Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Suplimente culturism

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Dobreilie

Dobreilie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.06.2012
Salut sun nou pe forumul acesta si nou in culturism am 1.75 si 65 de kg si 23 ani nu sunt gras si nici slab am talie potrivita(putina burtica) ce imi recomandati(cu ce sa incep) pentru a imi forma masa musculara(biceps;triceps,umeri,abdomen) eu ma-m gandit sa iau GFX 8 este bun petru mine ? si am retinut k dak iau proteine sau alt ceva nu se vede cine stie ce dar as dorii as se vada in 2-3 luni pls sa imi raspundeti.Multumesc

Edited by Dobreilie, 29 June 2012 - 13:08.


#2
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 24.04.2011
Incepe cu rabdarea. In 2-3 luni, ce vrei sa vezi?
Pe urma treci la niste exercitii usoare cu cartea de gramatica.

Edited by diahim, 29 June 2012 - 13:11.


#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 diahim, on 29th June 2012, 14:10, said:

Pe urma treci la niste exercitii usoare cu cartea de gramatica.
Sigur nu va ajunge la exercitii pentru avansati :thumbdown:

#4
Dobreilie

Dobreilie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.06.2012

 diahim, on 29th June 2012, 14:10, said:

Incepe cu rabdarea. In 2-3 luni, ce vrei sa vezi?
Pe urma treci la niste exercitii usoare cu cartea de gramatica.

pai ma gandeam in 2-3 luni sa pot arata si eu putin mai format de cat sunt acum si ce proteine imi recomanzi?

#5
Crysty Gye

Crysty Gye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 05.11.2005
Fiind nou in sala, nu stii sa te antrenezi asa cum trebuie (iti va lua destul timp sa inveti cum sa faci exact tot), cum sa mananci, program de antrenament , etc . Iti pui baza in GFX ca te va face mare in 2-3 luni indiferent ce ai face.Te inseli.
Se vede daca respecti cu strictete anumite lucruri si ai ambitie. Daca nu, nu.

#6
watami

watami

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.01.2010

 Dobreilie, on 2nd July 2012, 07:00, said:

pai ma gandeam in 2-3 luni sa pot arata si eu putin mai format de cat sunt acum si ce proteine imi recomanzi?

Un MRP/Concentrat proteic din whey dimineata. Aminoacizi/proteina hidrolizata dupa antrenament si caseina inainte de culcare.

#7
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,223
  • Înscris: 06.03.2011

 watami, on 10th July 2012, 14:55, said:

Un MRP/Concentrat proteic din whey dimineata. Aminoacizi/proteina hidrolizata dupa antrenament si caseina inainte de culcare.
Probabil nici n-a pasit in sala si deja i-ai facut "plinul". :D

Initiator, cum spuneau si ceilalti, inainte de toate - gramatica. Poti arata bine dar daca nu stii a scrie, degeaba. Sunt rau, stiu. :D

Acum legat de subiect, du-te mai intai o luna macar la sala, sa vezi si tu cum sta treaba, intreaba, invata, alcatuieste-ti un program de antrenament, documenteaza-te, nu te sfatuiesc sa te arunci direct in suplimente.

Bafta!

#8
gaugflaviu

gaugflaviu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 04.01.2011

 Dobreilie, on 29 iunie 2012 - 12:57, said:

Salut sun nou pe forumul acesta si nou in culturism am 1.75 si 65 de kg si 23 ani nu sunt gras si nici slab am talie potrivita(putina burtica) ce imi recomandati(cu ce sa incep) pentru a imi forma masa musculara(biceps;triceps,umeri,abdomen) eu ma-m gandit sa iau GFX 8 este bun petru mine ? si am retinut k dak iau proteine sau alt ceva nu se vede cine stie ce dar as dorii as se vada in 2-3 luni pls sa imi raspundeti.Multumesc
Salut! In primul rand pune mana si fa sport cat mai mult, fie ca faci in sala, fie in aer liber. In primul rand sa mananci cum trebuie, calitativ, nu cantitativ, si apoi alege si un supliment cu proteine. Depinde de stilul tau de viata, de ce vrei sa obtii, de tipul somatic, etc, ce tip de concentrat proteic sa iei. Poate te ajuta asta a alegi: Dupa ce sa va uitati cand alegeti un supliment proteic?

Retine ca niciun supliment nu poate inlocui mancarea. Daca ai o dieta buna, nu este nevoie de suplimente sa vezi progrese rapide.

Edited by gaugflaviu, 10 October 2012 - 16:20.


#9
george836

george836

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.04.2013
Poti sa incerci suplimentele nutritive Probolan 50. In cazul meu au functionat destul de bine.Aceste sunt niste suplimente culturism ce iti mareste concentratia de testosteron din organism si tu poti sa faci sedinte indelungate de antrenamente!

Attached Files



#10
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,223
  • Înscris: 06.03.2011

 george836, on 24 aprilie 2013 - 15:17, said:

Poti sa incerci suplimentele nutritive Probolan 50. In cazul meu au functionat destul de bine.Aceste sunt niste suplimente culturism ce iti mareste concentratia de testosteron din organism si tu poti sa faci sedinte indelungate de antrenamente!

cam evidenta publicitatea....

#11
alinbarbu10

alinbarbu10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.07.2013
George Suplimentele de care zici tu, sunt bune daca vrei sa-ti maresti cantitatea  de testosteron din organism. Daca iti cresti testosteronul o sa rezisti mai mult in timpul antrenamentelor si asa o sa faci masa musculara mai rapid!

#12
anglicanu

anglicanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.11.2013
Pui masa musculara doar daca  iti faci un program clar de exercitii, nu amesteci aiurea suplimentele ai grija la ce mananci si mai mult decat toate astea esti consecvent. Daca te tii de treaba nu ai cum sa dai gres. Daca esti incepator poti sa te mai ajuti si de suplimente din astea cu tribulus. pe urma vezi tu!

#13
antsuca

antsuca

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.07.2017
https://suplimentede...-musculara.html

Stie cineva ceva despre aceste suplimente pentru cresterea musculara?

#14
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,233
  • Înscris: 11.04.2006
nu si nici nu ne intereseaza.

#15
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
ON e o marca foarte buna (Optimum Nutrition). De site-ul ala nu stie nimeni nimic.

#16
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007

 antsuca, on 31 octombrie 2017 - 11:18, said:

https://suplimentede...-musculara.html

Stie cineva ceva despre aceste suplimente pentru cresterea musculara?
Cred ca mai degraba intrebi despre un produs anume care te intereseaza, ai sanse mai mari sa primesti informatii utile.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate