Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Stick Internet Vodafone .

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
IloveHp

IloveHp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 24.08.2012
salut . am vazut la vodafone un stick de internet la 30 de euro fara abonament. vreau sa il cumpar si sa il decodez ca sa pot sa bag alte cartele in el . imi poate spune cineva unde se poate decoda in Timisoara sau daca se poate face si acasa ? modelul este acesta k3772 . mersi .


#2
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

 IloveHp, on 05 septembrie 2012 - 23:51, said:

salut . am vazut la vodafone un stick de internet la 30 de euro fara abonament. vreau sa il cumpar si sa il decodez ca sa pot sa bag alte cartele in el . imi poate spune cineva unde se poate decoda in Timisoara sau daca se poate face si acasa ? modelul este acesta k3772 . mersi .
    

Buna IloveHp. In situatia in care achizitionezi un modem la tariful standard (fara contract), deblocarea acestuia este gratuita. Este necesar sa fie trimis intr-un service autorizat, insotit de dovada achizitei (factura fiscala)din reprezentanta Vodafone. Multumesc.

Edited by Vodafone, 06 September 2012 - 07:29.


#3
IloveHp

IloveHp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 24.08.2012
am fost astazi la 3 reprezentante Vodafone din Timisoara . 2 dintre ele mi-au spus ca este imposibil de decodat iar a 3a nu a zis nimica pana cand am zis ce mi-ati spus dumneavoastra si atuncea a zis ca da se poate decoda doar ca trebuie trimisa la Bucuresti si costa transportul , decodatul iar acest proces se face in 15 zile . deci ce se poate face ?

#4
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Salut IloveHp.

Ti-am trimis informatiile solicitate si instructiuni printr-un mesaj privat. Decodarea terminalului(indiferent ca e modem, tableta, telefon sau laptop) achizitionat la pret nesubventionat se face gratuit. De asemenea transportul lui pana la service-ul partener Vodafone este gratuit.

#5
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,708
  • Înscris: 11.01.2005

 IloveHp, on 06 septembrie 2012 - 19:09, said:

am fost astazi la 3 reprezentante Vodafone din Timisoara . 2 dintre ele mi-au spus ca este imposibil de decodat.

 Vodafone, on 06 septembrie 2012 - 07:29, said:

In situatia in care achizitionezi un modem la tariful standard (fara contract), deblocarea acestuia este gratuita.
Nu cu mult timp in urma, in decursul lunii August, am avut nevoie urgenta de un dispozitiv Modem USB 3G pentru a-l utiliza impreuna cu un SIM Digi Mobil cu trafic nelimitat. De buna credinta si in urma comparatiilor de preturi pentru dispozitive la cei 4 operatori 3G din RO, am ales varianta modemului K3772 de la Vodafone la pretul standard de 130 RON la data respectiva.

Invocand dispozitia legala privind posibilitatea de decodare gratuita la cerere a dispozitivului mobil GSM, in urma achizitionarii la pret standard, nesubventionat, fara contract de servicii, am fost refuzat pentru achizitionarea acestui dispozitiv in 2 reprezentante Vodafone din Brasov (Str. Saturn si Str. Republicii). Mi s-a comunicat sec, de catre 4 reprezentanti de vazari (cate 2 din fiecare reprezentanta), ca "doar telefoanele GSM se decodeaza gratuit in aceste conditii de achizitie" Posted Image

Dezgustat de atitudinea "de porc", am cumparat dispozitivul, acelasi pachet Vodafone Romania K3772, peste drum, la 60 RON, Posted Image pe firma, factura si garantie locala, de la un partener de vanzari multi-operator (stick-uri si reincarcari de la oricare operator), mai putin Digi, a carui cartela SIM voce+date, de 4 EURO - net nelimitat Flat Rate 5 GB viteza maxima apoi viteza limitata, trafic nelimitat / luna - o aveam deja in buzunar.

La alte 2 strazi distanta mi-a fost decodat si rescris un firmware universal, pentru accesul oricarui APN editabil, etc.

Felicitari @Vodafone !

Edited by vladut_v, 10 September 2012 - 00:22.


#6
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,591
  • Înscris: 28.11.2001
Mie imi cereau 10 euro la un magazin Vodafone in timp ce cei de la Relatii clienti imi tot spuneau ca se va decoda telefonul gratis. A fost nevoie de o interventie prin telefon la relatii clienti si am fost rezolvat in cateva zile. In acest timp telefonul a fost asupra mea.

Edited by badmania98, 22 September 2012 - 19:54.


#7
miramax_

miramax_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 17.11.2006
Salut Vladut

am vazut ca tu ai un modem K3772 de la vodafone pe care spui ca ai reusit sa il decodezi.

Esti sigur ca este vorba de K3772, pentru ca am si eu unul cumparat acum ceva vreme si nu am reusit sa il decodez sub nici o forma.....

pe al meu scrie asa:
Vodafone Mobile Broadband
model: k3772
Huawei Technologies co. ltd
designed by vodafone
Made in China

#8
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,708
  • Înscris: 11.01.2005
"Mizeria" pe care am folosit-o eu era un ZTE (K3772-Z). Intre timp am montat un modem 3G mini-PCI in laptop-ul Dell (cu slot de SIM sub baterie si antena cablata pe tot conturul ecranului), sa am si semnal decent si sa nu stau cu stickul infipt.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate