Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Ce supliment mi se potriveste?

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011

 vlad29marko, on 14 septembrie 2012 - 22:12, said:

Am mai studiat pe-aici discutii legate de aceeasi tema, am citit impresii si am ajuns la concluzia ca, intr-adevar, iesi mult mai bine (atat calitativ cat si financiar) cu "viziunea" amicului nostru Protopopeus.
In consecinta, m-am hotarat asupra acestui concentrat proteic. Semnele mele de intrebare, apar insa, in continuare. Cu ce as putea combina acel produs pentru o mai mare "eficacitate"? Din cate am inteles ar mai trebui ceva dextroza. Cu ce ar merge amestecat, ce parere aveti?
La produsul asta ma refeream: http://www.redis.ro/...-whey-800f.html
Sa mor daca stiu sa mai pun un hyperlink cu interfata asta...

Edited by vlad29marko, 15 September 2012 - 19:53.


#38
Protopopeus

Protopopeus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,484
  • Înscris: 23.05.2007
Poti sa-l consumi ca atare (eu il amestecam cu praf de inghetata pentru a-i da si gust si culoare, etc.) ca si concentrat proteic simplu. Il amesteci cu praful normal, in shaker.
Poti sa-l amesteci cu maltodextrina si eventual si cu dextroza in ce proportii doresti tu (mai multa proteina si mai putini carbohidrati, adica 40(asta-i proteina)/60% sau 50/50% pentru a rezulta un inlocuitor de masa - Meal Repleacement, sau mai putina proteina si mai multi carbohidrati pentru a rezulta un produs pentru masa - weight gainer, adica proportii incepand de la 25% proteina si restul carbo, pana la 40% proteina si restul carbo).

N-am stat sa analizez sursa de unde-l procura, insa acum cativa ani aveau un concentrat din zer valoros, insa nu tocmai bun la gust, se cam simtea gustul oricat praf de inghetata ii puneai, oricum nu este necomestibil, doar ca nu e ca o budinca de bun, etc...

Edited by Protopopeus, 16 September 2012 - 11:41.


#39
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011

 Protopopeus, on 16 septembrie 2012 - 11:39, said:

Poti sa-l consumi ca atare (eu il amestecam cu praf de inghetata pentru a-i da si gust si culoare, etc.) ca si concentrat proteic simplu. Il amesteci cu praful normal, in shaker.
Poti sa-l amesteci cu maltodextrina si eventual si cu dextroza in ce proportii doresti tu (mai multa proteina si mai putini carbohidrati, adica 40(asta-i proteina)/60% sau 50/50% pentru a rezulta un inlocuitor de masa - Meal Repleacement, sau mai putina proteina si mai multi carbohidrati pentru a rezulta un produs pentru masa - weight gainer, adica proportii incepand de la 25% proteina si restul carbo, pana la 40% proteina si restul carbo).

N-am stat sa analizez sursa de unde-l procura, insa acum cativa ani aveau un concentrat din zer valoros, insa nu tocmai bun la gust, se cam simtea gustul oricat praf de inghetata ii puneai, oricum nu este necomestibil, doar ca nu e ca o budinca de bun, etc...

Multumesc!

#40
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011
Am primit suplimentele.
Optez pentru varianta "gain": 30-70 (proteine-carbo).
O portie dimineata si una imediat dupa antrenament cu miere de albine (pentru cei care inca nu stiu, contine 35% dextroza).

Stiu sigur ca am mai intalnit nelamurirea mea pe-aici pe undeva, dar nu reusesc sa dau de subiect. Intrebarea este daca pot pregati suplimentul in shaker de dimineata (6:00) si sa-l consum la 15:00, cand ies de la sala. (In acest timp intervenind si scoala). Se schimba in vreun fel compozitia amestecului in cele 9 ore petrecute in "repaus", in combinatie cu apa si miere? Cum ar fi mai bine sa procedez?

Al doilea lucru de care nu sunt inca pe deplin lamurit este: In ce cantitate ar trebui sa iau suplimentul in zilele fara antrenament? Am citit ca e important sa nu renunti la ele in zilele acestea de odihna, insa nu stiu daca ar trebui luate in aceleasi proportii.

#41
watami

watami

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.01.2010
In zilele de repaus il folosesti dupa necesarul caloric in functie de ce mananci. Daca vrei sa bei numai unul pe zi in zilele de repaus iti recomand sa il bei imediat dupa trezire pentru a scurta perioada catabolica din timpul somnului.

Nu stiu daca isi schimba compozitia chimica, dar cel mai usor, iei prafu, il bagi intro punga (daia mica la rola), bagi punga in shaker si il faci cand vrei sa-l bei.

#42
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011

 watami, on 21 septembrie 2012 - 01:45, said:

In zilele de repaus il folosesti dupa necesarul caloric in functie de ce mananci. Daca vrei sa bei numai unul pe zi in zilele de repaus iti recomand sa il bei imediat dupa trezire pentru a scurta perioada catabolica din timpul somnului.

Nu stiu daca isi schimba compozitia chimica, dar cel mai usor, iei prafu, il bagi intro punga (daia mica la rola), bagi punga in shaker si il faci cand vrei sa-l bei.

Multumesc!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate