Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

The Dark Knight Rises (2012)

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#55
toceprol

toceprol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 20.09.2012
Unul din cele mai bune filme din ultimii 2 3 ani. Nu m am uitat la el pana nu a aparut la calitate buna insa a meritat sa l vad fhd.

Super

#56
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostLuLu16, on 25 iulie 2012 - 18:03, said:

Tocmai am vazut The Dark Knight Rises (complet) . Ce pot sa va spun despre film este ca finalul ma cam dezamagit . Astept parerile voastre  despre film , mai ales despre finalul filmului .

6/10

#57
Morceli

Morceli

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 31.10.2007
1. Heath Ledger ( Joker ) a ridicat stacheta prea sus, asteptarile ca Bane sa-l egaleze ( sa-l depaseasca ? ) au fost prea mari.

2. Nolan a fost nevoit sa incheie povestea in 2.45 h, prea putin timp pentru a dezvolta 2 caractere ( Robin / Cat Woman ) ce probabil isi vor face apararitia intr-un viitor film ( cu alt regizor ) si in acelasi timp sa cuprinda 8 ani de absenta a lui Bruce Wayne/Batman.

#58
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,571
  • Înscris: 11.06.2010
[ http://imageshack.us/a/img43/8540/visad.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#59
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007

View PostMorceli, on 19 noiembrie 2012 - 16:20, said:

1. Heath Ledger ( Joker ) a ridicat stacheta prea sus, asteptarile ca Bane sa-l egaleze ( sa-l depaseasca ? ) au fost prea mari.

Parerea mea ii ca Tom Hardy ii exceptional in rolu' lui Bane, se ridica la nivelul lui Ledger.

#60
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007
L-am vazut si eu. Mi-a placut sfarsitul foarte mult; e clean, il introduce pe Robin (eu tot ma asteptam ca polititstul sa fie introdus ca noul Batman dintr-o clipa in alta de la inceputul filmului si chiar cand am renuntat la idee, uite ca se intampla), Bruce are parte de o viata normala, misto.
Bane mi s-a parut cam ciudat cu vocea si tonalitatea aia de wise guy si intorsatura cu miranda cam fortata.
Per total, mi-a placut.

#61
PBL3493

PBL3493

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 24.06.2012
E un film bun, merita vazut. Eu mi-am luat trilogia pe DVD.
Cel mai slab mi se pare The Dark Knight (2008) - nu stiu ce vedeti asa de spectaculos la The Joker....din ce stiu eu Joker-ul trebuie sa rada mai mult, in The Dark Knight nu prea a facut asta. Actorul din Batman (1989) il interpreteaza mult mai bine pe Joker, se comporta exact cum trebuie.
Dupa ce am vazut trilogia lui C.Nolan, dau urmatoarele note:
- Batman Begins: 8.5/10.
- The Dark Knight: 7/10.
- The Dark Knight Rises: 8.5/10

Filmele sunt foarte bune, pacat ca te plictisesti la ele din cauza duratei.
Si cele vechi din '89, '92, '95 si '97 sunt bune. Eu le-am vazut pe toate in ordine....sunt bune.

#62
ovidiufgs

ovidiufgs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 17.04.2007
It's not about "smiling" it's about sending a message.....
Mie cel mai mult mi-a placut Batman Begins.
Celelalte 2 au fost cam slabute.S-a iesit , din punctul meu de vedere, din universul Gotham pe care il stiam,

#63
BB-8

BB-8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 07.02.2016
Plusuri:
  • Actorii  :  Christian Bale in rolul lui Batman, Michael Caine in rolul lui Alfred (desi in filmul asta a stat cam putin), Gary Tom Hardy -Bane care mi s-a parut comic , aparitiile  scurte ale lui Morgan Freeman si Liam Neeson
  • Anne Hathaway-senzuala ca de obicei cu ochi frumosi, acum intr-un costum de latex mulat pe corp, si cand sta aplecata pe motocicleta ei....miau  Posted Image
  • Atmosfera apasatoare si captivant pe alocuri
  • Coloana sonora  a lui  Hans Zimmer care e fenomenala
  • Prezentare: efecte speciale  cam  absente (e si normal, e un film mai uman),  dar arata bine: montarea, scenele, recuzita, decorul, costumele, mi-a placut scena cand explozibilii erau detonati in tot orasul si Bane preluase controlul
  • Batmobilul si Batmotorcycle
  • Antagonistul : Bane nu-i Joker, dar e tare comic pentru un anarhist de stanga.
Minusuri:
  • orasul Gotham nu mi s-a parut a fi Gotham.....il stiam din comicsuri si desene animate ca fiind mai intunecat, in schimb, in filmul asta este  New York toata ziua, plus ca actiunea se petrece mai mult pe timp de zi...naspa pentru un film Batman
  • cateva secvente si clisee cam penibile: luptele corp la corp in plina strada intre politisti si anarhisti realizate cam amatoricesc (nu-i de mirare de ce Avengers a obtinut incasari mai mari )  sau cand armate intregi de politisti se duc in canale  ca mieii la taiere (apoi, de ce l-au lasat pe comisarul Gordon sa ia decizii tampite cat se afla pe patul de spital conectat la aparate, semianesteziat?) , dar momentul cel mai aiurea a fost cand  Bruce Wayne ajunge prizonier intr-o groapa din Orientul Mijlociu   sau aparitia presedintelui american si a armatei US.  Universul lui Batman era restrans doar la Gotham in mod normal.   Ce sa mai zic ca Bruce, desi era ranit de la inceput si schiopata, se vindeca brusc dupa ce isi pune la picior nu stiu ce ustensila si se pune pe picioare ca Wolverine.
  • Batman e cam molau ori a imbatranit ca prea si-o ia  cam deseori  de la  personajele feminine
  • povestea si scenariul , mai ales intriga cu cautarea unei energii alternative  nu mi-a placut deloc, plus ca luarea unei intregi populatii al New Yor...al Gothamului ca ostatici sub amenintarea detonarii bombei nucleare mi se pare cam rasuflata
  • s-a pus prea mult accent pe latura umana a personajului: in filmul asta mai mult l-am vazut pe  Bruce Wayne, pe Batman abia daca l-am vazut maxim un sfert de ora
  • celalalt antagonist: pe la jumatatea filmului presimteam ca  tipa aia neinteresanta era omul lui Bane , si totusi, de ce nu a profitat de nenumaratele ocazii de a detona bomba? Si de ce se mai afla inca in oras cand putea sa plece pe o insula exotica? Serios, chiar nu-i inteleg pe unii antagonisti
  • De ce Batman n-a folosit de la bun inceput arma aia misto de tras cu proiectile de adormit si rezolva problema?
  • finalul de cacao , mi s-a parut a fi cea mai proasta incheiere a unei trilogii de film, adica, cum dracu a inotat Bruce pana sa ajunga la Florenta, desi  inca se afla in batmobilul sau cu 5 secunde inainte ca bomba sa explodeze?
  • de unde stia lumea la sfarsit ca Bruce Wayne era Batman la sfarsit ?
Ok, because he is Batman!


E clar ca filmul a fost supraevaluat, nu merita deloc note de 9 si 10.   Scenariul cam are ceva goluri si probleme, iar Christopher Nolan ar trebui sa mai ia lectii de scris scenarii.  

Personal,  i-as da nota 7! Acum o sa-mi sara toti fanii Batman si fanii lui Nolan in cap.  Pot ei sa-mi zica orice, filmul asta clar nu e o capodopera.  E un film bun, dar nu o capodopera.  

Daca eu nu sunt destul de convingator, poate va conving tipii astia:  
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fLyoog562x4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WQJuGeqdbn4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by BB-8, 26 March 2016 - 21:38.


#64
BB-8

BB-8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 07.02.2016
Sper ca Ben Affleck sa joace bine in filmul Batman vs Superman, cat si in filmele viitoare din noua serie Batman care sa fie preluata de un regizor mai profesionist.

Edited by BB-8, 26 March 2016 - 22:09.


#65
BB-8

BB-8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 07.02.2016
O mica intrebare am:   pana la urma, Batman era in Batmobil cand transporta bomba aia in golful de langa New Yor......Gotham?

#66
BB-8

BB-8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 07.02.2016
BECAUSE I'M BATMAN!!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tKhlUgMshZo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#67
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
In mare sunt de acord, mai putin astea doua.

View PostBB-8, on 26 martie 2016 - 21:38, said:

Plusuri:
  • Atmosfera apasatoare si captivant pe alocuri
  • Prezentare: efecte speciale  cam  absente (e si normal, e un film mai uman),  dar arata bine: montarea, scenele, recuzita, decorul, costumele, mi-a placut scena cand explozibilii erau detonati in tot orasul si Bane preluase controlul
Deci ca prezentare si atmosfera eu nu pot gusta un Batman care nu-i film noir si nu are decoruri genul alora marca Anton Furst din Batman (1989). Adica steam/dieselpunk.

5/10

#68
BB-8

BB-8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 07.02.2016

View PostGenjurooo, on 30 martie 2016 - 16:04, said:

In mare sunt de acord, mai putin astea doua.

Deci ca prezentare si atmosfera eu nu pot gusta un Batman care nu-i film noir si nu are decoruri genul alora marca Anton Furst din Batman (1989). Adica steam/dieselpunk.

5/10
Dap, m-a deranjat si pe mine decorul si mediul prea contemporane.   Nu simteam deloc ca orasul ala era Gotham.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate