Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Transfagarasan - locul 1 MONDIAL.

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Pe dracu cel mai frumos. Probabil pentru cei care nu au iesit niciodata din tara. Si nu ma refer doar la calitatea asfaltului, ca am inteles ca nu despre asta e vorba, ci si la peisaje si la adrenalina...

#20
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
eu zic ca toata clasa politica actuala ar trebui sa-l pupe-n pwla pe ceausescu. mort.

#21
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

View Postbarbosa, on 18 iunie 2013 - 18:27, said:

Pe dracu cel mai frumos. Probabil pentru cei care nu au iesit niciodata din tara. Si nu ma refer doar la calitatea asfaltului, ca am inteles ca nu despre asta e vorba, ci si la peisaje si la adrenalina...

nu trei sa iesi din tara ci sa mergi mai la vest nitel pe t-alpina

#22
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006

View Postbarbosa, on 18 iunie 2013 - 18:27, said:

Pe dracu cel mai frumos. Probabil pentru cei care nu au iesit niciodata din tara. Si nu ma refer doar la calitatea asfaltului, ca am inteles ca nu despre asta e vorba, ci si la peisaje si la adrenalina...
Astazi am fost la Balea in cautare de racoare si de zapada. Si imi mentin parerea...este frumos...dar pana la cel mai frumos mai e. Iar drumul e jalnic dinspre Pitesti.

#23
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
E clar ca e printre cele mai interesante si frumoase de condus pe ele. Cine n-a fost in alte parti sau are sindrom de inferioritate fata de alte tari, n-ar trebui sa-si dea cu parerea, ca si-o spune degeaba oricum.

#24
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Nu e vorba de complex de inferioritate... De "sindrom" nici atat. E vorba de realitate. Transfagarasanul e frumos si atat. De aici si pana la cel mai frumos din lume.... sa fim seriosi. Iar pentru ai admira frumusetea trebuie sa fii pasager pentru ca din postura de sofer nu ai nici o sansa din cauza degradarii drumului.

#25
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View Postbarbosa, on 23 iunie 2013 - 11:51, said:

Nu e vorba de complex de inferioritate... De "sindrom" nici atat. E vorba de realitate. Transfagarasanul e frumos si atat. De aici si pana la cel mai frumos din lume.... sa fim seriosi. Iar pentru ai admira frumusetea trebuie sa fii pasager pentru ca din postura de sofer nu ai nici o sansa din cauza degradarii drumului.

toti spun ca e un dezastru drumul. pana ajungi la el. la transfagarasan. atunci incepe miracolul. [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HtzEnNSxzJQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by xtremdriving, 24 June 2013 - 09:02.


#26
andrei90alexandru

andrei90alexandru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.06.2013
Eu am fost 2 ani la la rand pe Transfagarasan. Este foarte frumos intr-adevar, dar totusi, nu cred k e nr 1 mondial ( cu siguranta exista ceva mai frumos)

#27
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
De fapt în categoria asta cam toate sunt la fel.

#28
DayDreamer

DayDreamer

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 07.07.2007

View Postandrei90alexandru, on 27 iunie 2013 - 09:43, said:

Eu am fost 2 ani la la rand pe Transfagarasan. Este foarte frumos intr-adevar, dar totusi, nu cred k e nr 1 mondial ( cu siguranta exista ceva mai frumos)
Fiecare cu gusturile lui, depinde, dar uite ca in cazul asta... locul 1 e pe gustul multora, nu e un caz izolat. :)

View PostDayDreamer, on 18 iunie 2013 - 17:52, said:

''Dupa ce Top Gear a numit Transfagarasnul drept cel mai frumos drum din lume, site-ul carsroute.com i-a oferit locul 1 in topul15 al celor mai frumoase sosele din lume. '' - sursa&continuarea: http://stirileprotv....e-din-lume.html


#29
ionic

ionic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 05.02.2006
Era o poveste cu un evreu care avea un copil slut si prost dar cine il intreba de el, la  toti le spunea ca Ițic al lui, e al mai destept si al mai frumos  copil din sat.
La noi e invers, daca ne spune cineva ca suntem frumosi si desptepti, il contrazicem, ba ii aducem si argumente ca suntem urati si prosti.

#30
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

View Postionic, on 05 iulie 2013 - 10:23, said:

Era o poveste cu un evreu care avea un copil slut si prost dar cine il intreba de el, la  toti le spunea ca Iţic al lui, e al mai destept si al mai frumos  copil din sat.
La noi e invers, daca ne spune cineva ca suntem frumosi si desptepti, il contrazicem, ba ii aducem si argumente ca suntem urati si prosti.

ce avantaj ca esti frumos si destept (nu cel mai dar nici cel mai), dar umbli nespalat?

#31
DayDreamer

DayDreamer

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 07.07.2007

View Postionic, on 05 iulie 2013 - 10:23, said:

La noi e invers, daca ne spune cineva ca suntem frumosi si desptepti, il contrazicem, ba ii aducem si argumente ca suntem urati si prosti.
Asa e uneori, din pacate.

#32
andrei90alexandru

andrei90alexandru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.06.2013

View PostDayDreamer, on 05 iulie 2013 - 08:41, said:

Fiecare cu gusturile lui, depinde, dar uite ca in cazul asta... locul 1 e pe gustul multora, nu e un caz izolat. [ http://1.1.1.1/bmi/forum.softpedia.com//public/style_emoticons/default/smile.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Sunt perfect de acord! :)
Eu mi-am spus doar punctul meu de vedere, nu trebuie sa fie toata lumea de acord cu mine;)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate