Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

iasi-constanta

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#55
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,274
  • Înscris: 13.03.2015
Acum am trecut și în sens invers. Nu sunt și nu vor fi probleme, indiferent de nivelul Dunării, i-am întrebat pe cei cu bacul . Doi adulți și doi copii,  23 lei. S-a terminat și asfaltarea dintre Lumina și Ovidiu cu excepția podului deci s-a rezolvat și blocajul, totul e să nu prindeți asfaltare pe pod sau trasarea marcajelor. Eu am venit prin Constanța, în Ovidiu se asfaltează așa că circulația e pe un fir pe sens și nu pe două.

Edited by Bogdansv1, 12 August 2015 - 20:04.


#56
infernal

infernal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 11.01.2006
@Bogdansv1 : mulțumesc pentru informații.

#57
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,120
  • Înscris: 06.02.2011
Salut,
Care e cel mai ok drum de la Iasi la Neptun atat din punct de vedere economic cat si din punct de vedere al calitatii drumului? GPS-ul imi arata 2 variante care mi-au atras atentia:
- varianta rapida prin Dumbrava-Grajduri-Vaslui-Barlad-Tecuci-Slobozia-A2-Agigea-Eforie Sud-Neptun - 513km
- varianta scurta prin Vaslui-Barlad-Tecuci-Braila-Macin-A4-Agigea-Eforie Sud-Neptun - 465km
Mai sunt inca doua variante economic si usor dar nu m-au incantat cu nimic.
Exista si alte variante de traseu mai convenabile?
Multumesc anticipat!

#58
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,274
  • Înscris: 13.03.2015
Ambele sunt bune. Pe primul ai autostrada ca regim de viteza superior. Cum te duce de la Tecuci la Slobozia? Banuiesc ca prin Braila, ceea ce inseamna ca aceasta parte este comuna ambelor trasee. Marele dar... in weekend s-ar putea sa fie aglomerata autostrada.
Varianta a doua este facuta de mine, am povestit si aici si in topicul general. http://forum.softped.../page__st__1692
Indiferent pe unde o iei, vei prinde aglomeratie intre Tuzla si Eforie Sud.

Edited by Bogdansv1, 16 August 2015 - 23:41.


#59
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,120
  • Înscris: 06.02.2011

View PostBogdansv1, on 16 august 2015 - 23:39, said:

Ambele sunt bune. Pe primul ai autostrada ca regim de viteza superior. Cum te duce de la Tecuci la Slobozia? Banuiesc ca prin Braila, ceea ce inseamna ca aceasta parte este comuna ambelor trasee. Marele dar... in weekend s-ar putea sa fie aglomerata autostrada.
Varianta a doua este facuta de mine, am povestit si aici si in topicul general. http://forum.softped.../page__st__1692
Indiferent pe unde o iei, vei prinde aglomeratie intre Tuzla si Eforie Sud.

Multumesc de raspuns, ca sa evit aglomeratia voi merge noaptea. Sa inteleg ca in prima varianta se parcurge o distanta mai mare pe autostrada?

#60
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,274
  • Înscris: 13.03.2015
Logic maladetz... de la Slobozia vei merge spre Drajna unde intri pe A2 si apoi inca vreo 100 km pe autostrada (taxa de pod se plateste in benzinarii, prin SMS sau la punctele de taxare).
Te sfatuiesc sa te uiti pe o harta ca sa te lamuresti in privinta traseului... daca GPS-ul nu vrea sa te duca prin Braila, ignora-l, drumul prin Ianca-Viziru este sub orice critica. Tu trebuie sa mergi pe E 584 din Braila pana in Slobozia.

http://harta.biz/

Edited by Bogdansv1, 17 August 2015 - 00:23.


#61
o_mores

o_mores

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 16.04.2005
Carevasăzică, e bun sau nu drumul prin Viziru? Mai nou, am înțeles că s-a reparat. Sau nu? :)

#62
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,274
  • Înscris: 13.03.2015
o_mores, te referi la Ianca-Viziru sau Brăila-Viziru?
Prima variantă am facut-o în iunie și era de evitat, vezi ce am scris.
A doua variantă n-am făcut-o personal dar știu că drumul e foarte bun, fiind și european.

#63
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Nu va duceti pana la Slobozia.
E mai aproape pe la Tandarei-Movila-Fetesti iar bucata aia de drum judetean de vreo 35 de km pana la Fetesti e destul de frumoasa si f libera. Cateva gropi ocazionale, usor de evitat, in rest f bun.Se poate merge intr-un ritm sustinut inclusiv in localitati. Evitati portiunea Baraganu Tandarei ca desi au mai plombat-o tot naspa e.
Deci Viziu-Gura Ialomitei-Tandarei-Movila-Fetesti. Nu stiu cum e bucata directa de la Gura Ialomitei la Fetesti pe 3B.

Edited by underb, 31 August 2015 - 18:04.


#64
Johnmdm

Johnmdm

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 31.08.2015
Salut,

Taman ce am iesit din linistea vacantei si m-am intors din Constanta ieri. Drumul a fost o reala aventura datorita unor "prietenasi" care-si aratau talentele de soferi. Un calvar atat pentru mine cat si pentru ceilalti din masina. Din fericire ma gandeam ca vremea a fost ok  la mare si am ajuns acasa in siguranta.

Toate cele bune

#65
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
De la Iasi pana la Galati cum e drumul?

#66
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
Am făcut ieri Iași Constanța prin Tecuci Galați Slobozia și drumul a fost aproape perfect. Gropi foarte puține spre deloc.

#67
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,507
  • Înscris: 05.11.2009
de la iasi la harsova, asta ar fi un traseu k? http://distanta.ro/harsova/iasi Am inteles ca pe undeva se trece cu bacul. Pe unde?

#68
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
Dunărea se trece cu bacul prin Galați sau prin Brăila.
Traseul tău trece Dunărea pe pod pe la giurgeni deci nu mai stai după bac.
Recomand traseul iasi Tecuci sendreni Brăila viziru gura Ialomiței.
Am fost de 3 ori cred pe traseul ăsta și mi s-a părut cel mai ok.
Față de Slobozia, ianca-viziru sau trecut cu bacul.


#69
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,507
  • Înscris: 05.11.2009
cred ca voi merge pe la giurgeni, luand-o prin barlad-tecuci , braila, viziru , gura ialomitei, ca sa nu stau dupa bac. Mai ales ca nu e cu mult mai lung decat celelalte alternative si merg mult pe european. Multam fain

la giurgeni exista loc unde sa platesti taxa inainte sau trebe sa ma duc la o benzinarie ?

#70
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
După ce treci podul dinspre iasi este o bariera. 11 lei parcă.

#71
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,507
  • Înscris: 05.11.2009
multam fain, m-am uitat pe google maps si intr-adevar dupa pod cum vii dinspre iasi e loc unde sa platesti :P

https://www.google.r...12!8i6656?dcr=0

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate