Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 

Life Of Pi (2012)

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#1
djswoop

djswoop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 08.12.2007
Un film ce merită văzut la final de an , este adaptarea romanului Viaţa Lui Pi scris de Yann Martel.
Cu un stil vizual unic, adaptarea romanului pentru marele ecran, are parte de un scenariu scris de nominalizatul la Oscar, David Magee (Finding Neverland), iar de regia filmului se va ocupa capabilul Ang Lee (Brokeback Mountain).
Stabilit pentru lansarea din România în Decembrie anul acesta, The Life of Pi spune povestea unui băiat pe nume Pi, fiul unui director de grădină zoologică (Suraj Sharma), care naufragiază şi rămâne blocat pe mare, pentru 227 de zile, alături de un tigru bengalez.
Sunt sigur că cei ce au citit cartea, ştiu despre ce e vorba!

[ http://4.bp.blogspot.com/-EPpWRO_ac8k/UGBe71wFADI/AAAAAAAABJ0/V5J4mrY8K40/s1600/life-of-pi-poster2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by M0n0, 04 October 2012 - 14:27.


#2
BlueHazard

BlueHazard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,347
  • Înscris: 18.06.2010
Super! Mersi de info!

#3
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011
Abia astept sa-l vad

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/m7WBfntqUoA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012
Mi se pare varza, nu prea seamana cu ce-i in carte.

#5
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007
Mi-a plăcut aşa de mult cartea, că mi-e frică să mă duc la film, sunt aproape convinsă că va fi dezamăgitor :D

#6
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

 River_Song, on 03 decembrie 2012 - 13:32, said:

Mi se pare varza, nu prea seamana cu ce-i in carte.
In legatura cu respectarea firului narativ si a ideilor din carte, nu ma pronunt pana nu vad filmul.
Tehnic, insa, e plin de efecte mult prea puternice pt gustul meu, ii dau o nota de ireal, de desen animat... Vom vedea, insa, ce si cum Posted Image

Edited by malls, 03 December 2012 - 13:56.


#7
risuka

risuka

    Gheparduta pufoasa

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,171
  • Înscris: 22.06.2007
Nu mi-a placut nici un film facut dupa vreo carte pe care am citit-o pana acum. Adica toate m-au dezamagit, asa ca prefer sa nu-l vad nici pe asta.

#8
toniq

toniq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 08.01.2009
Eu n-am citi cartea, insa am vazut filmul si pot spune ca mi-a placut. Chiar n-are nicio nota de ireal, de desen animat, asa cum spunea cineva mai sus. Dmpotriva, scenele au o puternica nota de real si sensibilitate. Pe scurt, un film care merita vazut.

#9
ciiiprian

ciiiprian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.07.2010
deci tocmai am venit de la cinema 3d si am vazut filmu nu stiam ca e facut dupa o carte dar prefer sa citesc cartea aia de 5 ori decat sa vad filmu iar filmu e extraordinar de plicticos mai ales prima juma de ora knd te astepti sa se intample ceva surprizator ,surpriza nu se intampla nimik finalu la fel de surprinzator De PROST

nimik interesant la filmu asta nu tu morala mai bine stati acasa sunt mare pasionat de filme si nu inteleg nota de pe imbd are 8.3 ar trebui sa aiba un 5 si nici ala

deci ce am inteles io din film e asta un baiat care are mama tata si frate si crede in 3 religi (asta in prima juma de ora ) se indragosteste de o fata si pac pleaca pe vapor vine furtuna scufunda vaporu se scufunda ramane singur pe barca de salvare si ce salveaza el din apa UN tigru in pana mea in fine sa trecem peste m ai vizionam o ora ala treba mica  cum il cheama k aja e si filmu fuge din barca de el si face o pluta sa nu stea in barca cu el multe ragete de tigru rage si treaba mica la el si a mai trecut o ora
in ultima parte se gandeste el sa il dreseze vede o balene mare flosforescenta si meduze (wow WTF) ajung pe o insula cu miii de suricate dar insula era carnivora (dar erau miii de suricate pe o insula carnivora care plutea wtf? ) ajung in sfarsit pe tarm si mare dilema al lui treaba mica si cea m ai emotionata faza din film (care ar fii vrut sa fie din film )

tigru intra in jungla se opreste dar nu se uita la el sa isi ia larevedere  wtf ?

deci stati acasa mai ales cei care au citit cartea

poate are altcineva alta parere vreau sa o ascult

aa si am uitat finalu ne lamureste k defapt tiguru era el hiena bucataru si maimuta maicasa
sau alegeti varianta care o credeti voi io unu cred k e un film de nota 4

mentionez am vazut multe filme nu ratez nici un film nu sunt pre pretentios dar nu inteleg dc e aja bine vazut de alti are nota 8.3 nu inteleg dc

#10
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,043
  • Înscris: 10.04.2006
1. La cum scrii, nu prea iti respecta lumea parerea pe aici.
2. Nu ai auzit de spoilere?
3. Multumim pentru spoilere.

#11
borreddog

borreddog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 28.03.2005

 ciiiprian, on 10 ianuarie 2013 - 23:37, said:

balene mare flosforescenta si meduze (wow WTF)


ce am inteles eu din ce ai scris:
1. ai o problema cu tastatura, schimb-o...iti scrie ori prea multi ori prea putini de "i"... iar "." chiar pare sa nu-l scrie..cred ca iti lipseste tasta.
2. habar n-ai...nu e flosforescenta. este FLOCORESCENTA.
3. in rest n-am ce sa zic, excelent review, poti te rog sa mai scrii si la celelalte filme cate o idee...doua? e pacat sa ai o parere si sa n-o spui.

#12
ciiiprian

ciiiprian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.07.2010
imi cer scuze... pentru scris ... tocmai venisem de la pitesti unde am vazut filmu , eu stau in valcea  am ajuns acasa  foarte dezamagit  de film, ma asteptam sa fie ceva frumos si spectaculos am scris un pic grabit si nervos ....
in plus e si primu meu film vazut la cinematograf 3d a fost prea mare dezamagirea

#13
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006

 ciiiprian, on 10 ianuarie 2013 - 23:37, said:

deci tocmai am venit de la cinema 3d si am vazut filmu

deci ce am inteles io din film e asta un baiat care are mama tata si frate si crede in 3 religi
vine furtuna scufunda vaporu se scufunda ramane singur pe barca de salvare si ce salveaza el din apa UN tigru in pana mea

tigru intra in jungla se opreste dar nu se uita la el sa isi ia larevedere  wtf ?

finalu ne lamureste k defapt tiguru era el hiena bucataru si maimuta maicasa


Best review ever!
Mai baga... Posted Image

#14
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007

 ciiiprian, on 10 ianuarie 2013 - 23:37, said:

aa si am uitat finalu ne lamureste k defapt tiguru era el hiena bucataru si maimuta maicasa
Din ciclul "Ciudata, maimuţa, turbată la gratii" :lol:

#15
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

 ciiiprian, on 10 ianuarie 2013 - 23:37, said:

deci tocmai am venit de la cinema 3d si am vazut filmu nu stiam ca e facut dupa o carte dar prefer sa citesc cartea aia de 5 ori decat sa vad filmu iar filmu e extraordinar de plicticos mai ales prima juma de ora knd te astepti sa se intample ceva surprizator ,surpriza nu se intampla nimik finalu la fel de surprinzator De PROST

nimik interesant la filmu asta nu tu morala mai bine stati acasa sunt mare pasionat de filme si nu inteleg nota de pe imbd are 8.3 ar trebui sa aiba un 5 si nici ala

deci ce am inteles io din film e asta un baiat care are mama tata si frate si crede in 3 religi (asta in prima juma de ora ) se indragosteste de o fata si pac pleaca pe vapor ...

Citeste cartea aia, poate inveti sa scrii.

#16
ciiiprian

ciiiprian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.07.2010
sunt de nationalitate germana traduce mi si mie ce am scris in germana

sunt tare curios cum scrii tu in germana

scrie tu si corectez eu

#17
diogene_din_butoi

diogene_din_butoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 29.07.2012
Mie mi s-a parut interesant. E adevarat ca n-am citit cartea inca.

#18
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012

 ciiiprian, on 05 februarie 2013 - 23:09, said:

sunt de nationalitate germana traduce mi si mie ce am scris in germana

sunt tare curios cum scrii tu in germana

scrie tu si corectez eu

Si in germana au litere mari, ba-s mai dese decat in romana, si virgule, si puncte.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate