasa respectiva . Cand m-am dus la crescator sa imi iau catelusa avea multe tarcuri cu caini . L-am luat cu mine si pe tatal meu . La momentul respectiv tata avea fobie de pitbulli . Cand am intrat la caini s-a cam ingalbenit la fata . Nu prea i-a priit contactul cu cainii . Acum nu rateaza nici o ocazie sa se joace cu catelusa mea . I-a disparut si fobia . Nu mai are nici o treaba cu frica . La inceput si el considera rasa ca fiind periculoasa , dar acum nu mai are nici un argument contra , toate sunt pro .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate