Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Monarhie Constitutionala in Romania

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
11788 replies to this topic

Poll: Monarhie Constitutionala in Romania (741 member(s) have cast votes)

Doriti Monarhie Constitutionala in Romania?

  1. Da (333 votes [44.34%])

    Percentage of vote: 44.34%

  2. Nu (418 votes [55.66%])

    Percentage of vote: 55.66%

Vote Guests cannot vote

#11179
cristian_e

cristian_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,529
  • Înscris: 05.04.2012
"În Anul Centenar al Marii Uniri și al sfârșitului Primului Război Mondial, Majestatea Sa Margareta, Custodele Coroanei române, Alteța Sa Regală Principele Radu și Alteța Sa Regală Principesa Maria au făcut o călătorie în Dobrogea, cu Trenul Regal. A fost a zecea călătorie a Familiei Regale cu Trenul Regal, din vremurile noastre.
Trenul a parcurs simbolic drumul de la București la Constanța, la împlinirea a 140 de ani de la alipirea Dobrogei la țara-mamă și  a 160 de ani de la începerea lucrărilor liniei de cale ferată Cernavodă-Constanța. În toate locurile unde a oprit Trenul Regal, Familia Regală a fost întâmpinată cu multă căldură, cu afecțiune și respect, cu mândrie pentru momentul atât de frumos în care trecutul demn al României se împletește cu prezentul și cu aspirațiile viitorului."

Cateva poze din 16 iunie 2018.....Au venit o multime de oameni umpland garile pana la refuz. Oare pentru un presedinte politruc cine ar veni?
http://www.romaniare...a-si-constanta/

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HGXe56p0USo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached Files


Edited by cristian_e, 27 June 2018 - 07:51.


#11180
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007

View Postcristian_e, on 26 iunie 2018 - 20:35, said:

Casa regala a facut si face enorm pentru Romania din 90 pana azi, fara un leu de la buget.

Aoleo! A returnat tablourile si nu stiu io?

#11181
cristian_e

cristian_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,529
  • Înscris: 05.04.2012

View Postedy_wheazel, on 27 iunie 2018 - 07:51, said:


Aoleo! A returnat tablourile si nu stiu io?

si averile cu care a fugit, nu?

Acum spune-ne de tablourile lui bombonel!

#11182
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007

View Postcristian_e, on 27 iunie 2018 - 10:42, said:

Acum spune-ne de tablourile lui bombonel!

De ce? A salvat si el Romania pe topicu' asta? Ii cumva si el regal?

#11183
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,151
  • Înscris: 03.03.2007

View Postcristian_e, on 27 iunie 2018 - 10:42, said:


si averile cu care a fugit, nu?

Acum spune-ne de tablourile lui bombonel!

Apai ma bucur ca unica aparare a Casei Regale e: de ce va uitati doar la mine, si altii au furat. Luati-ne pe toti odata! :D

#11184
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005

View Postcristian_e, on 27 iunie 2018 - 07:46, said:

"În Anul Centenar al Marii Uniri și al sfârșitului Primului Război Mondial, Majestatea Sa Margareta,

Cuconetul respectiv nu este majestatea nimanui. Forma de guvernamant in Romania este republica. Posted Image

View Postcristian_e, on 27 iunie 2018 - 10:42, said:

si averile cu care a fugit, nu?

Matale crezi ca daca s-au mai facut niste jde pagini de topic nu pot sa postez din nou extrase desecretizate din arhivele serviciului secret britanic? Posted Image

Edited by CapitanuPICARD, 27 June 2018 - 13:19.


#11185
my_dreams_prisoner

my_dreams_prisoner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 22.10.2010

View PostCapitanuPICARD, on 27 iunie 2018 - 13:18, said:

Cuconetul respectiv nu este majestatea nimanui. Forma de guvernamant in Romania este republica. Posted Image



Matale crezi ca daca s-au mai facut niste jde pagini de topic nu pot sa postez din nou extrase desecretizate din arhivele serviciului secret britanic? Posted Image
Ducem in spinare destui paraziti, nu mai vreau altii cu mofturi regale.

#11186
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View PostCapitanuPICARD, on 27 iunie 2018 - 13:18, said:

Cuconetul respectiv nu este majestatea nimanui. Forma de guvernamant in Romania este republica. Posted Image

faptul ca forma de stat a romaniei este republica nu inseamna ca Regina Margareta nu este majestatea nimanui.
think about it...

#11187
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View PostPollux, on 27 iunie 2018 - 13:24, said:

faptul ca forma de stat a romaniei este republica nu inseamna ca Regele Cioarba nu este majestatea nimanui.
think about it... Poate iti dai seama de penibil.

#11188
irulan_corrino

irulan_corrino

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,405
  • Înscris: 20.01.2018
Corect,și eu sunt majestatea mea la mine pe tarla.

#11189
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,066
  • Înscris: 04.08.2007

View PostPollux, on 27 iunie 2018 - 13:24, said:



faptul ca forma de stat a romaniei este republica nu inseamna ca Regina Margareta nu este majestatea nimanui.
think about it...
Ba da, poate.
Cum unii pot fi Napoleon, Eminescu, peter pan, etc.
La balaceanca.

#11190
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005

View PostPollux, on 27 iunie 2018 - 13:24, said:

faptul ca forma de stat a romaniei este republica nu inseamna ca Regina Margareta nu este majestatea nimanui.
think about it...

Eu stiu ca aceasta forma de exprimare e folosita cand te adresezi unui suveran, unui monarh. Si ea nu e suverana nimanui. Posted Image
Nu e regina nimanui. :)

In alta ordine de idei, imi cer scuze pentru greseala, nu era vorba de MI5 sau MI6 ci de arhivele Foreign Office.

http://news.bbc.co.u...ews/4118629.stm
https://www.hotnews....plecat-exil.htm

500.000 de franci elvetieni? Un fleac, in plm! Este? Posted Image
Parca-l si aud cum se jelea ca a plecat cu palma-n cur si cu sandalele rupte, de mana ma-sii, cum a trebuit el sa spele parbrize prin intersectii ca sa aibe ce sa manance. Posted Image

Edited by CapitanuPICARD, 27 June 2018 - 13:36.


#11191
ionelmironescu

ionelmironescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 25.09.2017

View Postcristian_e, on 27 iunie 2018 - 10:42, said:


si averile cu care a fugit, nu?

Acum spune-ne de tablourile lui bombonel!
Corect! Bombonel trebuie să dea toate tablourile primite ca șpagă și toți banii din conturi.

View PostPollux, on 27 iunie 2018 - 13:24, said:


faptul ca forma de stat a romaniei este republica nu inseamna ca Regina Margareta nu este majestatea nimanui.
think about it...
Zi tu a cui, că io sînt cam prost și nu îmi dau seama.

#11192
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,450
  • Înscris: 02.09.2006

View PostPollux, on 27 iunie 2018 - 13:24, said:

faptul ca forma de stat a romaniei este republica nu inseamna ca Regina Margareta nu este majestatea nimanui.
think about it...
Draga, Margareta este exact majestatea familiei ei si atit! Este nascuta din doi oameni obisnuiti si doar gradul ridicat de nesimtire si de impostura o face sa-si permita tot circul asta de maimute! Are ca circumstanta atenuanta, faptul ca se afla la virsta a treia spre a patra cind tanti Roza face ravagii!

Nu poti si nu ai nici un argument valid pentru a justifica acest titlu autoatribuit de fiica batrinului rege tradator!

View PostPollux, on 27 iunie 2018 - 13:24, said:


faptul ca forma de stat a romaniei este republica nu inseamna ca Regina Margareta nu este majestatea nimanui.
think about it...
tu ce crezi, cit de in serios trebuie sa luam postarile unuia care acum ceva timp presta in apararea celor 7 violatori din vaslui iar acuma presteaza in favoarea doamnei Duda. Stiti cu totii, ca plin de modestie, domnul Duda si-a schimbat numele ba in ''de Romania'', ba ''al Romaniei'', nume din astea cum punem toti copiilor nostri!

View Postcristian_e, on 27 iunie 2018 - 07:46, said:

.....................................
Cateva poze din 16 iunie 2018.....Au venit o multime de oameni umpland garile pana la refuz. Oare pentru un presedinte politruc cine ar veni?
...............
draga, cum sa nu vina lumea gratis la circ, oricine vine sa vada maimutoii respectivi, daca e gratis, cu plata citi crezi ca mai veneau? recunosc ca si eu ma duceam daca aveam ocazia!

Edited by tytysor, 27 June 2018 - 16:13.


#11193
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View Postionelmironescu, on 27 iunie 2018 - 16:05, said:

Zi tu a cui, că io sînt cam prost și nu îmi dau seama.

a mea, evident. :huh:

#11194
cuculili

cuculili

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,291
  • Înscris: 10.05.2005
Amuzante sunt meandrele intelighentiei.
Oameni destepti inca cred ca Mantuirea sta in loteria genetica a unei case...aa, regale.

#11195
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007

View Postcristian_e, on 27 iunie 2018 - 07:46, said:

"ĂŽn Anul Centenar al Marii Uniri și al sfârșitului Primului Război Mondial, Majestatea Sa Margareta, Custodele Coroanei române, Alteța Sa Regală Principele Radu și Alteța Sa Regală Principesa Maria au făcut o călătorie Ă®n Dobrogea, cu Trenul Regal. A fost a zecea călătorie a Familiei Regale cu Trenul Regal, din vremurile noastre.
Trenul a parcurs simbolic drumul de la București la Constanța, la Ă®mplinirea a 140 de ani de la alipirea Dobrogei la țara-mamă și  a 160 de ani de la Ă®nceperea lucrărilor liniei de cale ferată Cernavodă-Constanța. ĂŽn toate locurile unde a oprit Trenul Regal, Familia Regală a fost Ă®ntâmpinată cu multă căldură, cu afecțiune și respect, cu mândrie pentru momentul atât de frumos Ă®n care trecutul demn al României se Ă®mpletește cu prezentul și cu aspirațiile viitorului."

Cateva poze din 16 iunie 2018.....Au venit o multime de oameni umpland garile pana la refuz. Oare pentru un presedinte politruc cine ar veni?
http://www.romaniare...a-si-constanta/

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HGXe56p0USo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Oare dacă dau pe gugal images "miting PSD Fetesti" îmi apar aceleași moace de participanți?

#11196
cristian_e

cristian_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,529
  • Înscris: 05.04.2012

View Postcuculili, on 27 iunie 2018 - 20:31, said:

Amuzante sunt meandrele intelighentiei.
Oameni destepti inca cred ca Mantuirea sta in loteria genetica a unei case...aa, regale.

Reciproca ar fi: mantuirea ar fi in alegerea unui presedinte politruc caci asa ne facem ca mimam democratia.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate