Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

Liste cu cei inscrisi la medicul de familie- exista asa ceva?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008
Salut!
Am o problema destul de mare referitoare la medicii de familie. Acum 3 ani m-am inscris la un medic de familie din Timisoara si intre timp m-am mutat in Bucuresti. Acolo nu am avut nevoie niciodata de nimic, motiv pentru care nu m-am interesta sa ma inscriu la un medic acolo.
M-am gandit totusi ca ar fi bine sa am medicul de familie in Bucuresti. M-am interesat in privinta asta si am aflat ca trebuie sa iau legatura cu cel din Timisoara, sa completez o hartie tip cum ca nu mai sunt la el ca pacient si sa duc hartia la un medic in Bucuresti.
Acum vine partea interesanta: acum sunt in Timisoara sa incerc sa rezolv problema, doar ca dupa 3 ani nu mai stiu nici unde e cabinetul si nici cum il cheama pe medic. M-am inscris la acel medic la recomandarea unui "prieten" care acum nu imi mai raspunde sa-mi spuna unde mai exact sa merg.
Asadar m-am gandit ca singura solutie ar fi ori sa merg ca nebunul prin centru si sa intreb la fiecare cabinet daca sunt trecut in baza lor de date, ori sa caut pe net, in functie cabinete, o lista cu cei inscrisi. Poate asa m-as regasi in lista si as sti la ce cabinet sa merg. Asta in cazul in care exista asa ceva pe net. Si va intreb pe voi: ati auzit de existenta unor liste cu cei inscrisi la medicul de familie, pe internet? Multumesc mult!

#2
S3Se7

S3Se7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 17.12.2009
Nu. Poate au la vreun spital, dar pe net n-am auzit de asa ceva.

#3
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,770
  • Înscris: 30.07.2008

View PostLauCalin, on 05 septembrie 2012 - 10:50, said:

Salut!
Am o problema destul de mare referitoare la medicii de familie. Acum 3 ani m-am inscris la un medic de familie din Timisoara si intre timp m-am mutat in Bucuresti. Acolo nu am avut nevoie niciodata de nimic, motiv pentru care nu m-am interesta sa ma inscriu la un medic acolo.
M-am gandit totusi ca ar fi bine sa am medicul de familie in Bucuresti. M-am interesat in privinta asta si am aflat ca trebuie sa iau legatura cu cel din Timisoara, sa completez o hartie tip cum ca nu mai sunt la el ca pacient si sa duc hartia la un medic in Bucuresti.
Acum vine partea interesanta: acum sunt in Timisoara sa incerc sa rezolv problema, doar ca dupa 3 ani nu mai stiu nici unde e cabinetul si nici cum il cheama pe medic. M-am inscris la acel medic la recomandarea unui "prieten" care acum nu imi mai raspunde sa-mi spuna unde mai exact sa merg.
Asadar m-am gandit ca singura solutie ar fi ori sa merg ca nebunul prin centru si sa intreb la fiecare cabinet daca sunt trecut in baza lor de date, ori sa caut pe net, in functie cabinete, o lista cu cei inscrisi. Poate asa m-as regasi in lista si as sti la ce cabinet sa merg. Asta in cazul in care exista asa ceva pe net. Si va intreb pe voi: ati auzit de existenta unor liste cu cei inscrisi la medicul de familie, pe internet? Multumesc mult!

eu am fost la casa de asigurari de sanatate sa imi fac un card european de sanatate , acolo m-au gasit la ce medic de familie sunt pentru a verifica , nu merge sa spui ca esti inregistrat ci te verifica .Deci in mod normal la casa de asigurari de sanatate trebuie sa dea informatii referitoare la asigurat

succes

Edited by superm, 05 September 2012 - 11:09.


#4
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,026
  • Înscris: 24.02.2006
din ce stiu eu nu e nevoie sa mai iei legatura cu medicul de la care pleci, se ocupa noul medic de transfer.

#5
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005
Nu trebuie sa mergi la fostul medic. Iti alegi in Bucuresti un medic aproape de tine, ii dai copie dupa buletin si o dovada ca esti salariat / student si asta-i tot.
Daca ai un dosar stufos cu tot felul de boli si internari, doar atunci trebuie sa transferi dosarul la noul medic. Altfel n-ai nici-o treaba. Pt retete compensate, trimteri, concedii medicale, alege un medic la care ajungi usor.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate