Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Buzau-Otopeni

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
stelubt

stelubt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 14.06.2012
Salutare tuturor!

Intentionez sa ajung in Otopeni, venind dinspre Nord.
Ce-mi recomandati?
a) Buzau-Ploiesti-Otopeni
B) Buzau-Urziceni-Afumati-Stefanesti-Tunari-Otopeni
c) Buzau-Urziceni-Afumati-Sos Centura-Otopeni
Nu am cine stie ce experienta in ale sofatului... dar nici chiar "sofer de duminica" nu sunt.
As dori totusi sa evit aglomeratia sau macar drumurile proaste (stiu ca nu se pot evita ambele)

Multumesc mult

#2
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,172
  • Înscris: 03.08.2010
nu te complica cu centura,ia-o pe Ploiesti frumos,e mai comod.

#3
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

 stelubt, on 25th June 2012, 20:11, said:

Salutare tuturor!

Intentionez sa ajung in Otopeni, venind dinspre Nord.
Ce-mi recomandati?
a) Buzau-Ploiesti-Otopeni
B) Buzau-Urziceni-Afumati-Stefanesti-Tunari-Otopeni
c) Buzau-Urziceni-Afumati-Sos Centura-Otopeni
Nu am cine stie ce experienta in ale sofatului... dar nici chiar "sofer de duminica" nu sunt.
As dori totusi sa evit aglomeratia sau macar drumurile proaste (stiu ca nu se pot evita ambele)

Multumesc mult

urziceni. e mai scurt si centura e parfum acolo.

#4
stelubt

stelubt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 14.06.2012

 underrated, on 25th June 2012, 20:20, said:

nu te complica cu centura,ia-o pe Ploiesti frumos,e mai comod.
Cam asa gandesc si eu.
Multi colegi insa, mi-au explicat cat de nashpa e DENE1...  cum e "cate un accident in fiece zi"...si cum o sa pierd io avionu, ca se blocheaza circulatia regulat.

#5
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,172
  • Înscris: 03.08.2010
iti iei o marja de timp,sa nu ai surprize.oricum DN1 se blocheaza dupa Otopeni,spre Bucuresti,cand se blocheaza.cel mai cunoscut drum e cel mai bun :) multa bafta!

#6
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

 stelubt, on 25th June 2012, 20:38, said:

Cam asa gandesc si eu.
Multi colegi insa, mi-au explicat cat de nashpa e DENE1...  cum e "cate un accident in fiece zi"...si cum o sa pierd io avionu, ca se blocheaza circulatia regulat.

nu e vorba de accident, e vorba ca ocolesti nejustificat.
am fost weekendul trecut pana la urziceni si drumul e super.
centura bucurestiului de la iesirea spre urziceni pana la iesirea la otopeni e in regim de autostrada. poti merge cu 100km/h, ai doar 3 locuri (intersectii) unde trebuie sa reduci la 70.
calitatea asfaltului e foarte buna

#7
stelubt

stelubt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 14.06.2012

 underrated, on 25th June 2012, 20:48, said:

iti iei o marja de timp,sa nu ai surprize.oricum DN1 se blocheaza dupa Otopeni,spre Bucuresti,cand se blocheaza.cel mai cunoscut drum e cel mai bun :) multa bafta!

Multzam fain!!
Asa o sa fac!
Multi km, fara evenimente neplacute, va doresc tuturor!!

Se poate inchide.

#8
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009
uite centura bucurestiului intre iesirea spre urziceni pana la otopeni:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SQer-NUtNiE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
stelubt

stelubt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 14.06.2012

 tsunnami, on 25th June 2012, 20:54, said:

nu e vorba de accident, e vorba ca ocolesti nejustificat.
am fost weekendul trecut pana la urziceni si drumul e super.
centura bucurestiului de la iesirea spre urziceni pana la iesirea la otopeni e in regim de autostrada. poti merge cu 100km/h, ai doar 3 locuri (intersectii) unde trebuie sa reduci la 70.
calitatea asfaltului e foarte buna

Merci mult de informatii. Daca spui ca-i bun asfaltul, centura o sa fie o varianta de "back-up"...vad cam cum ma incadrez in timp pana la Buzau si apoi voi lua o decizie.
Din ce vazusem io pe goagal era cam naspa ....asta prin 2008 ce-i drept. Iar de ocolit, ce sa zic....nu-s chiar la min cu bugetul...doar cu time-ul...ca vin de la ceva km.

#10
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

 underrated, on 25th June 2012, 20:20, said:

nu te complica cu centura,ia-o pe Ploiesti frumos,e mai comod.
tu ai fost pe centura in portiunea aia?

 stelubt, on 25th June 2012, 21:06, said:

Merci mult de informatii. Daca spui ca-i bun asfaltul, centura o sa fie o varianta de "back-up"...vad cam cum ma incadrez in timp pana la Buzau si apoi voi lua o decizie.
Din ce vazusem io pe goagal era cam naspa ....asta prin 2008 ce-i drept. Iar de ocolit, ce sa zic....nu-s chiar la min cu bugetul...doar cu time-ul...ca vin de la ceva km.

ai si un filmulet.

doar merg pe-acolo frecvent. stiu ce vorbesc. e treaba ta, timpul tau.
sapt. viitoare merg bucuresti-siret-bucuresti cu motorul, si ocolesc ploiestiul.
soseaua la ploiesti e mult mai proasta decat pe centura bucurestiului portiunea aia

#11
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Stelule, NU ai precizat nici ziua si nici ora la care vrei sa faci acest drum. Ca daca e in wk, noaptea sau seara (cand e si mai racoare), cu siguranta va fi liber si nu va nici un fel de problema, indiferent pe unde ai lua-o.

Dupa cum vad, parerile/recomandarile sunt impartite. Mai bine sa stii ambele variante si vezi tu la fata locului. Ca durata, mai mult de 2 ore nu faci, indiferent de varianta.

Edited by colombo2003, 25 June 2012 - 20:22.


#12
stelubt

stelubt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 14.06.2012

 colombo2003, on 25th June 2012, 21:22, said:

Stelule, NU ai precizat nici ziua si nici ora la care vrei sa faci acest drum. Ca daca e in wk, noaptea sau seara (cand e si mai racoare), cu siguranta va fi liber si nu va nici un fel de problema, indiferent pe unde ai lua-o.

Dupa cum vad, parerile/recomandarile sunt impartite. Mai bine sa stii ambele variante si vezi tu la fata locului. Ca durata, mai mult de 2 ore nu faci, indiferent de varianta.

Si eu care ziceam ca m-am hotarat!!!!  Uaaaauuu...filmuletul ala insa m-a dat pe spate!!!
Portiunea respectiva de drum o sa o fac intr-o zi de luni, probabil prin jurul pranzului...voi pleca de acasa "pe racoare", pe la 4-5 dimineata.
Pe unde ar fi mai putin aglomerat?

#13
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

 stelubt, on 25th June 2012, 21:39, said:

Si eu care ziceam ca m-am hotarat!!!!  Uaaaauuu...filmuletul ala insa m-a dat pe spate!!!
Portiunea respectiva de drum o sa o fac intr-o zi de luni, probabil prin jurul pranzului...voi pleca de acasa "pe racoare", pe la 4-5 dimineata.
Pe unde ar fi mai putin aglomerat?

miercuri ma duc cu motoru la dealer (bmw)
nu mi-e greu sa mai filmez o data, daca esti toma necredinciosu'
eu nu vorbesc din auzite. ce nu stiu, nu spun. deci zi daca vrei o noua inregistrare si sa auzi un boxer de BMW.

eu zic ca poti castiga cel putin 15 minute si au numai sosea buna.
buzau-urziceni n-am fost, ti-am zis ca o sa merg in weekend intr-o zi pana la granita cu ukraina si inapoi si voi merge p-acolo, dar weekendul trecut am fost in urziceni si folosesc portiunea aia de centura numai de placere, chiar daca as putea trece prin bucuresti.
la fel n-am auzit lucruri bune despre mizil-ploiesti-barcanesti
de la barcanesti la otopeni se circula bine, daca nu-s accidente (riscul nu e prea mare, eu n-am prins decat odata unu si circul pe-acolo de vreo 2-3 ori pe luna), trebuie sa ai grijanie doar la viteza (radare fize prin comune 70, deci poti merge pana la 80)

 stelubt, on 25th June 2012, 21:39, said:

Si eu care ziceam ca m-am hotarat!!!!  Uaaaauuu...filmuletul ala insa m-a dat pe spate!!!
Portiunea respectiva de drum o sa o fac intr-o zi de luni, probabil prin jurul pranzului...voi pleca de acasa "pe racoare", pe la 4-5 dimineata.
Pe unde ar fi mai putin aglomerat?


de unde pleci?

s-ar putea sa ai ceva aglomeratie la ploiesti si la afumati, dar asta nu inseamna ca o sa circuli "la bara".

#14
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006
Soseaua e proasta de la Urziceni la Afumati, insa centura vine sa compenseze acest neajuns la final. In schimb, cica de la Ploiesti la Bucuresti e mai periculos. Daca vrei sa mergi linistit, ia-o pe la Urziceni. :)

#15
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

 BadBoyBlue, on 26th June 2012, 00:22, said:

Soseaua e proasta de la Urziceni la Afumati, insa centura vine sa compenseze acest neajuns la final. In schimb, cica de la Ploiesti la Bucuresti e mai periculos. Daca vrei sa mergi linistit, ia-o pe la Urziceni. :)

acum o saptamana, am mers pe-acolo, s-o fi stricat intre timp.. stiu ca am redus viteza doar de frica radarului, sau n-am luat seama.
cand am fost eu p-acolo, in trecut, mai precis pe 17 iunie 2012, asfaltul era ca-n palma, am limitat la 120 si in comune la 70 si soseaua larga o banda jumate pe sens.

#16
stelubt

stelubt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 14.06.2012
Multumesc tuturor.
Voi folosi varianta C pentru Botosani-Otopeni, iar la intoarcere, voi merge prin Ploiesti....mai prelungesc putin concediul pe la Brasov.

#17
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

 stelubt, on 26th June 2012, 09:48, said:

Multumesc tuturor.
Voi folosi varianta C pentru Botosani-Otopeni, iar la intoarcere, voi merge prin Ploiesti....mai prelungesc putin concediul pe la Brasov.


grijanie la intoarcere, sa nu fie vineri dupa 6PM, si sambata dupa 10AM, in rest..., iti recomand de la brasov sa mergi prin miercurea ciuc.

tu de la botosani mergi pe suceava?
ma intereseaza cum e drumul suceava - bacau
am nevoie pentru antrenament fara multe serpentine de o sosea buna de 900km, la o viteza medie de max 70km/h si d-asta am ales bucuresti-radauti-bucuresti.
cand pleci?

#18
stelubt

stelubt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 14.06.2012

 tsunnami, on 26th June 2012, 10:05, said:

grijanie la intoarcere, sa nu fie vineri dupa 6PM, si sambata dupa 10AM, in rest..., iti recomand de la brasov sa mergi prin miercurea ciuc.

tu de la botosani mergi pe suceava?
ma intereseaza cum e drumul suceava - bacau
am nevoie pentru antrenament fara multe serpentine de o sosea buna de 900km, la o viteza medie de max 70km/h si d-asta am ales bucuresti-radauti-bucuresti.
cand pleci?
Eu din Roman merg pe E58, spre Iasi, Tg Frumos, Botosani.
Tu o sa faci stanga spre SV pe E85.
Ce pot sa-ti spun:
Bacau-Roman stare excelenta.
Suceava-Radauti la fel (am facut dumul prin mai).
Nu stiu Roman-Suceava....dar practic e aceeasi sosea (E85) deci nu ar trebui sa fie probleme.
Serpentine?? O sa le duci dorul!
Nu-mi dau seama ce inseamna 70km/h cu motorul, insa de curand "am scos" 67 cu auto pana in Bacau (dimineata, sosea libera, nu mai mult de 55 in localitate, incarcare 75%), asta in conditiile in care Botosani-Tg Frumos e jaleee.
De plecat, pana la urma, o sa plec pe 15 iulie, dimineata, ma cazez o noapte in Otopeni si pe 16 am avionul....insa nu-i nimic batut in cuie.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate