Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Nu merge click la mouse

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
foorters

foorters

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 26.12.2011
Salut. Am o problema cu un mouse A4tech. L-am luat de dateva luni si click stanga nu mai merge asa bine... tre sa tin poarte apasat pe el ca sa mearga...l-am desfacut, l-am curatat si tot nu merge. Ce i-as putea face? canu vreau sa il arunc.

#2
MihaixD

MihaixD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 12.05.2012
Nu prea ai ce să-i faci. Aceaşi problemă o aveam eu la un microsoft după 7 ani si vreo 100 de scăpări pe jos. Cică puteam să-l duc la reparat, dar nu renta. Încă îl mai am şi mă gândesc să-l repar odată pt că se ţinea  bine în mână?
L-ai scăpat des pe jos?

#3
foorters

foorters

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 26.12.2011
Nu l-am scapat deloc.

#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,856
  • Înscris: 06.01.2008
Nu prea ai ce-i face, daca spui ca l-ai si curatat. Asa-s modelele ieftine, indiferent de marca, odata si-odata se duce mecanismul de la click-stanga sau click-dreapta.
La modelele mai scumpe ai mecanisme ce rezista la mult mai multe apasari.
Daca-ti permite bugetul alege un model de gaming, ca astea au in general mecanismele cele mai rezistente.

Edited by Hider141, 28 September 2012 - 17:30.


#5
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Până îl schimbi, ca soluție de moment, mai poți încerca și să intri în Control Panel/Mouse și să modifici setările pentru butoane (mărește la maxim viteza de dublu-click, respectiv sensibilitatea click-ului de stânga), poate te ajută cu ceva (în astfel de situații te ajută și dacă ai un CD cu driver special pentru mouse-ul tău - de obicei nimeni nu instalează mouse-ul, se ocupă Win-ul de asta cu driverele lui generice, dar dacă folosești CD-ul de instalare, presupunănd că ai așa ceva, de obicei softul proprietar oferă o gamă mult mai largă de setări pentru mouse. Și eu tot A4tech am, și mi-a venit cu CD, cu o grămadă de șurubării pe el).

A, și indiferent de marca pe care o alegi, pe viitor lucrează mai cu „suflet”. Indiferent cât de prost ar fi fost făcut mouse-ul ăla (iar A4tech nu e chiar un non-name) nu avea cum să se strice doar după două luni de hămălit. Joci jocuri on-line, din alea de le zice „de fu-bip-tut mouse-ul” sau bagi multe shootere în rețea (că de obicei de-acolo se face praf butonul de stânga)?

Edited by KoShiMin, 28 September 2012 - 18:01.


#6
foorters

foorters

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 26.12.2011
Da joc ceva shootere... si mai joaca si sora mea jocuri luxor sau zuma toata ziua... deci posibil cam asta sa fie... altceva n-am ce face. Eu mai am un mouse logitech... l-am folosit iainte sa il iau pe asta si o sa le schimb. Mersi de ajutor.

#7
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,856
  • Înscris: 06.01.2008
Pe viitor incearca sa verifici cam la cate apasari rezista mecanismul butoanelor de pe mouse-ul ce doresti sa-l cumperi. La modelele ieftine rezista la cateva sute de mii de apasari, in timp ce la modelele gaming sau in orice caz mai scumpe rezista la cel putin 1-2 milioane de apasari, urcand chiar spre 5 milioane.
Am si eu un A4Tech in dotare, XL-750BF, dar din fericire rezista eroic de mai bine de 4 ani, desi l-am forjat in atatea FPS-uri si RPG-uri ca nici mouse-ul nu mai stie.

Edited by Hider141, 28 September 2012 - 20:56.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate