Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

problema cu IP spoofing

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
rayzen

rayzen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 25.10.2005
Salut


Scuzatima poate e in potriva regulamentului sa fac 2 topicuri dar mai am o problema eu folosesc BearShare ultima versiune si cum dau sa caut orice artist sau melodie firewallu imi zice ceva de genu Host tampers its IP addresses.IP spoofing detected. Host B2-23-20-00-04-00 (255.255.255.255) tampers its IP addresses si ma deconecteaza de la internet folosesc OutPost ultima versiune.daca aveti vreo solutie ajutatima bine as putea sa folosesc alt program de file sharing dar vreau sa aflu rezolvarea la aceasta problema.



Va multumesc

Edited by rayzen, 10 November 2005 - 03:30.


#2
rayzen

rayzen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 25.10.2005
stiu ca e exista doar o singura adresa MAC pentru orice computer in lume dar nu prea vad nici o protectie pana acum inpotriva spoofului MAC .
apropo stie cineva  vreun program care converteste IP in adresa MAC nu sunt sigur si cred ca gresesc daca convertesc IP in hex ca sa obtin o adresa MAC.deci eu vreau sa convertesc in IP adresa MAC a atacatorului

#3
rayzen

rayzen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 25.10.2005
noir2501 numai critica ca nici nu esti perfectiunea intruchipata numai face posturi aiurea daca aveai o rezolvare la acesta problema faceai public solutia. asa ca ignora topicurile mele nu e nevoie sa imi raspunzi tu si sa ma critici

No Ofence



noir2501 si nu inteleg de ce ai sters postul tau?

Edited by rayzen, 10 November 2005 - 16:22.


#4
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
nu l-a sters el  :P

cauta arping...vezi poate te ajuta :photo:

#5
UNBREAKABLE

UNBREAKABLE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 07.12.2004
s-a mai discutat...

#6
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005

Quote

noir2501 si nu inteleg de ce ai sters postul tau?
Eu l-am sters, era inutil.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate