Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Buzau-Otopeni

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

View Poststelubt, on 26th June 2012, 13:31, said:

Serpentine?? O sa le duci dorul!
Nu-mi dau seama ce inseamna 70km/h cu motorul, insa de curand "am scos" 67 cu auto pana in Bacau (dimineata, sosea libera, nu mai mult de 55 in localitate, incarcare 75%), asta in conditiile in care Botosani-Tg Frumos e jaleee.
De plecat, pana la urma, o sa plec pe 15 iulie, dimineata, ma cazez o noapte in Otopeni si pe 16 am avionul....insa nu-i nimic batut in cuie.

m-am saturat de serpentine acum 2 sambete. transalpina si transfagarasanul intr-o zi. 780km 12 ore, 2 opriri de 20 de minute.
acum am nevoie de testul de anduranta.
sambata 900km mers normal (pe la max 70-80 localitate, 100-120 afara) sambata iar duminica inca un transfagarasan/valea oltului sau prahovei.
test pentru mine si motor. pe 20 plec intr-o excursie de 9000km, 2 saptamani si asta e ultimul test.
dupa asta schimb doar uleiurile si nu mai am voie sa ating motorul.
de data asta testul il voi face cu motocicleta cu bagaje.

succes la drum

ps. daca pleci duminica la drum, evita valea prahovei, implicit ploiesti-bucuresti dupa-amiaza

#20
stelubt

stelubt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 14.06.2012

View Posttsunnami, on 26th June 2012, 13:58, said:

m-am saturat de serpentine acum 2 sambete. transalpina si transfagarasanul intr-o zi. 780km 12 ore, 2 opriri de 20 de minute.
acum am nevoie de testul de anduranta.
sambata 900km mers normal (pe la max 70-80 localitate, 100-120 afara) sambata iar duminica inca un transfagarasan/valea oltului sau prahovei.
test pentru mine si motor. pe 20 plec intr-o excursie de 9000km, 2 saptamani si asta e ultimul test.
dupa asta schimb doar uleiurile si nu mai am voie sa ating motorul.
de data asta testul il voi face cu motocicleta cu bagaje.

succes la drum

ps. daca pleci duminica la drum, evita valea prahovei, implicit ploiesti-bucuresti dupa-amiaza
9000? Am citit eu bine? Felicitari!!! Ai sanje in instalatie! Si eu care ma cramponez de un dum de "bucale"....bravo dom'le....si sa ai drum bun fara evenimente neplacute.
DRUM BUN!!!!!!!! :thumbup:

#21
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

View Poststelubt, on 26th June 2012, 21:41, said:

9000? Am citit eu bine? Felicitari!!! Ai sanje in instalatie! Si eu care ma cramponez de un dum de "bucale"....bravo dom'le....si sa ai drum bun fara evenimente neplacute.
DRUM BUN!!!!!!!! :thumbup:

:)

mersi,
plec singur la nordkapp cu motoru', ucraina, belarus, lituania, letonia, estonia, finlanda, norvegia, suedia, germania, cehia, slovacia, ungaria si inapoi acasa. 2 saptamani
d-asta am avut nevoie de transalpina si transfagarasanu intr-o zi,
d-aia am nevoie de un drum de 900km "linistit" si a doua zi transfagarasanu, ambele zile cu bagajele.

o poti face. stiu oameni care au fost la nordkapp dar le-a fost frica sa vina-n bucuresti. e si legenda menita sa sperie lumea. trebuie nitel curaj, dar odata avut curajul, cand iti realizezi sarcina, incepi sa razi, si sa-ti zici, "la naiba, pentru asta nici nu-ti trebuie curaj"

iar aia 9,000km se fac unu dupa altul. asta o poate face oricine. tu faci 700-800km intr-o zi. nu e de lasat deoparte.
dac-as sta in provincie, si de fapt chiar daca stau in bucuresti, imi e teama de bucuresti numai din prisma timpului pierdut in trafic.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate