Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

La Livada Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
BookishGirl

BookishGirl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.05.2010
Am vazut un nou ansamblu de vilisoare pe langa Aparatorii Patriei. Stie cineva ceva despre firma si locatie? Eu nu sunt in Bucuresti acum si nu ma pot duce mereu sa imi formez o idee.

http://www.lalivadaresidence.ro/

#2
chflorin

chflorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,991
  • Înscris: 11.01.2011
Interesant , am gasit o poza pe site-ul lor , cred ca ofera ceva nou pe piata : locuri de dormit in santuri !?

Attached Files



#3
ghebriel

ghebriel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 05.01.2009

 BookishGirl, on 13th August 2012, 18:22, said:

Am vazut un nou ansamblu de vilisoare pe langa Aparatorii Patriei. Stie cineva ceva despre firma si locatie? Eu nu sunt in Bucuresti acum si nu ma pot duce mereu sa imi formez o idee.

http://www.lalivadaresidence.ro/
    

  Au marit preturile de ieri cu aprox 7000e , dupa aceasta miscare nu cred ca sunt o firma serioasa.

#4
BookishGirl

BookishGirl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.05.2010

 ghebriel, on 17th August 2012, 10:34, said:

Au marit preturile de ieri cu aprox 7000e , dupa aceasta miscare nu cred ca sunt o firma serioasa.

Uff... Probabil ai dreptate. Cumva mereu dau de toate dubioseniile... Ma gandesc ca e posibil sa fi fost mai ieftine in faza de proiect si s-au scumpit cand s-au mai ridicat un pic? In sfarsit... Nu stiu daca se mai merita acum, dar daca mai afla cineva ceva, v-as fi foarte recunoscatoare daca ati posta aici.

#5
BookishGirl

BookishGirl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.05.2010
Okay, vad ca casutele au mai avansat:
http://www.lalivadar...cutie-1054.html
As fi interesata, daca cineva este de meserie constructor sau arhitect pe forum, imi puteti spune ce parere aveti? Peretii sunt din caramida porotherm cu izolatie de 10 cm. E bine? V-as fi foarte recunoscatoare pentru o parere avizata, pentru ca eu chiar nu ma pricep.
Ah, si inca ceva, firma care se ocupa este Premier Service. Daca are cineva informatii despre ei, iarasi as aprecia un raspuns.

Edited by BookishGirl, 13 September 2012 - 11:05.


#6
natzy2004

natzy2004

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.12.2008
Buna ziua,
S-a creat forumul lalivadaresidence [punct] myforum [punct] ro pentru viitorii locatari.

Edited by natzy2004, 10 October 2012 - 14:35.


#7
AerControversat

AerControversat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.10.2012

 BookishGirl, on 13 septembrie 2012 - 11:04, said:

Okay, vad ca casutele au mai avansat:
http://www.lalivadar...cutie-1054.html
As fi interesata, daca cineva este de meserie constructor sau arhitect pe forum, imi puteti spune ce parere aveti? Peretii sunt din caramida porotherm cu izolatie de 10 cm. E bine? V-as fi foarte recunoscatoare pentru o parere avizata, pentru ca eu chiar nu ma pricep.
Ah, si inca ceva, firma care se ocupa este Premier Service. Daca are cineva informatii despre ei, iarasi as aprecia un raspuns.

Hello,

Am vrut si eu sa achizitionez o casuta la livada residence si pot sa-ti dau cateva detalii despre experienta pe care am avut-o cu agentia Premier Service a carui celebru patron Giuliu Angheloiu sponsorizeaza in calitate de asociat construirea acestor casute .
Doamna Mihaela Dumitras(agent imobiliar) ne-a recomandat acest ansamblu rezidential ca fiind unul dintre starurile pietei pentru ca este construit de domnul Giulio Angheloiu care are o reputatie de aparat in industria imobiliara. Apoi au urmat telefoane in care ne presa sa facem o rezervare pentru ca vilele se vor vinde f f f repede desi proiectul era in starea incipienta, pe atunci doar 6 vile fusesera ridicate la rosu (fara etj superior).
Mortarul care trebuia bagat intre caramizi lipsea pe alocuri astfel incat puteai sa privesti prin goluri in vila de langa, periclitand astfel izolatia fonica si nu numai dar... bineinteles ca dupa ce s-au tencuit peretii nimic nu se mai vede.
Am cerut o carte tehnica a constructiei pentru a vedea materialele folosite si etapele constructiei, dar aceasta carte tehnica nu exista pentru ca Giulio contruieste doar cu autorizatie de constructie in regie proprie ca si cum el ar urma sa locuiasca in acele vile si nu ar mai avea nevoie de nicio dovata a calitatii constructiei.
Cu ce garanteaza el viitorilor propietari acest ansamblu? Cu vorbe maiestre inteligent alese?
Din punctul meu de vedere acest ansamblu este o teapa, curtea din spatele casei este ca un gang, f mica si neatinsa de lumina soarelui, iar constructia nu este garanta decat de vorbele lui Giulio si a agentilor sai imobiliari.

#8
OmulCorect

OmulCorect

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.10.2012

 AerControversat, on 11 octombrie 2012 - 13:05, said:


Hello,

Am vrut si eu sa achizitionez o casuta la livada residence si pot sa-ti dau cateva detalii despre experienta pe care am avut-o cu agentia Premier Service a carui celebru patron Giuliu Angheloiu sponsorizeaza in calitate de asociat construirea acestor casute .
Doamna Mihaela Dumitras(agent imobiliar) ne-a recomandat acest ansamblu rezidential ca fiind unul dintre starurile pietei pentru ca este construit de domnul Giulio Angheloiu care are o reputatie de aparat in industria imobiliara. Apoi au urmat telefoane in care ne presa sa facem o rezervare pentru ca vilele se vor vinde f f f repede desi proiectul era in starea incipienta, pe atunci doar 6 vile fusesera ridicate la rosu (fara etj superior).
Mortarul care trebuia bagat intre caramizi lipsea pe alocuri astfel incat puteai sa privesti prin goluri in vila de langa, periclitand astfel izolatia fonica si nu numai dar... bineinteles ca dupa ce s-au tencuit peretii nimic nu se mai vede.
Am cerut o carte tehnica a constructiei pentru a vedea materialele folosite si etapele constructiei, dar aceasta carte tehnica nu exista pentru ca Giulio contruieste doar cu autorizatie de constructie in regie proprie ca si cum el ar urma sa locuiasca in acele vile si nu ar mai avea nevoie de nicio dovata a calitatii constructiei.
Cu ce garanteaza el viitorilor propietari acest ansamblu? Cu vorbe maiestre inteligent alese?
Din punctul meu de vedere acest ansamblu este o teapa, curtea din spatele casei este ca un gang, f mica si neatinsa de lumina soarelui, iar constructia nu este garanta decat de vorbele lui Giulio si a agentilor sai imobiliari.


Tot ceea ce s-a scris aici este adevarat si la fel s-a intamplat si in cazul meu.
Mare atentie insa la contract pentru ca cel pe care l-am vazut eu parea scris pe genunchi, in graba, nu oferea nici un fel de informatii relativ la calitatea materialelor, tipul materialelor, Continea multe clauze in care cumparatorul avea obligatii si aproape deloc clauze in care vanzatorul era penalizat in cazul in care nu respecta termene de livrare.
La momentul respectiv casele nu aveau aprobare pentru P + 1 + M, aveau doar pentru P + 1 vanzatorul obligandu-se sa o obtina.
Atentie si la contractul cu agentia Premier, mai ales la penalitati!!!

Ca si sfat: consultati un jurist/avocat inainte de a semna contractele!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate