Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Reziliere Contract

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,104
  • Înscris: 22.11.2011
Am un abonament la rcs&rds pentru televiziune si internet si as vrea sa renunt la el,dar problema e ca nu il am numa de un an ,am inteles ca e ceva lege noua care iti permite sa renunti cand vrei la un abonament daca platesti o suma,nu aia care o cereau ei pana acum.Se poate sa renunt inainte de termen? Daca da,cat trebuie sa platesc si ce probleme voi intampina? Multumesc.

#2
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Pe ce perioada a fost incheiat contractul? Daca e pe un an si ai depasit perioada, il poti incheia fara penalizari.
Cu denuntarea anticipata nu stiu exact cum e, te poti informa tot de pe forum.

#3
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,104
  • Înscris: 22.11.2011
pe 2 ani e.

#4
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006
Achiti 100 de lei pentru CATV si 100 pentru Internet, ti se calculeaza si primele 6 luni la pretul intreg (asta daca ai beneficiat de promotia cu 50% redus timp de 6 luni) si asta e.

Eventual, daca ai primit echipamente in custodie o sa platesti chirie pentru ele. De exemplu, daca ai primit 1 STB SD in custodie o sa ti se calculeze chirie lunara de 5 lei pentru toata perioada in care ai beneficiat de el in custodie.

Daca ai avut si prima luna gratuita, ti se pune si luna gratuita la plata.

#5
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
Care e motivul pentru care vrei sa renunti la serviciile eRDeeSh?

#6
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,104
  • Înscris: 22.11.2011
hahaha,e pe un an  :D ,in 3 octombrie imi expira.Motivul e ca sunt student si am stat mai cu cineva in chirie,si acel cineva nu mai vrea sa stea in chirie si ma lasa pe mine cu 72 de lei de achitat in fiecare luna,asa ca vreau sa renunt pentru ca voi sta in gazda si am acolo internet si televiziune,eventual o sa imi fac un abonament la un furnizor,nu stiu care inca,oricum,unul care imi da stick,voi care il recomandati? cosmote,vodafone,orange?

#7
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
Testeaza Orange si Vodafone pentru net mobil.

Vezi cum faci cu cererea de reziliere, sa fie scrisa neaparat si sa nu patesti ca mine, sa iti vina factura cum ca tu figurezi in continuare ca abonat. Daca se intampla asta, reclama-i.

#8
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
15 lei Digi Net Mobil si cel mai mare trafic inclus.

#9
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006
Atunci e ok, nu mai trebuie sa achiti nimic in plus.

Intre 1-5 octombrie poti sa faci rezilierea. Daca ai vreun echipament primit in custodie de la RCS-RDS trebuie adus inapoi. Vezi ca trebuie sa achiti si luna octombrie si o sa mai beneficiezi de servicii pana la 31 octombrie.

#10
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
CuuumPosted Image   Iti dai seama ca le-ai adus comunistilor un client?

Edited by danutz1, 14 September 2012 - 14:29.


#11
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,391
  • Înscris: 14.10.2008
In anul universitar 2006-2007 aveam doar UPC pe scara asa ca am upecizat apartamentul de 2 camere, am beneficiat si de intreaga grila analogica la pret de Baza cand mi-au pus netul.

In anul universitar 2007-2008 am avut RDS ca doar ei erau pe scara, imi era frica sa nu fie UPC mai ales ca blocul era langa Focus Sat.

In primii 2 ani universitari, perioada 2004-2006, am avut 1 singura gazda locuita de fratele pe perioada verii 2005 la care am avut doar TV de la UPC, iarasi fiind singurii de pe scara.

Romtelefon n-a existat niciodata pentru mine sau pentru fratele in 10 ani traiti la Bucuresti, doar pentru tata la birou si acasa pana in 2012 ca au fost singura posibilitate de telefonie fixa.

Eu ma chinui sa mai piarda un client, biroul meu, dar in veci tata nu va da 8 milioane pe reziliere, vad ca suntem in 15 septembrie si rezilierea de 3 milioane de acasa inca n-a venit, daca nu vine cu atat mai mult as da 8 milioane la birou. Eu da dar tata nu, nici nu ma obosesc sa-i zic, mai ales ca vrea sa dau un examen care costa 10 milioane inscrierea.

Edited by Neaceasca85, 14 September 2012 - 14:35.


#12
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,104
  • Înscris: 22.11.2011
ok,si ce ar trebui sa fac ca sa reziliez? sa zicem ca pe data de 4 octombrie ma duc la Arad la rcs si zic ca vreau sa reziliez,ce acte trebuie sa am cu mine? ce trebuie sa completez? multumesc

#13
albinaverde

albinaverde

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 12.03.2011
contractul vechi, buletinul si ultima factura

#14
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006
N-ai nevoie sa ai la tine contractul, trebuie sa ai la tine buletinul si sa achiti factura pe luna octombrie.

#15
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,391
  • Înscris: 14.10.2008
Iti cer CNP-ul de pe buletinul titularului la fel cum RTC mi-a cerut mie CNP-ul prin telefon.

#16
zeus1

zeus1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,572
  • Înscris: 03.05.2008
mi se pare abuziva chestia cu posibilitatea rezilierii contractului doar in anumite zile. este specificata in contract ? sau trebuie sa aud ANPC de chestia asta ?

#17
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Exista un topic dedicat. Da,e ceva ABUZIV!

#18
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,104
  • Înscris: 22.11.2011
este specificata.nu ma deranjeaza,eu sunt multumit de rcs pana acuma,daca si rezilierea asta decurge ok , o sa fiu mai multumit,nu renunt doar asa,renunt ca nu mai folosesc fibra si tv prin cablu,si doar pt stick nu vreau sa platesc 72 de lei.o sa revin cu informatii in octombrie.

inca ceva,ca nu am inteles,trebuie sau nu cerere?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate